Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Hlavné mesto získa finančné prostriedky na opravu hradu Devín

Hlavné mesto opäť patrí medzi úspešných žiadateľov pri získavaní finančnej pomoci. V rámci programu Ochrana a revitalizácia kultúrneho a prírodného dedičstva a podpora diverzity v kultúre a umení sa bratislavská samospráva uchádzala o grant z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) a z Nórskeho finančného mechanizmu, ktoré boli určené na obnovu a záchranu kultúrneho dedičstva.
Hlavné mesto úspešne bodovalo a medzi 13-timi projektmi sa dostalo aj financovanie „ NKP hrad Devín – sprístupnenie horného hradu verejnosti“ v celkovom finančnom objeme 339 770 eur. Metropola sa spolupodieľa sumou vyše 59-tisíc eur.
 

K slávnostnému podpisu zmlúv s úspešnými žiadateľmi dôjde zajtra - 4. novembra  v Sobášnom paláci v Bytči, za hlavné mesto ju podpíše riaditeľ Múzea mesta Bratislavy Peter Hyross. Pri tejto príležitosti Úrad vlády SR v spolupráci s Veľvyslanectvom Nórskeho kráľovstva v SR pripravuje konferenciu „Živé pamiatky“ a súčasťou podujatia bude prezentácia projektov podporených z grantov v minulosti.

Oprava hradu Devín by mala byť ukončená do konca apríla 2016, pričom mesto podalo žiadosť v apríli tohto roka. Metropola aj týmto krokom znovu potvrdila, že čerpanie finančných prostriedkov prostredníctvom grantového programu a Nórskeho finančného mechanizmu sú pre ňu prioritou, ale zároveň aj cestou, ako sa môžu obnovovať nielen pamiatky, ale aj sociálne zariadenia a domovy pre dôchodcov. V minulosti sa to mestu podarilo napríklad pri petržalskom Krízovom centre na Budatínskej ulici.

Peniaze na obnovu kultúrnych pamiatok získajú okrem Bratislavy aj ďalšie mestá. Rekonštruovať sa bude napríklad Dóm svätej Alžbety v Košiciach, neologická synagóga v Žiline, zámok v Holíči, Hrad Modrý Kameň, zrúcanina hradu Parič v Trebišove, Štiavnické Bane – bašta mestského opevnenia, Budatínsky hrad v Žiline a ďalšie.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign