Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Hlavné mesto opäť vyhlásilo zbierku oblečenia a potravín pre ľudí bez domova

815

Hlavné mesto sa v rámci svojich kompetencií a možností snaží pravidelne pomáhať aj ľuďom bez domova. Nie je to však napr. len zabezpečením ubytovania v nocľahárňach, ktorých kapacity sa najmä počas zimných mesiacov zvyšujú, či zapájaním ľudí, ktorí stratili strechu nad hlavou, do komunitných projektov v rámci verejnoprospešných prác. Pri príležitosti Medzinárodného dňa za odstránenie chudoby vyhlásila bratislavská samospráva aj tento rok zbierku šatstva, vecí a potravín. Tie sa odovzdajú neziskovým organizáciám, ktoré pracujú pre ľudí bez domova, ktorí sa ocitli v núdzi a potrebujú aj materiálnu pomoc.

Zbierka potrvá do 3. novembra a môže sa do nej zapojiť každý záujemca, ktorý by chcel aj malou nezištnou pomocou, či drobným úprimným gestom, prispieť k zlepšeniu životných podmienok ľudí bez strechy nad hlavou. Vítané je najmä dámske a pánske teplé oblečenie, ako napr. svetre, bundy, tričká, šály, nohavice či športové oblečenie, ale aj prikrývky, deky a spacie vaky, a v neposlednom rade aj trvanlivé potraviny, napr. konzervy, paštéty, káva, čaj či cukor. Veci je potrebné priniesť na oddelenie sociálnych vecí bratislavského magistrátu v budove Novej radnice na Primaciálnom námestí (č. dverí 329, tel. č. 02/ 59356 188, 645).

 

Uznesením Valného zhromaždenia OSN zo dňa 22. decembra 1992 bol 17. október vyhlásený za Medzinárodný deň za odstránenie chudoby. Tento dátum je spojený s menom francúzskeho katolíckeho kňaza Josepha Wresinského (1917 - 1988). Z jeho iniciatívy sa 17. októbra 1987 zišlo na námestí Trocadero v Paríži 100-tisíc ľudí zo všetkých sociálnych vrstiev, z rôznych končín sveta. Ich zámerom bolo vyvinúť na spoločnosť tlak v prospech rešpektovania ľudských práv. Cieľom je pri tejto príležitosti poukázať tiež na príčiny hladu, chudoby a negramotnosti.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign