Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Hlavné mesto predložilo návrh rozvojového rozpočtu mesta mestským poslancom

V pondelok 27 októbra 2015 sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca konala prezentácia návrhu rozvojového rozpočtu hlavného mesta na rok 2016-2018. Magistrát predložil návrh rozpočtu mesta poslancom mestského zastupiteľstvo, ktorí ho môžu pripomienkovať do konca októbra. Návrhy na zmeny, či úpravy rozpočtu môžu poslanci predložiť do 6. novembra 2015.
 
„Som veľmi rád, že sa nám podarilo vytvoriť rozvojový návrh rozpočtu v takej podobe v akej je. Hlavné mesto má nastavené dlhodobé systémové opatrenia a budem rád, keď ich budeme môcť v plnej miere naplniť“, povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 
 
Návrh rozpočtu sa zostavil ako vyrovnaný, pričom celkové disponibilné zdroje sú najnižšie za posledné 3 roky. Požiadavky výdavkov jednotlivých útvarov a organizácií hlavného mesta na rok 2016 predstavovali o 54 mil. eur viac ako sú disponibilné zdroje. Aj napriek tomu takmer vo všetkých oblastiach je tento návrh rozpočtu rozvojový, pričom v niektorých prioritných oblastiach sa plánujú najvyššie výdavky od roku 2013. Hlavné mesto taktiež zapracovalo do návrhu aj prioritné výdavky na reprezentáciu hlavného mesta v rámci predsedníctva SR v EU, nakoľko bude hlavné mesto hosťujúcim mestom v roku 2016.
Vedenie mesta bude aj v priebehu roku 2016 pokračovať v realizácii ďalších opatrení, ktoré budú ako aj na strane príjmov, tak aj na strane výdavkov. Príjmy by tak malo povýšiť intenzívnejšie vymáhanie pohľadávok, či efektívnejší výber daní. Výdavky mesta by sa zase mali znížiť napríklad elektronizáciou samosprávy, ktorá v spojitosti s informatizáciou zníži aj administratívnu náročnosť. 
 
Návrh rozvojového rozpočtu sa skladá z 8 programov, medzi ktorými je mobilita a verejná doprava, verejná infraštruktúra, poriadok a bezpečnosť, kultúra, šport, podpora služieb a cestovného ruchu, vzdelávanie a voľný čas, sociálna pomoc a služby, efektívna a transparentná samospráva a správa a nakladanie s majetkom mesta. 
 
zdroj: www.bratislava.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign