Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Hlavné mesto ocenilo najúspešnejších športovcov Bratislavy za rok 2015

Hlavné mesto v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a Bratislavským združením telesnej kultúry už po 23.-krát zvolilo Najúspešnejšieho športovca a športový kolektív Bratislavy a Bratislavského kraja za rok 2015. Slávnostné ocenenie sa dnes konalo v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca.
 

„Je mi cťou zúčastniť sa tohto športovo-kultúrneho podujatia. To, že dnes opäť oceňujeme najlepších športovcov a športové kolektívy svedčí o tom, že sa vytvorila tradícia, ktorá si zasluhuje rešpekt a našu úctu. Pred nami stoja víťazi ankety, ktorým dali hlas obyvatelia nášho mesta a kraja a týmto hlasovaním ocenili nielen ich športový prínos, ale aj charakter, vôľu a dôstojnú reprezentáciu nášho mesta. Verím, že toto vyznamenanie bude pre nich povzbudením pre ďalší športový rast,“ prihovoril sa na slávnostnom galavečere prítomným primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

V hlavnej kategórii seniori sa víťazom a športovcom roka stal triatlonista Richard Varga, ktorý získal už štvrtý titul majstra sveta na akvalatnových MS v Chicagu. Ďalšími ocenenými bez určenia poradia sa stali Andrea Klemetisová (karate), Matej Beňuš (vodný slalom), Barbara Míková (lyžovanie na tráve), Iveta Putalová (atletika - špritny) a Ingrida Suchánková (karate-kumite).

V kategórii juniori zvíťazil karatista Martin Kolčák a ďalším oceneným športovcom sa stal Enrik Julian Smoliga (karate).

V kategórii talent roka bez určenia poradia ocenenie získala Dominika Maniková (BMX), Lucia Simonidesová (športová gymnastika) a Michael Šulka (karate).

Víťazným kolektívom v kategórii športový kolektív sa stal Kolektív K4 1000 m klubu ŠKP Bratislava v zložení Denis Mišák, Erik Velček, Juraj Tarr, Tibor Linka v rýchlostnej kanoistike.

V kategórii telesne postihnutí športovci je víťazom Róbert Ďurkovič a Michaela Balcová (boccia-súťažný pár BC4). Ďalším oceneným je aj telesne postihnutý športovec Richard Csejtey v stolnom tenise.

Mimoriadne ocenenie a poďakovanie primátora patrí šachistom Petrovi Petránovi, Igorovi Stohlovi a Ľubomírovi Ftáčnikovi zo šachového klubu ŠK Slovan Bratislava za zisk titulu majstrov sveta a úspešnú reprezentáciu Bratislavy a Slovenska na majstrovstvách sveta štvorčlenných družstiev v šachu v kategórii seniorov nad 50 rokov.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign