Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Miro Košťány vydal ďalšiu knižku. Spolu sme ju založili medzi staršie v mojej knižnici.

Miloš MajkoDátum09. 05. 2014 22:52:24TémaKultúra a umenie
200

Sereď  |   Dnes v popoludňajších hodinách som sa v jednej z kaviarní stretol s Mirom Košťanym. Pri svojom neodmysliteľnom pivečku sa mi pochválil s novou knižkou, ktorá mu práve vyšla pod názvom    „Trpkosť ľudských pretvárok“. Jednu mi hneď daroval spolu s osobným venovaním. Úprimne, práve na ňu som čakal. Pozval som ho do svojej pracovne, aby sme ju spolu založili medzi jeho ostatné staršie diela. Miro spolu so svojou dcérou má na ne vyhradenú takmer polovicu jednej poličky.

- - -

Pri dobrej kávičke sme sa porozprávali o obsahu jedného dnes vydaného časopisu a prebrali nejakú tú mestskú klebetu. Potom po chvíli Monika chytila kameru a nastal čas pre malé prekvapenie, ktoré som pre svojho kolegu a kamaráta pripravil. Spomedzi jeho knižiek som vybral jednu, ktorú napísal a bola vydaná v roku 1977 s názvom Okres Galanta. Samozrejme je písaná štýlom vlastným dobe kedy vznikla t.j. socialistickému Československu.

Samotný autor sa tejto knižke prekvapil a vyjadril sa, že ju nevlastní ani on sám. Ja za ňu môžem poďakovať Majke Kamenskej a študentkám a študentom Obchodnej akadémie v Seredi, ktorí zorganizovali tohtoročné Knižné hody. Práve tam som totiž túto knižôčku našiel a kúpil. Nebyť tejto perfektnej akcie nepochybne by skončila buď v koši, alebo v zberných surovinách a následne recyklovaná na nejaký kartónový obal alebo toaletný papier.

Mirko nám na kameru postupne pripomenul čo to zo svojich starších knižiek a mne neostáva nič iné ako zaželať mu veľa zdravia a síl v ďalšej tvorbe (názov už takmer dokončenej knižky si zatiaľ nechám pre seba) a Majke Kamenskej so študentami ďalšie úspešné ročníky akcie, ktorá nepochybne znovu pomôže zachrániť knižky inak možno odsúdené na likvidáciu.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Foto: (C) Monika Majková
200
Autor: Foto: (C) Monika Majková
200
Autor: Foto: (C) Monika Majková

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Foto: (C) Monika Majková
200
Autor: Foto: (C) Monika Majková
200
Autor: Foto: (C) Monika Majková

200
Autor: Foto: (C) Monika Majková
200
Autor: Foto: (C) Monika Majková

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign