Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Kontrola dodávateľa služby zimnej a letnej údržby

Mestský kontrolór predložil poslancom mestského zastupiteľstva správu o kontrole činnosti spoločnosti A.R.K technické služby, ktorá pre hlavné mesto realizuje zimnú a letnú údržbu. Navrhnuté opatrenia mestského kontrolóra mesto akceptuje a slúžia ako podklad na zlepšenie výkonov zimnej a letnej údržby.

Zimnú a letnú údržbu ciest zabezpečuje pre Bratislavu dodávateľská firma, na základe zmluvy, ktorú hlavné mesto uzatvorilo ešte v roku 2010. Od nástupu nového vedenia došlo k významným vylepšeniam dodávaných služieb. Zlepšili sa podmienky činnosti dispečingu, zaviedlo sa monitorovanie pohybu vozidiel na webe Bratislava.sk, zaviedli sa preventívne posypy, rajonizácia sypačov, či využitie pracovníkov nielen na odhŕňanie snehu, ale ja na iné činnosti  a výrazne sa posilnili aj  kontroly vykonanej práce.

Zmluva končí 31.10.2018 a zámerom mesta je zriadenie vlastného komunálneho podniku, ktorý by efektívnejšie zabezpečil zimnú a letnú údržbu ciest v Bratislave. Pre komplexné posúdenie tohto zámeru si mesto už dáva vypracovať štúdiu uskutočniteľnosti.  

Do doby, kým bude mať mesto komunálny podnik, bude strategickú funkciu mesta, ktorou je údržba ciest vykonávať externý dodávateľ, ktorý vzíde z verejného obstarávania. Zmluva bude rámcová, to znamená, že umožní plynulý prechod zimnej údržby od externej firmy smerom k mestskému podniku.

Viac informácií ohľadom správy o kontrole činnosti spoločnosti A.R.K technické služby a zámeroch mesta ohľadom vlastného komunálneho podniku nájdete tu: http://www.bratislava.sk/assets/File.ashx?id_org=700000&id_dokumenty=11057280.

 

zdroj: bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign