Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Ľudovít Kaník dnes v štúdiu SOL - na otázky odpovedal odborník

Miloš MajkoDátum21. 02. 2012 00:14:06TémaDISKUSNÉ RELÁCIE
200

V pondelok o  18.00 hodine v štúdiu  SOL  boli sociálna tématika, zneužívanie sociálnych dávok  a dôchodková reforma  témami, ktoré sa zopakovali hneď niekoľko krát.  Diskusná relácia bola pôvodne plánovaná na asi pol hodinu - výsledok - dve hodiny nahratého materiálu, ktorý rozdelíme do troch častí.
Diváci sa dozvedia množstvo odborných informácií týkajúcich sa každého z nás.

Na škodu veci je fakt, ktorý vo svojom príspevku uviedol  Ivan Sklenár:

"Pred chvíľou som sa vrátil z natáčania tej diskusnej relácie. Tím dvom či trom kritikom by som chcel odkázať, či skôr opýtať sa: Kde ste páni boli? Mali ste jedinečnú príležitosť predostrieť vaše dojmy o reforme dôchodkového systému priamo jeho autorovi. A boli by ste sa dočkali aj odpovede a fundovanej. Žiadne vyhýbavé alebo protirečiace odpovede. Ono od PC-čka sa to dobre kritizuje. Mali ste možnosť tomu "vinníkovi" priamo povedať to, čo tu poniektorí vypisujete. Dajte emócie stranou a narábajte s faktami. A myslím, že Vám veľmi rýchlo dôjdu argumenty. Jednoducho škoda, že ste zostali doma a nasávali tú demagógiu z TV. p.Kaník, vďaka za účasť!"

Nespokojnosť so sociálnym statusom väčšiny obyvateľov v spoločnosti viditeľne narastá. Aj práve preto sme očakávali  účasť najmä tých, ktorých sa to týka bezprostredne. Mladé rodiny, dôchodcovia či sociálne odkázaní spoluobčania.

Možnosť tu bola - nie na mítingoch, ale v prostredí štúdia, kde každá skúsenosť či položená otázka môže pomôcť nielen jej autorovi, ale naozaj mnohým občanom. Je naozaj na škodu veci, že ešte stále by väčšina obyvateľov najradšej chod spoločnosti menila zpoza svojich počítačov. Osobný kontakt s komunikáciou sa však nahradiť nedá. 

Relácie prinesieme po ich spracovaní.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Peter Klokner | 22-02-2012 17:08:47
Sledoval som včerajšiu reláciu na TA3.
Ak necháme presvedčenie stranou, musím konštatovať, že názornejšia ukážka spôsobu argumentácie ani nemohla byť. Na jednej strane čisté argumenty podopreté konkrétnymi číslami a štatistikami (Kaník, Nicholsonová), uprostred také zakríknuté a nepresvedčivé potácanie poslankyne KDH no a na strane druhej bohužiaľ všeobecne známe a už únavné heslá a všeobecné hodnotenia, nekonkrétne a nejasné formulácie. Žiadne konkrétne návrhy, žiadna konkrétna odpoveď na tri závažné otázky ako redaktorky tak od diskutérov.
Nič, iba reči a kritika pravice. Nerozumiem prečo ľuďom stačia iba prázdne slová. Je to pre Slovensko obrovský problém no na druhej strane pre časť politického spektra dokobale fungujúca poistka politickej existencie.
j.f. pre erich | 22-02-2012 13:19:30
Videl, videl. :D Moc dobre video. :)
Erich | 22-02-2012 11:49:51
j.f, to video je dobré :-D :-D :-D

Videl si, na akom aute sa vozí Jano? Na 6-ročnom ojazdenom Bentley :-D :-D :-D
j.f. pre p.Klokner | 22-02-2012 09:22:23
Dnes je 11.03.2012 a Fico prehral volby. Jeho reakcie :)/toto koluje po FB/
http://www.youtube.com/watch?v=IJL8UzUkOIk&feature=share
anonym | 22-02-2012 09:02:30
Včera som pozeral diskusnú reláciu na TA3 vedenú redaktorkou Blankou Dókovou, kde sa zúčastnil pán Kaník, Ondruš, Nicholsonová, Gibalová. Musím povedať, že p. Kaník mal nad všetkými navrch, čo sa týka odpovedí, fundovanosti,vedomostí, skrátka sociálnu problematiku má do podrobností zmáknutú, čo sa o p. Ondrušovi nedá povedať-trápnosť, vedomostne vlažný ako čaj.
silvo | 21-02-2012 23:10:59
len doplnim video s komediantom Kazimirom

http://www.youtube.com/watch?v=h2y4Q-5i5HQ&feature=youtu.be
Peter Klokner | 21-02-2012 19:22:32
Musím iba doplniť, že pán Sklenár vystihol úbohosť reakcií jedinečne. Fakt je, že ak by niekomu naozaj išlo o získanie informácií alebo prezentovanie svojho nesúhlasu, termín včerajšej relácie a dokonca samotná prítomnosť tvorcu reforiem bola jedinečnou príležitosťou. Ako inak ukázalo sa to čo je všeobecne známe. Kritici kritizujú to čo nepoznajú a ak tak iba z manipulovaných vyjadrení socialistov. Asi niečo na štýl Kažimírovho grafu o zlacnení plynu, ktorému napriek dokázanej nepravde dnes stále niekto verí čo je už naozaj vážny problém.
Ak k tomu pridáme prípad že niekto si dá námahu zúčastniť sa mítingu Smeru aby vedel oprávnene niečo kritizovať dokazuje to že niekto jednoducho záujem má a iný a nanešťastie väčšina sa uspokojí ak za neho myslí niekto iný.

Smutná realita mentálneho stavu obyvateľstva.
j.f. | 21-02-2012 11:14:00
Nebola to nahodou tato koalicia, ktora neschvalila tento zakon, pretoze su tak rozhadani kvoli svojim financnym zaujmom a bojom o to kto zasadne opat do parlamentu?
Registrovaný Marek Sladký Marek Sladký | 21-02-2012 10:24:50
Pokiaľ viem, tak SMER odkladal posledný zákon z dielne p. Kanika a na poslednej schôdzi ho poslankyňa Valová dala vyskrtnut z jednania. A pokiaľ viem, tak dosť sa týkal majoritnej menšiny.
pavel | 21-02-2012 09:27:47
v rokoch 2006-2010 tu bol najsocialnejsi stat na svete a vodca zabudol na dochodky? ako je to mozne...
j.f. | 21-02-2012 09:18:20
Pan Sklenar ma asi na mysli tu reformu pre ktoru maju dochodcovia 280 eurove dochodky? Maju tam rite 22 rokov a pred volbami opat tie dristy o tom ako by to malo byt, ale ved to vieme, len vola zmenit to je len pred volbami. Ludi nazaujimaju uz reci, ale konkretne ciny, ktore zabezpecie dostojny zivot. Z reci a slubou sa este nikto nenajedol.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign