Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Letný deň strávený na kúpalisku môže návštevníkom znepríjemniť zlodej. Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave v tejto súvislosti vyzýva k dodržiavaniu nasledovných rád a odporúčaní!

KRPZ Bratislava |MM|  Počas letných mesiacov sa v areáloch prírodných kúpalísk alebo pri bazénoch sústredí väčšia časť návštevníkov. Nepozornosť návštevníkov využívajú na páchanie trestnej činnosti i tzv. „vreckári“. Počas vášho kúpania sa v bazéne alebo počas vašej návštevy v stánku s občerstvením Vám môžu páchatelia odcudziť rôzne veci (oblečenie, kľúče, peniaze, mobil, kreditnú kartu, fotoaparát, doklady a iné cennosti).V súvislosti s uvedeným druhom trestnej činnosti odporúčame dodržiavať návštevníkom kúpalísk nasledovné preventívne rady a odporúčania :

 Skôr než opustíte svoje motorové vozidlo:

-          skontrolujte, či je vozidlo uzamknuté a zavrite na vozidle všetky okná

-          pri každom (aj krátkodobom) opustení vozidla nenechávajte v ňom autorádio, GPS zariadenie, peniaze, mobil, kufrík, kabelku, doklady a iné cenné veci na viditeľných miestach, riaďte sa heslom: ,,Auto nie je výklad“

-          v odkladacej skrinke vozidla si nenechávajte doklady, rezervný kľúč alebo iné veci

-          v nočných hodinách parkujte na osvetlených miestach

-          zodpovedným prístupom a rešpektovaním odporúčaní ochránite svoj majetok a zabránite prípadnému vlámaniu sa do vášho motorového vozidla.

 

 Dbajte o svoju bezpečnosť a dodržujte rady polície:

-       neberte si na kúpalisko zbytočné cennosti, platobné karty, veľké sumy peňazí

-       zoberte si so sebou len potrebnú výšku peňažnej hotovosti

-       na voľne položené veci na deke má dohliadať jeden z vás (ak vám bude odcudzený váš majetok z voľne položenej deky, náhradu spôsobenej škody neočakávajte)

-       využívajte možnosť odložiť si svoje osobné veci  do skriniek alebo trezorov (ak objekt túto službu ponúka)

 

Aj počas letných mesiacov sú často využívané na prepravu na kúpaliská a jazerá bicykle a preto je obozretnosť nevyhnutná aj v súvislosti s týmto druhom dopravného prostriedku. Prípady krádeže bicyklov evidujú aj policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci. Za obdobie mesiacov Jún a Júl 2018 došlo k celkovo trom prípadom krádeže bicyklov, ku ktorým došlo v nočných hodinách. Doposiaľ neznámy páchateľ odcudzil v týchto prípadoch bicykle, ktoré boli riadne pripevnené  na držiakoch určených k tomuto účelu na motorových vozidlách. Objasňovaním okolností týchto skutkov sa v súčasnej dobe zaoberáme a rovnako vykonávame všetky potrebné úkony smerujúce k náležitému objasneniu týchto krádeží.

 Polícia odporúča cyklistom pri návšteve kúpalísk dodržiavať nasledovné rady :

 

-          pri odstavení bicykla na ulici použite vždy bezpečnostný zámok a snažte sa bicykel pripútať k pevnému bodu (stĺp, zábradlie, stojan); 

-          ak ste v prítomnosti viacerých cyklistov, dajte prednosť fyzickej prítomnosti jedného z vás pri odstavených uzamknutých bicykloch; 

-          zabezpečte si kvalitný kovový uzamykací systém; 

-          pokiaľ idete napr. do obchodu, bicykel sa snažte postaviť na také miesto, kam naňho z obchodu aspoň občas uvidíte; 

-          cenné veci a vybavenie bicykla si vždy zoberte zo sebou (napr. tachometer, tašky a pod.).

 

Na bezpečnosť návštevníkov frekventovaných kúpalísk budú počas letných mesiacov dohliadať aj policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave a to formou hliadkovej a obchôdzkovej služby hliadok poriadkovej polície. Na zvýšenú bezpečnosť návštevníkov kúpalísk budú policajti upozorňovať i formou letákov a plagátov s preventívnymi radami k uvedenej problematike prevencie kriminality, ktoré budú distribuované priamo na kúpaliská.

Najbližšia preventívna aktivita zameraná na znižovanie kriminality v areáloch prírodných kúpalísk sa bude konať dňa 13.07.2018 na Slnečných jazerách - Juh v Senci. V prípade záujmu Vám informácie k predmetnej téme prevencie kriminality poskytnú priamo na uvedenom mieste v čase od 13.30 hod preventistky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign