Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Hausboty na Jaroveckom ramene - stanovisko k medializovaným informáciám

MVSR |MM| Stanovisko k rozhodnutia odboru starostlivosti o životné prostredie Okresný úrad Bratislava (OÚ BA OSŽP)  k hausbotom na Jaroveckom ramene:

V prípade rozhodovania o hausbótoch na Jaroveckom ramene by sme radi poukázali na fakt, že OÚ BA OSŽP od 1.4.2014 nevydal ani jeden súhlas na státie plávajúceho zariadenia. Všetky začaté konania na udelenie súhlasu sme prerušili  a žiadali predložiť odborné stanovisko z hľadiska posúdenia prípadných nepriaznivých vplyvov hausbótov na CHVÚ Dunajské luhy. Až na základe odborného stanoviska Štátnej ochrany prírody, v ktorom sa konštatuje že umiestnenie 226 hausbótov v Jaroveckom ramene - nebude mať samostatne alebo v kombinácii s inou činnosťou zásadný negatívny vplyv na územie NATURA 2000 a pri dodržaní stanovených podmienok ju nepovažuje za zásah, ktorý môže spôsobiť podstatné zmeny v biologickej rozmanitosti, štruktúre a vo funkcii ekosystémov, vydal OÚ BA OSŽP odborné stanovisko.

Trváme ale na podmienkach Štátnej ochrany prírody, žemusia byť odstránené nelegálne vytvorené prístupové cesty, sedenia mimo plochy hausbótov, rôzne prístrešky, ohniská, skládky dreva, parkovať bude možné iba na vyhradených miestach a nie na trávnatom poraste, každý hausbót musí byť vybavený septikom do dvoch rokov, neexpandovať na cudzie pozemky, odstrániť všetky vysadené  nepôvodné dreviny a rastliny, a musí byť zabezpečený pravidelný odvoz odpadu.

V súčasnosti realizuje OÚ BA OSŽP miestne obhliadky, kde skúma pri každom hausbóte osobitne, či jeho užívanie poškodzuje alebo ničí biotop vtákov a iných druhov chránených živočíchov, ktoré sa tu vyskytujú (obojživelníky, plazy, viaceré druhy rýb, netopier obyčajný, bobor vodný). Či plávajúce zariadenie alebo jeho užívanie nepoškodzuje biotop národného európskeho významu a či sú dodržiavané podmienky Štátnej ochrany prírody (spomínané v druhom odseku stanoviska).

226 polôh plávajúcich zariadení určených Slovenským vodohospodárskym podnikom, š. p., ktoré boli predmetom odborného stanoviska,  považuje úrad za limitujúci stav, ktorého prekročenie bude dôvodom na opätovné prehodnotenie posúdenia prípadných nepriaznivých vplyvov na CHVÚ Dunajské luhy. Akékoľvek konanie týkajúce sa rozširovania počtu hausbótov na Jaroveckom ramene bude znamenať podnet na začatie ďalšieho konania podľa zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign