Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Kto nevie, nech sa radšej opýta

             Prišiel za mnou len tak náhodou na krátku návštevu známy Mišo. Spomenul mi, že sa s manželkou v Galante rozviedli a odišli od seba. On si našiel byt a prácu až pri Bardejove. Odtiaľ práve pricestoval z nočnej zmeny do Galanty. Prečo? Prišiel na súd, aby si dal na rozsudok vyznačiť, že rozsudok o rozvode je právoplatný a vykonateľný. Inak mu bol rozsudok nanič, lebo je v ňom napísané, že proti nemu možno podať odvolanie, a tak nikto nemôže vedieť, či rozvod platí, alebo neplatí. Tak je to s každým rozsudkom v občianskoprávnom konaní, pokiaľ rozsudok vynáša okresný súd. To Mišo nevedel. Pritom si mohol žiadať po uplynutí lehoty na odvolanie potvrdenie súdu aj písomne, alebo o pomoc požiadať hocikoho, kto by išiel s originálom rozsudku do Galanty.

            Mnoho ľudí tiež nevie, na ktorý súd sa majú so svojimi ťažkosťami obrátiť, ako podávať návrh na začatie konania, čo v ňom musí byť a že treba napísať aj to, čo navrhujú – ako má súd rozhodnúť. Ďalším problémom je zasa odvolanie proti rozsudku okresného súdu. Niektorí ľudia píšu odvolanie priamo na krajský súd, hoci odvolanie sa podáva na tom súde, ktorý vo veci rozhodol v prvom stupni. Až ten zasiela odvolanie s celým spisom na krajský súd.

            Kto to nevie, lebo často ani vedieť nemôže, nech sa radšej opýta. Najlepšie je ísť sa poradiť s niektorým advokátom.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anonym | 25-11-2012 16:58:21
Ja viem o tom, že právne rady možno získať v odôvodnených prípadoch aj bezplatne a právne rady poskytujú aj niektoré noviny a časopisy, napríklad aj Pravda.
anonym | 25-11-2012 14:40:42
Advokát zasa by niečo stál, a tak obyčajný človek nevie ako ďalej.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign