Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Mestské lavičky čakajú zmeny

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy pokračuje v skrášľovaní verejných priestranstiev. V týchto dňoch ukončil prvú fázu opráv mestských lavičiek. Počas nej bolo na Námestí M. Benku zrekonštruovaných 25 lavičiek a 38 zrevitalizovaných lavičiek už skrášľuje Hodžovo námestie. Opravy poškodených lavičiek budú na území Bratislavy realizované v ďalších troch etapách.

„Začali sme skvalitňovať a skrášľovať verejné priestory opravou a výmenou mestských lavičiek. Chceme, aby boli lavičky funkčné, bezpečné a aby esteticky dotvárali mestský priestor,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Naši zamestnanci prešli celé mesto a našli až 306 lavičiek, ktoré nemali správcu. Lavičky bez správcu mesto zaradilo do databázy a bude sa o ne starať. Pri kontrole sme následne identifikovali viac ako 340 poškodených lavičiek,“ vysvetlil primátor Nesrovnal. Celkovo je tak teraz v správe mesta 437 lavičiek.

Na revitalizáciu lavičiek vyčlenilo hlavné mesto viac ako 25-tisíc eur. Ďalšie práce budú pokračovať opravou zlomených alebo doplnením chýbajúcich konštrukcií a drevených častí lavičiek v lokalitách Bartókova ul., Námestie Eugena Suchoňa, Klincová – Mraziarenská ul, Geologická ul., Slovinská a Dunajská ul. a na iných uliciach.

Tretia etapa je zameraná na Horský park. V rámci nej sa bude realizovať výmena 89 ks drevených častí a náter 79 ks lavičiek. V rámci tejto etapy bude odstránených a obnovených 5 ks úplne zdevastovaných lavičiek.    

Na jar v roku 2016 bude revitalizácia lavičiek ukončená úplnou obnovou náterov na všetkých lavičkách v správe mesta tak, aby sa farebnosť lavičiek zjednotila. Úplná rekonštrukcia lavičiek sa tiež uskutoční v najfrekventovanejších lokalitách hlavného mesta, napr. na Kamennom námestí, pred Starou tržnicou, na Nám. Ľ. Štúra, Americkom námestí či Hurbanovom námestí.  

Mesto zároveň spúšťa pilotný projekt osadzovania operadiel do stredu lavičky. „K týmto krokom nás viedli výhrady Bratislavčanov sťažujúcich sa na obsadzovanie lavičiek neprispôsobivými občanmi, ktorí na nich prespávajú,“ vysvetlil primátor Nesrovnal. Na základe ich podnetov mesto vybralo najproblematickejšie miesta pre inštalovanie stredových operadiel. Prvých 10 lavičiek pred Starou tržnicou už má nainštalované stredové operadlá, ďalších 12 kusov operadiel bude nainštalovaných pri Dunaji pod Mostom SNP a na Mestských hradbách. Takýmto spôsobom problém s neprispôsobivými občanmi riešia aj iné európske mestá a inštitúcie.

Na webovej stránke mesta je k dispozícii anketa, v ktorej sa môžu občania vyjadriť, či im takáto úprava vyhovuje, alebo nie a rozhodnúť tak, či mesto bude v projekte osádzania dodatočných operadiel na lavičky pokračovať. Aj takýmto spôsobom chce samospráva zapojiť občanov do rozhodovacích procesov v meste. „Verejný priestor patrí predsa všetkým Bratislavčanom a chceme poznať ich názor. Ak im bude takéto riešenie vyhovovať, použijeme ho aj na ďalšie lavičky,“ uzavrel primátor Nesrovnal.

Lavičky, ktoré sa nachádzajú na území mesta, sú buď v správe hlavného mesta, alebo v správe mestských častí. Niektoré lavičky osadzujú aj súkromné spoločnosti. „Tie, ktoré sú v správe mesta, vrátane tých, ktoré doteraz nemali správcu, označíme štítkom tak, aby bolo jasné, na koho sa obrátiť, ak je lavička znečistená, alebo pokazená,“ doplnil primátor Nesrovnal.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign