Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Kniha úspešného slovenského podnikateľa aj v zahraničí

Monika MajkováDátum18. 04. 2011 15:16:16TémaVeda a technika
226

Bratislava - Záhreb 15.4.2011 – V piatok 15.4.2011 sa konala prezentácia druhého zväzku pentalógie Enterprise and Entrepreneurship (Podnik a podnikanie)  s názvom Economics and Finance (Ekonomika a financie) prof. Štefana Kassaya. Odborná novinárska obec prijala pozvanie do priestorov Slovenského veľvyslanectva v Záhrebe. Už v novembri 2010 bol v Chorvátsku predstavený prvý zväzok pentalógie s názvom Entrepereneurial Environment  a veľmi úspešne sa etabloval na tamojší trh. Zástupca chorvátskeho vydavateľstva FRAKTURA, ktoré vydáva kompletnú pentalógiu, Seid Serdarevič sa vyjadril: „O knihu je veľký záujem a predaj sa slušne rozbieha, i keď kniha nie je lacná.  Profesor Kassay je  medzinárodne uznávaný autor, ktorý je  známy vďaka svojim odbornými dielam aj v Chorvátsku. Možno preto predpokladať, že aj o druhý zväzok bude zvýšený záujem zo strany manažérov, študentov či vedcov. “ 

Rozsiahle zväzky uvádzajú najmodernejšie vedecké teórie podporené prípadovými štúdiami, ktoré sa aplikovali v slovenskej spoločnosti I.D.C. Holding, a.s.  Druhý zväzok podrobne skúma problematiku ekonomiky a financií a vzájomnú závislosť medzi makroekonomickými a mikroekonomickými procesmi. „Vychádzam z toho, že makroekonomika je pre podnik zvlášť dôležitá, pretože tvorí rámec a legislatívne podmienky podnikania a správania sa podnikov,“ uvádza autor Dr.h.c.prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc.

O kvalite pentalógie je presvedčený aj Roman Supek, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Záhrebe.

„Hodnota tejto knihy je v tom, že je zameraná na ekonomiky v transformácii, ktorou prechádzajú krajiny strednej a južnej Európy,“ hovorí Supek.Spomínané krajiny majú svoje špecifiká, avšak museli prejsť podobnou cestou prechodu z plánovaného typu hospodárstva na trhový. A ako ďalej pokračuje: „Pentalógia preto môže byť na chorvátskom trhu veľmi užitočná, a to nielen pre chorvátskych ekonomických odborníkov a akademickú spoločnosť, ale aj v širšom meradle pre ľudí spojených s podnikaním,“ hodnotí veľvyslanec Roman Supek.

Na Slovenskom trhu už vyšli tri zväzky pentalógie Podnik a podnikanie vo vydavateľstve VEDA a odborná verejnosť sa môže tešiť tento rok na štvrtý zväzok, ktorý príde na trh v letných mesiacoch.

Kvalitu publikácie ohodnotila Európska akadémia vied a umení (EAVU)  pečaťou najvyššej kvality.  Prezident EAVU Prof. MUDr. Felix Unger, Dr. h.c., zo Salzburgu zavíta v máji na Slovensko. Prof. Unger prichádza na pozvanie Nadácie profesora Štefana Kassaya, aby vystúpil s prednáškou na odbornej konferencii Tolerancia v spoločnosti.

 

Popis k dodanej fotografii:    

Vľavo: prof. Štefan Kassay autor pentalógie Podnik a podnikanie a vpravo: Roman Supek, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Záhrebe.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anonym | 19-04-2011 13:06:30
Dobrý deň, ide o oficiálnu tlačovú správu, ktorá bola vydaná z príležitosti prezentácie spomínanej publikácie. Túto správu tiež uverejnili ďalšie portály (minimálne je ich 10). Ide o štandardný postup uverejnenia tlačových materiálov.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 19-04-2011 13:05:20
I ked nie je mojou povinnostou reagovat - nie sme odkazani na kopirovanie clankov.

Clanok je oficialnou tlacovou spravou agentury zastupujucej prof. Kassaya.
Plagiat ? | 19-04-2011 12:50:12
Clanok je skopirovany z http://www.staralubovna.net/spravy/slovensko/26364-kniha-uspesneho-slovenskeho-podnikatela-aj-v-zahranici

Preco o tom nie je nikde zmienka ???

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign