Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Mesto Bratislava podporuje zdravé stravovanie detí

815

Materské, základné a stredné školy na území hlavného mesta SR Bratislavy sa môžu zapojiť do celosvetovej výzvy zdravo sa stravovať - do 4.ročníka Food Revolution Day a v jej rámci do 3. série extra podujatí pre školy. Food Revolution Day sa uskutoční 15. mája celosvetovo a 16. mája 2015 v Starej Tržnici na Námestí SNP v Bratislave. Záštitu nad tohtoročným podujatím prevzala námestníčka primátora MUDr. Iveta Plšeková.

Food Revolution Day je kampaň, ktorú založil známy šéfkuchár Jamie Oliver z Veľkej Británie. Jej zámerom vrátiť do škôl vzdelávanie o stravovaní naspäť do školských osnov a na Slovensku ju organizuje Občianske združenie (OZ) Jem iné, oficiálne zastúpenie Food Foudation Jamieho Olivera v projekte Food Revolution pre Slovensko. Je to výzva pre jednotlivcov, rodiny, školy, firmy či komunity, aby nielen 15. mája 2015, ale aj inokedy venovali čas a pozornosť tomu, čo konzumujú, aby zdieľali svoje skúsenosti a originálne recepty s inými. Záujemcovia sa môžu zaregistrovať na www.frdslovakia.sk.
„Téma zdravého stravovania je v súčasnosti aktuálnejšie ako infekcia HIV. Bytostne sa dotýka každého človeka, pretože väčšina civilizačných ochorení je ovplyvniteľná zdravým životným štýlom, najmä stravovaním,“ povedala námestníčka I. Plšeková. Námestníčka zdôraznila, že  témou dňa je stravovanie žiakov v školách, čo dáva priestor pre samosprávu, aby sa týmto problémom zaoberala. „ Sú odborníci na zdravé stravovanie a je dobré, aby aj rodičia vedeli, že majú možnosť zapojiť ich do zlepšenia stravovania na školách,“ vysvetlila námestníčka Plšeková.
Bratislavská kancelária  Zdravé mesto a námestníčka I.Plšeková zaslali tento týždeň list sedemnástim bratislavským mestským častiam, aby sa ich materské a základné školy, ktoré majú v zriaďovateľskej pôsobnosti, zúčastnili na podujatiach Food Revolution Day.
Aneta Orosiová z OZ Jem iné uviedla, že v roku 2015 sa sústreďujú na školy :“Považujeme za veľmi dôležité, aby žiaci, rodičia a vedúci školských jedální a školy mali informácie o zdravom stravovaní, aby spolu všetci komunikovali.“
Návštevníci Starej tržnice sa 16.mája 2015 môžu tešiť na potravinový trh spojený s rôznymi aktivitami pre malých a veľkých, na prednášky odborníkov aj praktické ukážky prípravy jedál a pozdrav Jamieho Olivera priamo z centrály Food Revolutio Day v Londýne.

 

zdroj: www.bratislava.sk

 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign