Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Mesto pokračuje v skrášľovaní verejných priestranstiev

Mesto pokračuje v kosení verejných priestranstiev a výsadbe kvetov po celom meste. V mestských kvetináčoch tak pribúdajú kvety, zatiaľ čo v mestských častiach momentálne prebieha už druhé kolo kosenia. Obyvatelia hlavného mesta SR Bratislavy sa tak môžu tešiť na príchod leta.
 
Pozdĺž hlavnej železničnej stanice sa aktuálne pracuje na úprave a výsadbe mestských kvetináčov. Okrasné trávy a trvalky by tak na železničnej stanici mali kvitnúť počas celej letnej sezóny. Nový trávnik a záhon plný suchomilných trvaliek bude zasadený už v priebehu mája aj na Námestí Eugena Suchoňa a výsadba levanduľového záhonu na prelome júna oživí pamätník na Floriánskom námestí. Mesto Bratislava tak pomaly rozkvitá a pripravuje sa na leto. 
 
Spolu s výsadbou kvetov sa začalo aj druhé kolo kosenia. Koncom týždňa budú už po druhýkrát pokosené všetky parky a parkové plochy, ktoré sú v správe mesta. Počas minulého týždňa sa spustilo  aj kosenie sídliskovej zelene a školských dvorov, pričom medzi prvými sú mestské časti Petržalka, Rača a Ružinov. 
 
Pozitívnou zmenou je doba kosenia. Kosiť sa bude v priebehu sezóny až päťkrát. V parkoch a parkových plochách, ktoré sú v tzv. prvej triede intenzity údržby – najmä v časti Staré Mesto, kosenie prebieha až každé dva týždne. Aj vďaka niekoľkým skupinám koscov sa tak údržba zelene, parkov, parkových plôch, sídliskovej zelene a školských dvorov, ktoré má mesto v správe, zintenzívnila a počas celej letnej sezóny si tak bude udržiavať stálu úroveň.
 
Všetky aktivity sa realizujú v súvislosti s oživením mesta po zimnej sezóne, s cieľom pripraviť verejné priestory na leto. Mesto začalo začiatkom jari vysádzať kvety,  v apríli začalo s kosením parkov a parkových plôch, sprievodnou aktivitou bolo aj spustenie mestských fontán.
 
zdroj: www.bratislava.sk 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign