Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Juro Kukla si pred ústa servítku nedáva...

Miloš MajkoDátum27. 12. 2012 01:18:08TémaINFOSLOBODA

... a to z časti zaručuje, že ho pochopí asi každý ...

Juraj Kukla   nie je neznámym autorom príspevkov ani v našich novinách. Čitatelia ho poznajú ako  aktivistu z  Brunoviec, ktorý už cez dvadsať rokov  bojuje s obecnými mocipánmi, upozorňuje na ich konanie ktoré poškodzuje obec a jej obyvateľov.

Krátko pred Vianočnými sviatkami sme sa s Jurom stretli  na benzínke v Novom Meste nad Váhom a porozprávali sme sa s ním na tému - čo je nové?

Video rozhovor prinášame v plnom znení.
Juraj Kukla  vo videu prezentuje svoje nazory a starostka obce sa pre R24 odmietla vyjadrovať.

 


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Robo Horvath | 27-12-2012 23:32:57
Presne tak ako pise pan Kukla, pokial ludia chcete aby ste neplatili rok co rok vyssie dane a poplatky tak sa treba viac zaujimat o to,ze ako,komu, kolko a za akych podmienok sa rozdava a minaju peniaze v meste do ktoreho platite cely zivot.
Juraj Kukla | 27-12-2012 21:20:19
V reportáži som povedal slobodne to, čo som si myslel a to čo som za 23 rokov potýkania sa s diabolským systémom verejne odstraňujúcim demokraciu pod názvom "Slovenská samospráva" zistil a zažil na vlastnej koži. (Po založení ZOMOSu - Združenie o b č a n o v miest a obcí Slovenska aj v celom štáte) V štátnych médiách obyčajne rozhovor vystrihajú "lebo toto by nám neprešlo" a z príspevku urobia niekoľko sekúnd a často sa stane z neho sprostosť. V tomto médiu tento problém nehrozí a pre to som rozhovor poskytol.
A k tomu, že väčšia kontrola a otvorenosť zabráni tomu čo sa deje v samospráve, Bohužiaľ ani ja neverím. Kto môže robiť 24 hodín detektíva bez kometencie a pátral neustále zadarmo po zlodejčinách v samospráve? Samospráva je tritisíc štátom chránených práčiok peňazí, kde si veľkí a aj malí môžu nekontrolovateľne líznuť, kde rabovačka zlodejčina nieje trestný čin, nieje ani priestupok, nieje nič, nehrozí žiadna sankcia, len jalové upozornenie prokurátora. Je to najlepšia škola pre ničomníkov, ktorú si štát chráni ako oko v hlave už 23 rokov a nezasahuje. Pomohlo by jedine zavedenie sankcií do zákona o obecnom zriadení, no to mocipáni za žiadnu cenu nechcú dovoliť, lebo by to bol ich koniec.Sankcie, zvyšovanie daní sú tu len na podaných! Dokedy?
AJ ODOMŇA PRE HOMBREHO | 27-12-2012 20:59:56
Verejné zhromaždenie s občanmi by malo byť druhú februárovú sobotu pravdepodobne v kine nova. Hovorili na mestskom zastupitelstve 11.12. o tom, že až keď skončia plesy. Že to dajú v predstihu von. Podľa všetkého to upresnia ešte na janárovom zastupiteľstve.
pre hombre | 27-12-2012 15:07:50
Písal som o nenapraviteľných optimistoch a vidím, že medzi nich patríš a ty :-). Som presvedčený, že tie volené panenky nezastaví nič a nikto a na svoje si prídu vždy a za každých okolností. Veď predsa na poslednom zastupiteľstve sme boli prostredníctvom SOL informovaní prakticky "live" o dianí v mestskom parlamente, mali sme možnosť im pozerať doslova poza chrbát čo robia a ako rozhodujú a myslíš, že kvôli tomu cítili väčšiu zodpovednosť voči občanom? Ani náhodou! Bolo im úplne jedno čo si o nich budeme myslieť, pretože zahmlená myseľ pre peniaze na futbal nerozlišuje a nevníma realitu a už vôbec nikoho netrápilo kto si čo o tom bude myslieť. Proste ten ťah s 20 tisícami eurami bol dôležitejší ako česť, rozvaha a charakter! Jednoducho to bol chtíč, ktorý sa nedal potlačiť žiadnou verejnou kontrolou. A mohlo by priamo na zastupiteľstve sedieť aj 100 ľudí aj tak by to urobili pretože to tak chceli a zvysoka je**li na materské školy aj na ľudí.
Jozef | 27-12-2012 13:48:09
hombre,
Milos chcel zvolat "studio" na 28.12. - zajtra, mesto, prostrednictvom Martina to odmietlo. Mali sa prejednat aj otazky ohladom "Otvoreneho listu". Chceli sa stretnut minuly vikend, ale oznamili to len Milosovi.
Dalej, urcite si pamatas aktivity p. Sklenara ohladne vyrubu lipovej aleje v meste. Kto na to bral z mesta ohlad?
A ze tam bolo dost ohlasov od ludi.
Kto z mesta berie ohlad na hlasy ludi tu na SOL, kde mozu diskutovat, co mesto neumoznuje.
Minaju prachy,ktore vyberaju od nas, volicov, bez ohladu na nase potreby.
Napriklad: SITA vyfakturovala od 1.10.2012 len za udrzbu verejnej zelene (na jesen a v zime) sumu cca 12 580 Eur.
A pritom na chodnikoch a priechodoch sa smykame.
Mas info, v ako stave je dokoncenie Sokolovne?
Lebo ak to nestihnu do konca roka, tak budeme cvakat Lokomotive 10 000 Eur. OKREM DOTACII:
Mas info, ci boli potrestani riaditelia skoly a MŠ, ktori porusili zakon o slobodnom pristupe k info? (reportaz na KREA).
Preco si myslis, ze by brali ohlad na slova obcanov, nie volicov mimo volebneho obdobia?
Podla nich ten otvoreny list je podvod. Milosov napad zviditelnit sa ....
Nie nie je. Aj ja a asi 10 -12 mojich znamych sme tam podpisani.
A to, ze nemozem chodit na stretnutia s Otcami mesta v tyzdni som tu uz pisal. V tyzdni makam mimo Sered.
Takze tak.
Mozno sa uvidime zajtra v studiu SOL, pokoial to Milos zorganizuje.
hombre | 27-12-2012 13:24:05
Jozef, na poslednom MsZ poslanci o.i. odhlasovali aj verejné zhromaždenie občanov. Kedy bude, sa asi dozvieme na budúci rok. Čo si myslíš, koľko naň príde občanov? Ja si myslím, že ani nie všetci tí, ktorí stále na niečo upozorňujú. Žiaľ.
hombre | 27-12-2012 13:19:37
Jozef | 27-12-2012 12:49:06 : Jozef, uisťujem ťa, že ak by pri oných spomínaných hlasovaniach sedelo aspoň 20-30 občanov mesta, ktorým nie je lahostajné, čo sa v ňom deje, tak by to zastupiteľstvo malo iný priebeh. A ešte keby sa tí občania domáhali svojho práva vystúpiť ku danému bodu rokovania. Preto je to tak, že sme všetci pasívní. Ako si môže dovoliť niekto vydať VZN, ktoré odporuje vyššej právnej norme, ktorou je zákon NR? Nuž len ten, kto je veci buď neznalý alebo si uvedomuje, že neznalí sú tí, pre koho VZN pripravujeme. A skôr bude pravda asi to druhé. Oboje je však zlé.
Jozef | 27-12-2012 12:49:06
hombre, preco si myslis, ze by sa nieco zmenilo tym, ze by sa ludia zucastnovali na MsZ.
Ked sa "hlasovalo" o udeleni ocenenia pre jednotlivcov ci kolektivy, isty poslanec sa vyjadril, ze ludia si robia srandu. A ocenili koho chceli. A toto sa deje stale. Ci uz vo velkej, alebo malej politike.
Kto z Vas si pamata slova "otcov mesta", ked sa minuly rok vybuchali prachy na sport, sokolovnu atd, ze buduci (2012) rok bude rokom skol? Snad len p.Kurbel, ktory to aj okomentoval na meste.
Ludia sa tu MOZU stazovat, ze nemaju pohotovost, ze lekarne su zatvorene, ze chodniky su neodhrnute, stoji na nich voda (vid prispevky na MsZ, ktore v nepritomnosti autora cital Milos.
p.Vydarena sa pytala v ramci interpelacii na strazenie objektu kasarni, ktore si mali strazit najomnici mesta. A kto ich strazi? Zamestnanci SMS.
p.Kurbel navrhol, aby si "dospely" fotbal platili sami hraci, ci uz formou sponzoringu, alebo sami. Kto si to vsimol?
A takychto "veci" je tu strasne vela.
SOL a my, diskuteri na to poukazujeme uz roky. A co z toho?
Trt s makom a dva orechy.
Ako sa vyjadril byvaly bloger a diskuter, dnesny zastupca:
volic ma pravo iba v den volieb. Potom deleguje svoj hlas na poslancov a podla neho ma "pravo drzat hubu a cakat styri roky".
Kde je "Bioplynka", ktora mala mestu pomahat, kde je "Geovrt", ktory mal setrit pripojenym domom za teplo?
Kde su sluby dnesnych "OTCOV MESTA"?
hombre | 27-12-2012 12:16:43
Áno, verejná kontrola. Presne tak ako to píše M.M. a anonym | 27-12-2012 10:11:26. Pokiaľ si ľudia nenájdu čas byť prítomní na hlasovaniach pre nich dôležitých, tak to bude stále tak, ako to poznáme z dneška.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-12-2012 10:47:46
anonym | 27-12-2012 10:11:26 | 193.110.186.120 | - ste to napisali ZIAL pravdivo a vystizne. Kde je ta hranica?

Prave ze problem je v nastaveni systemu. Ten pocita s ctou, charakterom a pudom sebazachovy aj pre voleneho zastupcu obcanov.
Ono totiz obcania akosi stale prehliadaju fakt, ze ak by poslanci MsZ odhlasovali hypiteticky poplatok za MS vo vyske 200 E mesacne - bolo by to pravne v poriadku.
Ak by sa hypoteticky rozhodli predat mestsky urad za 1 Euro - bolo by to pravne v poriadku.
Ak by sa tak rozhodli pre cokolvek, kolektivna vina nejestvuje a preto je tam uz iba autorita a pravna poistka - nepodpisanie takeho uznesenia.

Obcan ani len netusi, kolko moci dava tym svojim jedinym listkom raz za 4 roky do ruk cloveku, ktoreho vela krat pozna iba z letacika najdeneho v schranke.

Prave preto je NEVYHNUTNA kontola nezavislymi mediami. Prave preto je NEVYHNUTNA kontrola obcanov!!! Ano, prave samotnych obcanov. Tych, ktoi maju vzdy ked ide o nieco dolezite, ine na praci ci oddychu a nasledne zostava iba nadavanie a stazovanie sa na kazdeho, len nie na seba.

Ludia pindaju na vsetko vratane SOL. Je to smutne, pretoze akosi nechapu, ze si odpilovavaju mozno posledny konar, na ktorom stoji kontrola poslancov verejnostou.
Skoda ze je malo takych, ktori su schopni zamysleit sa nad tym, preco to strasne odporne SOL tak velmi nevyhovuje ani jednemu vedeniu mesta. Nie Majko ako osoba je problem. SOL je problem. A preco Majko? Lebo kazdy za SOL stale vidi iba mna. A to od zalozenia novin v podstate nie je pravda. Uz v den zalozenia novin boli pravidla nastavene tak, aby jedinec vratane mna bol len jeden hlas. Ze sa dalsi hlas kratko po volbach akosi "pokazil", ja neovplyvnim. No su tu dalsie stovky a mozu byt tisice novych hlasov, ktorym nejde o nic ine, ako o to, aby nase deti nemuseli hrdlacit na plnenie zavazkov podpisanych vacsinou sucasnych ZIAL aj mnou volenych zastupcov ludi.

Jedina csta i ked mnohi to este dlho nepochopia je - silna kontrola poslancov a primatora mediami podporovanymi sirokou verejnostou.

Pred vianocami som na sobotu 10.00 dostal pozvanku na MsU zo vsetkych signatarov otvoreneho listu iba ja. Hadajte preco?
anonym | 27-12-2012 10:11:26
Ten kto si myslí, že väčšia otvorenosť a kontrola zabráni tomu čo sa tu deje je nenapraviteľný optimista. Tieto noviny nám sprostredkovali napr. posledné zasadnutie MsZ takpovediac v priamom prenose a naši páni nemali najmenší problém pod drobnohľadom verejnosti vytasiť z rukáva 20 tisíc € akoby švihnutím čarovného prútika a dať ich na futbal. Keby sa tie peniaze rozhodili medzi škôlky, nemuseli sa dvíhať poplatky, alebo aspoň nie v takej výške. Skutočne nič ich nezabrzdilo, urobili to celkom bez zábran hoci to bolo ostro sledované zasadnutie. Kde je potom tá hranica alebo čo ešte treba urobiť, aby si niečo podobné nedovolili? Bol to výsmech do tváre občana v priamom prenose. Môj názor je, že ak chcú toto robiť, tak to budú robiť a je im asi jedno, že sa ľudia na nich pri tom pozerajú. Proste bez zábran.
Robo Horvath | 27-12-2012 09:28:11
Zaujimava a pravdiva reportaz a nase mesto nevynimajúc.
Treba sa dozadovat viac otvorenosti a kontroly pre verejnost,ina cesta nieje ako zabranit tomu co sa tu deje.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign