Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 15. 9. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Konflikty viacerých krajín sa nás dotýkajú možno viacej, ako si pripúšťame

Miloš MajkoDátum29. 01. 2011 03:58:27TémaCestovanie
200 Egypt, Cairo/Giza. Turistami celého sveta vyhľadávaný jeden z klasických 7 divov sveta.

V poslednom case sme stále častejšie svedkami udalostí, o ktorých sme pred niekoľkými mesiacmi ani len nesnívali. Napríklad na letnej dovolenke v Tunise iba ťažko niektorý aj z našich turistov predpokladal, že z tejto Slovákom dostupnej severo Africkej destinácie onedlho emigruje prezident aj s rodinou. Stihol to v poslednej chvíli, aby neskončil ako Nicolae Ceausescu. Samozrejme radšej ako lúčeniu sa so svojimi voličmi, dal prednosť niekoľkým tonám zlata, ktoré pravdepodobne  Tunisania doma neuvidia už nikdy.

Nasleduje Egypt. Som len zvedavý, ako sa situácia s dosť militantne naladenými Egypťanmi prejaví na tohtorečnej turistickej sezóne, od úspechu  ktorej  je závislé hospodárstvo krajiny.

Pomaly sa aj po desiatky rokov trvajúce režimi rúcajú. Možno aj komunistickí pohlavári v Severnej Kórei už pochopia, že z úspešných skúšok rakiet krátkeho doletu hladomorom sužovaný národ nenakŕmia. A možno sa aj Bieloruský diktátor Lukašenko  vzdá  svojej moci - lepšie odísť relatívne dobrovolne zavčasu, ako síce o niečo neskorej, no nohami dopredu. Veru. Ked sa politici odtrhnú od reality, väčšinou noví vyzrievajú vo vezeniach či v kotolniach v zodpovedných funkciách kuričov. Poznáme to z vlastnej histórie.

Nepokoje, ktoré sme ešte pred  rokmi považovali za vzdialené, dnes búchajú na dvere Európy. Pamätáme si Francúzko, Nemecko, Grécko  či Taliansko. Vďaka médiám, sa o nich dozvedáme rýchlo a z pohodlia svojich obývačiek sledujeme takpovediac v priamom prenose väčšie či menšie  revolúcie, ba dokonca vojenské konflikty. Nuž čo. Zvykajme si. Ktovie ako to dopadne u nás. Nik nemôže predpovedať, kedy povestný pohár niektorého z problémov spoločnosti bude preliaty a kedy sa v hedline svetových médií ocitneme my. Nie každá revolúcia totiž musí byť nežná...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
Registrovaný Ľubomír Veselický Ľubomír Veselický | 30-01-2011 09:45:21
Naše ministerstvo zahraničných vecí už myslím oficiálne neodporúča návštevu Egypta. Pokles návštevnosti bezpečnostne nepokojných krajín je iba jedna stránka veci. Tá sa týka iba ich hospodárenia. Väčšie riziko predstavuje angažovanosť strážcu svetového mieru, ktorá skôr, či neskôr bude prezentovaná pánom Obamom.
Registrovaný Marek Tóth Marek Tóth | 30-01-2011 09:32:36
Je veľmi pravdepodobné, že tento rok Tunisko a najmä Egypt nebudú patriť medzi najčastejšie destinácie slovenských dovolenkárov. A možno to by mohli využiť domáci, podnikajúci v turistickom ruchu...
Registrovaný Ľubomír Veselický Ľubomír Veselický | 30-01-2011 08:29:50
Už je tomu niekoľko rokov, čo som mal príležitosť navštíviť Tunisko. Náš sprievodca, syn tuniského diplomata, ktorý študoval v Prahe, nám vtedy hovoril o tom, čo všetko si ich prezident mohol dovoliť. Napríklad vybudovať časť svojej rezidencie na pozemku, pod ktorým ležali neodkryté časti Kartága. Bolo iba otázkou času, kedy diktátorský prístup tuniského prezidenta k štátu pochová jeho samého. To je tá vnútorná stránka problému. No a vonkajšou je pravdaže vplyv svetovej oligarchie. Pretože všetko so všetkými súvisí.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-01-2011 16:35:22
http://www.sme.sk/c/5743024/demonstracie-v-egypte.html

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign