Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Hniezda záchrany majú svoju knihu

Beaufort |MM| Bratislava – Ivana Kuxová a Marek Majeský v Panta Rhei na Poštovej ulici pokrstili knihu Anny Ghannamovej „Nechcené tajomstvá“.

 

Podľa samotnej autorky je kniha zväčša o projekte Hniezdo záchrany, ktoré pred 11-timi rokmi s priateľmi založila, ale aj o spoločenskom a trochu aj autobiografickom kontexte, v ktorom nielen Hniezda záchrany, ale celá misia občianskeho združenia Šanca pre nechcených vnikala a rozvíjala sa. Ako povedala Anna Ghannamová: „Chcela som zrekapitulovať nielen to ako vznikli Hniezda záchrany, ale aj prečo vznikali a kam posunuli nielen našu organizáciu, ale aj mňa samotnú. Možno bude pre mladých ľudí inšpiráciou, aby sa nebáli realizovať svoje sny a verím, že odhalenie „nechcených tajomstiev“ dokáže zmeniť predsudky verejnosti voči matkám a rodičom v núdzi na pomoc. Aby sa svojich detí nemuseli vzdávať.“

 

Kniha obsahuje nielen chronológiu vzniku projektov Hniezdo záchrany, Náruč záchrany a Kolíska záchrany občianskeho združenia Šanca pre nechcených, ale aj príbehy reálnych kazuistík, v ktorých však boli pre dodržanie anonymity zmenené mená. „Prelínanie množstva reálnych prípadov a odborného pohľadu na problematiku robí knihu autentickou a mimoriadne pútavou. Spojením teoretických poznatkov a profesionálnych skúseností z domáceho prostredia i zahraničia sa predložená publikácia stáva výborným sprievodom nielen pre odborníkov v pomáhajúcich profesiách, vrátane sociálnych pracovníkov, ale aj pre študentov, mladých ľudí a širšiu verejnosť...“ napísala recenzentka knihy prof. PhDr. Martina Mojtová, PhD. , vedúca katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSV a Z UKF v Nitre.

Jej vznik kladne hodnotí aj druhý recenzent prof. MUDr. Mirko Zibolen, CSc., ktorý je hlavným odborníkom Ministerstva zdravotníctva SR pre neonatológiu: „Kniha je na jednej strane úžasnou výpoveďou a spoveďou, na druhej strane však aj zdrojom údajov a potrebných faktov, vrelo ju odporúčam...“

 

Vydanie knižky financovala Nadácia J&T v rámci projektu „Kolíska záchrany“, teda projektu prevencie voči vzdávaniu sa detí rodičmi. Panta Rhei sa stalo partnerom knižky a celý výťažok z knižky pôjde do občianskeho združenia Šanca pre nechcených, ktorého názov sa mení na ŠANCA SENIOR&JUNIOR.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign