Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

"Koľko jazykov vieš, toľko krát si človekom" - alebo výučba jazykov trochu inak...

Miloš MajkoDátum01. 05. 2012 19:29:36TémaFirmy a podnikanie
200

Či už pri cestovaní po svete, alebo uchádzaní sa o zamestnanie, bez znalosti cudzieho jazyka sa v súčasnej dobe zaobídeme ťažko. O zaujímavých a moderných formách výučby cudzích jazykov, sme sa porozprávali s riaditeľkou jednej z jazykových škôl pôsobiacich v  Seredi,  Ing. Lenkou Rábekovou.

- - -

Jazyková škola Master trochu inak

Úspešná výučba jazykov

MASTER Jazyková škola pôsobí od roku 2005. Vyprofilovala sa na stabilnú jazykovú školu, ktorá pristupuje k potrebám študentom individuálne a kurzy prispôsobuje klientom priamo na mieru. „MASTER je najvyššia úroveň  v jazyku,“ hovorí  riaditeľka jazykovej školy Ing. Lenka Rábeková. „Chceme poukázať na to, že podporujeme a napomáhame študentom, aby sa dostali až na vrchol v ovládnutí cudzieho jazyka.“

-Čo môžete ponúknuť klientom, ktorí potrebujú jazykové služby?

Hlavné rysy, ktoré odlišujú jazykovú školu MASTER od ostatných je náš entuziazmu vo vyvíjaní, kombinovaní a aplikovaní metód výučby, ktoré reflektujú potrebu aktuálnej doby a dokážu študenta za čo najkratší čas naučiť čo možno najviac. Riadime sa heslom: „Neučme sa o cudzom jazyku, učme sa priamo cudzí jazyk“. Keď to aplikujeme napríklad na kurzy anglického jazyka, cieľom je, aby študent od úplného začiatku komunikoval, tvoril vety, odpovedal a reagoval v angličtine. Študent začiatočník, hoci vie iba 15 slovíčok, z týchto vie tvoriť vety, otázky – odpovede, rozumie ak sa ho pýtajú a vie odpovedať. Komunikuje! Používa gramatiku priamo v praxi!

-Aký je prvý krok pri výbere vhodného kurzu?

Našou filozofiou je, aby sa na základe osobného pohovoru s klientom analyzovali jeho potreby a stanovil cieľ štúdia. Pred samotným zahájením štúdia by si klient mal zodpovedať nasledovné otázky: Z akého dôvodu sa chcem cudzí jazyk učiť? Kde budem jazyk využívať?  Potrebujem zvládnuť kurz úzko zameraný, alebo je pre mňa vhodný všeobecný kurz? Snažíme sa správne navrhnúť kurz podľa potrieb klienta spolu s  racionálnym finančným zaťažením.

Naša cieľová skupina má široký záber, od firemných klientov (zaneprázdnení manažéri), dospelých ľudí na rôznych pracovných pozíciách, ďalej tých ktorí si prácu hľadajú, teenageri s prípravami na maturitu a získanie medzinárodných certifikátov až po detičky. 

Študentom ponúkame možnosť študovať v štyroch typoch kurzoch:

1.       Skupinová výučba (2 x týždenne, cena za trimester 110€/ dospelí, 99€ deti)

2.       Individuálna výučba (študent + lektor, počas celého dňa, cena podľa dohodnutých podmienok)

3.       Firemná výučba (naši lektori cestujú priamo do firiem kde výučba prebieha)

4.       ALFA Hladina kurz (týždňový intenzívny superlearning, cena 199€ / osoba)

-Akou metódou vyučujete?

Okrem “štandardných kurzov”  vyučujeme angličtinu aj priamo v reálnych situáciách,dynamickou priamou metódou CALLAN METHOD kedy študent komunikuje ihneď od prvej hodiny na báze otázka – odpoveď (konverzácia 3/4).

Metóda výučby spočíva na dvoch slovách: hra tréning. Vyučovací proces je hra, interaktívne divadlo, ktoré ak je zahrané pútavo a dômyselne, študenti si preberané učivo spoja s pozitívnym emocionálnym zážitkom, čo napomáha fixovať si informácie do pamäte. Študenti sú neustále nútení reagovať v cieľovom jazyku a aktívne sa zapájať. Stálym simulovaním a opakovaním reálnych situácií si študenti trénujú správnosť a plynulosť komunikácie.

Ďalšou veľmi zaujímavou metódou výučby je ALFA HLADINA kurz. Jedná sa o intenzívne týždňové kurzy superlearning.

Proces kurzu:

1.       NOVÁ LÁTKA skupinka s lektorom preberie učivo podľa učebnice

2.       PSYCHOWALKMAN pomocou počúvania uvoľníme, otvoríme Vašu myseľ do hladiny alfa a následne v nej začnú študenti počúvať učivo, ktoré s lektorom preberali. Vytvoríme efekt „napaľovania informácií do mozgu“

3.       OPAKOVANIE a TRÉNING prebraných a napočúvaných nových slovíčok, celých viet, gramatiky

Uvedený proces sa počas jedného dňa opakuje niekoľko krát, preberáme nové učivo, napaľujeme do mozgu pomocou počúvania v ALFA hladine a následne opakujeme, komunikujeme. Počas jedného týždňa takýmto spôsobom študenti natrénujú až ročné učivo.

Organizácia kurzu:

Trvanie:  5 dní

Čas: od 08.00 – 13.00h alebo od 15.00 – 20.00h

 (v miniskupinovom kurze, počet študentov min.3 - max.6)

Funguje to?

Áno. Počúvanie celých viet, následne verbálny tréning (aktívna komunikácia) učiva čo sa počúvalo a zasa počúvanie už prebraného učiva. Opakovanie, opakovanie, opakovanie... napredujete rýchlo, rýchlejšie, najrýchlejšie

-Aké jazyky máte v ponuke?

Hlavný záber máme na kurzy anglického jazyka, ale taktiež zabezpečujeme nemčinu, španielčinu, taliančinu, francúzštinu i ruštinu a slovenčinu pre cudzincov. V podstate sme schopní zabezpečiť čokoľvek čo si náš klient „vymyslí“ a presne tak ako to chcel. Disponujeme tímom kvalifikovaných lektorov. Samozrejmosťou je vysokoškolské vzdelanie v odbore spolu so zahraničnou praxou a vstupným interným školením.

-Je možné získať medzinárodný certifikát?

Viacero našich študentov úspešne absolvovalo skúšky a získali FCE Cambridge certifikát (B2). Úspešnosť školy v získaní certifikátov študentmi je 99%. V pracovnej angličtine existujú medzinárodné BEC Cambridge certifikáty (Business English), v získaní ktorých naši študenti držia tiež latku vysoko a to opäť na 99%.

Chceli by sme osloviť aj ľudí, ktorí sa cudzí jazyk ešte nikdy v živote neučili a majú obavy, že na kurze nebudú stíhať za ostatnými, že im to nepôjde a pod. Otvárame aj kurz pre BEGINNEROV čiže úplných začiatočníkov, ktorý ide pozvoľne a pomaly od úplných začiatkov.

-Kedy a ako sa dá prihlásiť do vašich kurzov?

Do kurzov je možné pristupovať počas celého roka. Organizácia skupinových kurzov je na trimestre t.j. aktuálne je možné nastupovať do Jarného trimestra (apríl – jún), následne Jesenný trimester (september-december) a Zimný trimester (január – marec).

Individuálne kurzy bežia počas celého roka bez prestávky a taktiež ALFA Hladina kurzy.

Študenti sa zaregistrujú na našej web stránke www.master-language.com, vyplnia vstupný test, následne si telefonicky na 0948 261 110, 0908 668 999 alebo emailom master@master-language.com, info@master-language.comdohodnú termín osobného stretnutia, kde spolu vyberieme z ponuky kurzov ten najvhodnejší pre daného študenta. Nájdete nás v DELTA Pasáži Šereď na 2.poschodí.

-Čo plánujete na leto?

Počas letných mesiacov sme pripravili týždne plné angličtiny pre dospelých aj deti v prekrásnom prostredí na Ranči na Striebornom jazere v Galante www.rancgalanta.sk.

Pre deti sme pripravili Jazdecký letný tábor s angličtinou v cene 77€ / 5 dní (PO-PIA).

U dospelých sú veľmi v obľube už spomínané týždňové ALFA Hladina kurzy, mnohí študenti to vyžívajú v rámci svojich dovoleniek.

-Výborne, ako na Ranč na Striebornom jazere, tak na týždňový kurz výučby v ALFA hladine prídeme s kamerou a urobíme reportáž, ktorá čitateľom bližšie ukáže metódy používané vo vašej jazykovej škole.

Ďakujeme za rozhovor.

- - -

Konkrétnu ponuku kurzov nájdete na našej web stránke www.master-language.com


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Karol | 24-05-2013 12:46:38
Na svete je veľa krásnych jazykov môj obľúbený je napr. taliansky jazyk. Krásne sa vyslovuje, ale už ťažšie píše preto si treba sledovať aj gramatiku www.***********

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign