Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Mesto finalizuje stratégiu mestského dopravného modelu

Hlavné mesto SR Bratislava pripravuje strategický dokument - Územný generel dopravy - ktorý má byť komplexným podkladom pre rozvoj dopravnej infraštruktúry, ktorý Bratislave chýba a je podmienkou Európskej únie pre podporu projektov. Na analytickej a návrhovej časti generelu spolupracuje hlavné mesto s Centrom dopravního výzkumu (CDV).

Aktuálnu podobu jeho analytickej časti odprezentovali zástupcovia magistrátu a odborníci z CDV 17. septembra 2015 v priestoroch Primaciálneho paláca pred odbornou, ale aj laickou verejnosťou. Prezentácia podnietila konštruktívnu diskusiu na rôzne dopravné témy. Verejné prerokovanie bolo súčasťou participačného procesu pre finalizáciu strategického dokumentu.

Pripravený generel vychádza z aktuálnych trendov a prístupov k problematike rozvoja dopravy v mestách na základe požiadaviek riadiaceho orgánu (MDVaRR), Európskej komisie a jej poradného orgánu JASPERS, ako aj plánoch trvalo udržateľnej mobility navrhnutého pre uspokojenie potrieb mobility osôb, organizácií a podnikateľských subjektov v mestách s prihliadnutím na jeho potreby a potenciál a na zvýšenie kvality života obyvateľov.

„Nakoľko je UGD jednou z priorít mesta, magistrát prispôsobil úpravou aj interné procesy, zriadil špeciálny tím odborníkov, ktorí projekt manažujú,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Súčasný dokument môže byť podkladom územnoplánovacej dokumentácie, my však chceme z generelu naozaj strategický dokument, preto rokujeme s realizátorom projektu, spoločnosťou CDV o dopracovaní projektu do roviny strategického dokumentu,“ doplnil primátor.

Strategický dokument má totiž systematizovať problematiku dopravy vo vzťahu k súvisiacim právnym predpisom, vo vzťahu k aktuálnym celoštátnym, regionálnym a medzinárodným koncepciám rozvoja dopravy a najnovším trendom v danej oblasti. Cieľom mesta teda je, aby zohľadňoval aj regionálny aspekt dopravy v Bratislave, nielen informácie týkajúce sa organizácie dopravy na území mesta. Na dokumente sa tak stále pracuje.

 „Generel dopravy mestu umožní čerpanie prostriedkov zo štrukturálnych fondov, ktoré je podmienené existenciou strategických materiálov na národnej úrovni a úrovni samosprávy. Strategické materiály hovoria o plánoch, vychádzajú z analýz. Hlavným cieľom je identifikácia problémov v jednotlivých oblastiach, ktoré majú následne riešiť navrhované opatrenia,“ upresnila hlavná dopravná inžinierka Tatiana Kratochvílová.

Zadanie územného generelu dopravy vytvorilo mesto ešte v roku 2013. Celková cena za dielo je 1,3 milióna eur. Hlavné mesto SR spracovanie Územného generelu dopravy financuje z prostriedkov Európskej únie, zo štátneho rozpočtu a z vlastných zdrojov.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign