Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Koncert pre Bratislavu

Miloš MajkoDátum26. 06. 2014 09:56:01TémaKultúra a umenie

Peter Mach   /    Starobylé múry katedrály sv. Martina sa v piatok 20. Júna 2014 večer rozozvučali tónmi Koncertu pre Bratislavu. Koncert bol súčasťou kampane Milujem svoje mesto, ktorú organizovala platforma Kresťania v meste. V rámci tejto kampane stovky dobrovoľníkov z viacerých cirkevných spoločenstiev, občianskych združení a firiem realizovali v rôznych častiach mesta verejnoprospešné činnosti, aktivity zamerané na pomoc núdznym, ako aj pestrý kultúrny, športový a duchovný program.

Koncert sa konal pod záštitou primátora hlavného mesta SR Bratislavy Milana Ftáčnika, ktorý sa na úvod prihovoril účastníkom spolu s riaditeľom občianskeho združenia Kresťania v meste Marekom Krajčim.

Úvod koncertu tvorilo vystúpenie detského komorného súboru orchestra Strieborné struny pod vedením Aleny Heribanovej zo ZUŠ na Hálkovej ulici v Bratislave. Po ňom predviedol svoje umenie komorný orchester ZOE, ktorý dirigoval Ewald Daniel, umelecký vedúci Slovenského komorného orchestra. Vrcholom večera bolo uvedenie Biblických piesní Antonína Dvořáka, ktoré spolu s orchestrom ZOE sprevádzal veľký spojený spevokol do ktorého sa zapojili viaceré cirkevné i sekulárne spevokoly aj jednotlivci. Po búrlivom aplauze na konci skladby ponúkol dirigent ako prídavok zopakovanie 4. časti Biblických piesní – Hospodin jest můj pastýř a pozval prítomných, aby sa pripojili k zboru.

Do posledného miesta naplnená katedrála sa len pomaly vyprázdňovala a každý z účastníkov si odnášal povznášajúci pocit z nádherného umeleckého zážitku.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign