Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Komédia o M. R. Štefánikovi Ten, o ktorom sa hovorí v podaní talianskych študentov v Bratislave

Renata Kamenárová |MM| Talianski študenti slovenského jazyka na Fakulte pre tlmočníkov a prekladateľov Bolonskej univerzity vo Forli pod vedením Renáty Kamenárovej, lektorky slovenského jazyka a kultúry MŠVVŠ SR, pripravili divadelné predstavenie v slovenčine a v taliančine (s anglickými titulkami) Ten, o ktorom sa hovorí / L'uomo del momento, ktoré ponúknu slovenskému divákovi 17. augusta 2015 o 20:00 v Karloveskom centre kultúry v Bratislave. Ten, o ktorom sa hovorí je satirická komédia voľne inšpirovaná slovenským filmom Kandidát. V retrospektívnej fikcii, vytvorenej agentúrou s výstižným menom reKLAMart, sa prenesieme o 100 rokov späť do Ríma. Tu sa generál M. R. Štefánik zoznámi so svojou snúbenicou, talianskou markízou Giulianou Benzoni...

Predstavenie bude prezentované v rámci Letnej školy slovenského jazyka a kultúry Studia Academica Slovaca s morálnou záštitou Veľvyslanectva SR v Ríme a riaditeľa Slovenského inštitútu v Ríme Petra Dvorského. 

Predstavenie malo premiéru v Taliansku v rámci divadelného týždňa na Fakulte pre tlmočníkov a prekladateľov, počas ktorého študenti pripravujú 10 predstavení v rôznych jazykoch (angličtina, nemčina, čínština, arabčina, japončina, ruština, francúzština, španielčina, portugalčina a slovenčina) určených aj pre verejnosť. 

Všetky predstavenia sú neziskové, organizované s podporou Centra pre divadelné štúdiá Bolonskej univerzity a s podporou primátora mesta Forli. Cieľom je prezentovať jazyky vyučované na Fakulte pre tlmočníkov a prekladateľov BU verejnosti a rovnako pomôcť študentom zlepšiť svoje jazykové kompetencie v danom jazyku a dozvedieť sa viac o krajine, ktorej jazyk študujú. 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign