Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Grécko - ako žije a ako vidí situáciu Grécka domáci podnikateľ Sotiris Saxionis dnes? - exkluzívny rozhovor priamo z Grécka

Miloš MajkoDátum08. 01. 2012 19:04:32TémaEkonomika
200

Gythio, Grecko / Sereď, Slovensko    |    Problematike Grécka, dlhov najmä krajín južnej časti  Európskej únie a Eurovalu sa venujeme už dlhšie, pomerne podrobne a najmä z pohľadu bežných ľudí, ktorých sa tieto veci týkajú najviac. Pre čitateľov sa snažíme priniesť informácie takpovediac z prvej ruky. Najdôležitejšie sú názory nie sprostredkované a prípadne skreslené médiami, ale vyjadrenia, pocity a stanoviská konkrétnych ľudí priamo z diania, teda tých, ktorí v danej krajine, systéme  žijú a pracujú. V materiáli publikovanom na  SOL      Miloš Majko     07. 05. 2010 16:35:59     Ekonomika |    "Ako sa Grécko dostalo do krízy z pohľadu Gréckeho podnikateľa"   http://www.seredonline.sk/clanky/ako-sa-grecko-dostalo-do-krizy-z-pohladu-greckeho-podnikatela/   sme urobili videorozhovor s občanom Grécka, podnikateľom - poľnohospodárom   Sotirisom  Saxionisom.  

Videorozhovor si pripomíname jeho vložením aj do tohto článku.

Za niečo viacej ako rok a pol sa situácia diametrálne  zmenila. U nás na  Slovensku i v samotnom Grécku. Kontakt so Sotirisom sme oživili a najskorej telefonicky až následne cez internet sme urobili rozhovor aktuálny, ktorý prinášame.

- - -

Rpzhovor  je prekladaný z gréčtiny do slovenčiny  Sotirisovou manželkou  Boženou, ktorá   cez 20 rokov žije a pracuje v Grécku. Ospravedlňte  nie ideálny slovosled či spôsoby vyjadrovania sa. Tento sme neupravovanli z dôvodu zachovania autenticity a snahy zachovať význam odpovede.

Zároveň upozorňujeme, že v rozhovore sú publikované názory jedného človeka, ktoré nemusia byť v súlade s názormi iných  občanov, vedenia krajiny či novín, v ktorých sú publikované.

V novinách sa vždy snažíme byť  maximálne aktuálni a prinášať tým informácie prípadne aj iným spôsobom, na aký sú čitatelia zvyknutí z médií iných. Preto sme pripravili možnosť kladenia otázok čitateľmi a to priamo  pod týmto článkom. Sotiris  Saxionis  na korektné otázky sporadicky odpovie osobne. Takto záujemcovia môžu  získať  prehľad v tom, čo ich priamo zaujíma.

- - -

M. Majko: Grécko v zahraničí okrem histórie preslávilo najma hospodárenie, ktoré  Európsku úniu a Eurozónu dostalo na pokraj krachu. Ako to vidíte Vy Gréci z domáceho prostredia?

Sotiris  Saxionis: Grécko nie je hlavná príčina toho kde sa dostala eúnia a ezóny. Že nie je na príčine, tak za prvé: grécky dlh je omnoho menší ako u ostatných štátov v eúnii. /Portugalsko,Španielsko,Taliansko/. Taliansko v tejto chvíli má dlh 2,5 bilion euro/ najľahšie ako to môžem povedať, tí ktorí sú veľmi bohatí, vlastne tí ktorí ovládajú trh začali s veľmi slabou krajinou a skorumpovanými politikmi/. Grécko je časť jednej hry, ktorá presahuje hranice eúnie. Je to svetová ekonomická vojna medzi dolárom a euro.

 

M. Majko: Iba nedávno na povrch vyšli fakty, ktoré hovoria, že Grécko sa do Eurozóny dostalo prakticky podvodom.  Krajina nespĺňala kritériá na prijatie  Eura, politici  EÚ podviedli.  Myslíte si, že malo Grécko prijať Euro? Pomohlo  Euro obyčajným Grékom, aké zmeny nastali pre nich po jeho prijatí? Došlo k zdraženiu tovaru a služieb?

Sotiris  Saxionis: Nie, nesmeli sme ísť do EÚ. Dnešný premiér Papadimo bol v roku 2000 ekonomický poradca a direktor štátnej banky Grécka od roku 1997 do roku 2000 a spolu s bývalým premiérom Kostas Simitis uvarili ekonomiku Grécka, aby vyzerala dobre s pomocou GOLTMAN SASHC kde Papadimos bol zvláštny ekonomický poradca. Urobili falošné fakty, aby sme mali euro. A za tieto falošné fakty moja krajina zaplatila milióny euro tejto spoločnosti GOLTMAN SASHC. Keďže Papadimos bol direktor ETNIKH BANKA Grécka a bývalý podpredseda Európskej banke. /EKT/, nevedel a nevidel v akej situácii je Grécko a predsa podpísal spolu s bývalým premiérom Kostas Simiti, aby sme vošli do EÚ. A ked sme už mali to euro tak elita bohatých hneď mala osoh z eura. A vieš asi prečo, keďže sme nemali euro tak elita strácala pri výmene obchodov, lebo drachma nemala dobrý kurz. Preto sa ponáhľali, aby sme mali čo najrýchlejšie euro. Určite to euro neurobilo dobre obyčajným ľuďom. Za jednu noc sme zobrali euro a nevedeli sme ako si s ním poradiť a ako s ním narábať. Nevedeli sme odhadnúť cenu. A za jednu noc všetky veci /jedlo,oblečenie,benzín atd./ išli o 200% hore. 1 euro bolo 340 drachmes. Jedna 0,5 litrová fľaška vody stála 0,50 drachmes. Na druhý deň bola za pol eura. /je to 170 drachmes/ Peniaze z vreciek veľmi rýchlo utekali a každý rok bolo horšie a horšie pretože stále sa zdražovalo.

 

M. Majko: Za  10 rokov platenia  Eurom  sa podľa médií v  EÚ Gréci mali dobre a žili nad svoje pomery. Míňali oveľa viacej, ako produkovali. Žili na dlh. EÚ Grékom požičala miliardy  Eur, bolo to podľa Vás nevyhnutné a pomohlo to Grécku?

Sotiris  Saxionis: Za týchto desať rokov banky boli prvé, ktoré vyvolávali do každej rodiny a dávali pôžičky bez ručiteľov /kto sa na to nechytí/ a vlastne týmto spôsobom oblbli ľudí, ktorí si začali požičiavať a nerozmýšľali čo bude potom. Vlastne nám politici rozprávali, že všetko je OK, všetko je pod dohľadom, máme na to a vymyli nám obrazne povedané mozgy. Nestarali sme sa ,veď vláda povedala máme dobrú menu. Inými slovami vlada nám predstavila falošnú predstavu budúcnosti. Približne 30 rokov nám zakrývali pravdu o ekonomike Grécka a výsledok je vidieť dnes. Skorumpovaní politici so spoluprácou rôznych celosvetových spoločností ako napriklad SIMENS, ktorá podplácala politikov, aby sa dostala na náš trh. Brali tie najlepšie a najväčšie ponuky bez dražby. Napríklad: vojenské zbrane /Nemecko ohľadom ponoriek za miliar euro,ktoré boli pokazené a súdne potvrdené a my sme ich kúpili./

 

M. Majko: Naozaj Gréci žili nad pomery a na úkor budúcnosti? Ako to vidia bežní ludia?

Sotiris  Saxionis: Jedna časť Grékov naozaj žila nad pomery, tak asi dodnes. Napriklad tí, ktorí kradli, tí ktorí neplatili pravdivé daňové priznania a politici, ktorí klamali a kradli /podvody a úplatky/ urobili zle pre obyčajného človeka, ktorý si zobral pôžičku, aby si postavil rodinný dom a teraz keď sa obmedzujú pracovné podmienky, znižujú platy a prepúšťajú,nemá ju z čoho zaplatiť a môže sa stať, že sa ocitne na chodníku. /to znamená, že keď som si bral pôžičku tak som mal zamestnanie a mohol som ju splácať a teraz nie je robota / náš problém je v tom, že obyčajní ľudia platia a platia a elita a politici nič. Im sa na platy nesiaha.

 

M. Majko: Dnes už aj politici vedia, že Grécko požičané miliardy v plnej výške nikdy nevráti. Ako sa  na to pozerajú obyvatelia krajiny? A ako sa na grékov budú pozerať občania iných krajín, ktorí ich blahobyt zaplatili zo svojich peňazí?

Sotiris  Saxionis: Polovička nášho dlhu je nezákonná a klamná, takže nemusíme ho zaplatiť. Tí, ktorí vravia, že nás zachránia, nám pižičiavajú na veľké úroky a z toho získavajú okolo 7% úroku. V skutočnosti tieto obrovské peniaye, ktoré nám požičiavajú nám ich berú naspäť splácaním týchto úrokov. Takže o akých pôžičkách hovoríme? A akú propagandu robia tie štáty, ktoré nám požičiavajú a aké klamstvá svojmu ľudu podávajú? Takže toto je pomoc EÚ.  Nemecká vláda povedala pravdu svojmu ľudu, že po skončení 2. svetovej vojny, ktorá ju zavinila a zabíjala milióny ľudí a keď ju prehrala tak si Nemecko požiriavalo peniaze od štátov, ktoré zničilo a 60% z týchto peňazí nikdy nevrátilo. A tých zvyšných 40% vráti, keď sa postaví Nemecko na nohy. To je Nemecko dnes, ktoré nás chce zachrániť ale v skutočnosti to čo chce je, aby nám mohlo zobrať naše bohatstvo /nafta, zemný plyn, urán, zlato .../ keďže nám nechceli požičať, prečo nám nedovolili pomoc od krajiny mimo EÚ /Čína, Rusko/. To je hra o politike, peniazoch, ekonomike a energetike a ako sa budú na nás pozerať? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Tie peniaze, ktoré nám požičiavajú občania týchto krajín a tie úroky, ktoré berú od nás, kde sú? Nie sú náhodou vo vreckách vašich bánk a politikov? Náhodou to nie je dobrá príležitosť, aby sa banky napĺňali peniazmi a politici tiež? Povedali Vám kam idú všetky tieto úroky od nás? To viete, že vždy keď dostávame nejakú pôžičku napr. teraz čo sme dostali 8 miliard, Grécku zostala 1 miliarda a tých 7 miliard sa vrátilo týmto štátom ako úrok? Ak si myslíte, že toto všetko čo Vám hovorím sú nezmysli tak potom čo vravíte na Španielsko a Taliansko, Portugalsko? Tieto krajiny sú približne zadĺžené 3 bilionov euro. A v nezamestnanosti okolo 25%. Aj za toto je na vine Grécko? Ostatné je na Vás.

 

M. Majko: Kto podľa vás je zodpovedný za súčasný stav Grécka?

Sotiris  Saxionis: Toto všetko začína už od minulosti. Presne to môžem povedať od roku 1985 a potom, keď sa politika dáva do kopy so spoločnosťami, kde sa jedná o veľké obchody a veľa peňazí v mene peňazí zrádzajú svoj vlastný ľud. Aby sa mali dobre oni, teda pár ľudí a nie celý národ. Vlastne sa to aj dá dokázať. Veď 98% ľudí pracuje na blahobyte tých 2%. Keď by som sa chcel zavŕtať hlbšie do tejto témy, budem potrebovať encyklopédiu, aby som napísal mená predaných politikov a zlodejov celoštátnych spoločností. Ako napríklad banky!

 

M.Majko : Vyvedie momentálny predseda vlády krajinu z problémov? Je podľa Vás predseda vlády odborník?

Sotiris  Saxionis: Pekná otázka a výstižná a som veľmi rád, že na ňu môžem odpovedať. Keď jeden premiér bol bývalým direktorom ETNIKI BANKA GRECKA    /ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ/   a bývalý podpredseda Európskej banky EKT a pomohol bývalému premiérovi Kosta Simiti v roku 2000, aby sme dostali euro s falošnými údajmi, čo môžeš čakať dnes od takéhoto charakterného človeka a ako je možné, že bývalý bankár je dnes premiérom. A nemyslím si, že sa môže stať z bývalého bankára záhradník. Toto je náš premiér dnes. Tohto človeka nám dosadila trojka a naši skorumpovaní politici z troch politických strán /NEA DEMOKRATIA,PASOK A LAOS/. My sme si ho nezvolili a vlastne je to porušenie našej ústavy, takže je to nezákonné.

 

M. Majko: Médiá stále prinášajú správy o plytvaní peniazmi v Grécku. Napríklad bol odhalený bývalý policajt, ktorý ako slobodný a bezdetný od štátu dlhé roky bral peniaze na  19 detí, ktoré si vymyslel. Ako je toto vôbec možné?

Sotiris  Saxionis: Urobil presne to, čo robia cigáni na Slovensku, keď posielajú deti do školy, aby brali prídavky.


M. Majko: Gréci chcú pôžičky od  EÚ, no šetriť nechcú. Ide to dokopy?

Sotiris  Saxionis: Keď sa spýtaš, čo chce prevažná väčšina Grékov dnes je, aby skorumpovaní politici čo kradli vrátili naspäť peniaze a pykali za to. Jedná sa aj o tých, ktorí zobrali peniaze z Grécka, majú v zahraničí kontá v hodnote 800 miliard euro vo Švajčiarsku, aby sa prešetrili Daňovým úradom a dostali pokuty. A daňoví podvodníci, aby boli dochytení a potrestaní a naši milovaní priatelia Nemci nech nám vrátia peniaze, ktoré sú dlžní za škody počas 2. svetovej vojny. Je to približne 3 biliardy euro aj s úrokami. A je to veľmi málo za to, čo nám urobili. Sme jediná krajina, ktorá nedostala odškodné. Vlastne nič nechceme. Nech nás nechajú na pokoji a nech si my vyriešime naše problémy sami. Sme v ekonomickej kríze a naši priatelia Nemci spolu s Francúzmi nás nútia znovu nakúpiť vojenské zbrane len od nich. Povedzte mi Vy či to má logiku.

 

M. Majko: Podľa najnovších správ, Grécko žiada  ďalších  130 miliard Eur pôžičky. Inak opustí Eurozónu. Čo si myslíte, čo by bolo pre Grécko lepšie?

Sotiris  Saxionis: Myslím si, že sme sa nikdy nevyhrážali EÚ, že keď nám nedajú peniaze odídeme. Nejde o to, či budeme mať euro, alebo drachmu, ale ide o to, aby pár ľudí nežilo na účet väčšiny.

 

M. Majko: A čo si myslíte, čo by bolo lepšie pre ostatné krajiny?

Sotiris  Saxionis: V skutočnosti neexistuje EÚ, pretože všetky štáty nie sú hospodársky a ekonomicky rovnaké a ako sa dokázalo tie štáty, ktoré majú pomyslenú silnú ekonomiku ako Nemecko a Francúzsko a chcú a robia komando v celej EÚ. Najlepšie by bolo, aby si každý štát pozeral na svoje, lebo keď to neurobíme, Nemci za nás budú rozhodovať.

 

M. Majko: Ako vidíte budúcnosť Grécka?

Sotiris  Saxionis: Keď sa nevyrieši skorumpovanosť vo vnútri štátu a nezmiznú zradcovia z radov politikov, naša budúcnosť je čierna. Aby sme mali zdravú krajinu potrebujeme zdravých politikov, verných svojmu národu.

 

M. Majko: Ako sa žije obyčajným ľuďom teraz?

Sotiris  Saxionis: Naša vláda, náš milovaný premiér sa vyhráža, že naše platy budú od 300 do 500 euro, lebo keď to neurobíme, tak z bankrotujeme. A teraz čítaj pozorne. My tu máme kúrenie s naftou, ktorá stojí 1liter  1,40 centov, benzín 1,75 centov. Daňový poplatok za auto, ktoré je 1300cc je 240 euro. Za polročnú poistku na auto približne 170 euro. Za elektriku za 2 mesiace je približne 200 euro. Daň z domu približne stojí na 1m štvorcový 3 euro a záleži na tom v akej oblasti je postavený. Takže cena ide hore. Za 15 dní ide cena elektriky o 15% hore a ohľadom cestnej dane do konca roku sa odhlásilo 400 000 áut zatiaľ. Ohľadom nákladných áut ešte nevieme. Grécko za posledné 2 roky dalo do všetkých bánk Grécka 170 biliard euro, aby ich podporilo a to sú tie peniaze, ktoré mali pomôcť rozvoju krajiny. Nezamestnanosť v Grécku je štatisticky uvedená 1 100 000 ľudi a koľko je ich ešte nenahlásených. A aby si si vedel predstaviť, nájom na jednu garzonku /30 m štvorcových/ je od 200 euro a hore. Keď nás dostanú na kolená, s takýmito platmi, prídu zo zahraničia banky a nás rozpredajú úplne a dopadneme ešte horšie ako Bulharsko a Rumunsko. A ako sa darí obyčajnému človeku? Je to veľmi tažké. Keď všetko cenovo ide hore nezadržateľným tempom a štát ti dáva nové dane, znižuje platy, prepúšťa ľudí a trh sa nehýbe /zatvárajú sa obchody, podniky.../ ľudia sú vlastne na ulici, rodiny su zničené a napr. v Athénach teraz rozdávajú zadarmo pre 15 000 ľudí jedlo. Zatiaľ. Každým dňom tie čísla rastú. To písali vaše noviny ? Za týchto posledných 2 rokov vyšlo najavo, že naši ministri pokradli peniaze, dali sa podplácať, celá vláda je skorumpovaná, peniaze, ktoré si poposielali na svoje kontá do zahraničia, ľudia, ktorí okrádali na daňových priznaniach, toto všetko naša vláda vedela /okrem nás obyčajných /, prižmurovala oči a obohacovala sa a teraz od nás, obyčajných čaká, aby sme podržali našu krajinu. Existujú dôkazy na toto všetko, nikto nejde do basy, pretože si schválili zákony, ktoré ich chránia v okrádaní štátu a nikto sa ich nemôže dotknúť. Ako sa mám cítiť ja, keď som si odhlásil auto, každý deň rozmýšľam čo bude zajtra. Som poľnohospodár, aj s mojou ženou obrábame polia ako aj mnohí iní a vykupujú od nás naše produkty za veľmi malé ceny, ako môžem vyžiť, ako sa mám cítiť ? Ciítim sa zradený od zlodejov a zrádcov našej vlády, lebo oni a pár z elit nás dostali tam kde sme. Aby si naplnili ich vlastné vrecká a svoje záujmy.

Ďakujem za rozhovor. Miloš Majko


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Sotiris Saxionis - Foto: (C) 2010 Milos Majko, reporter24.sk
200
Autor: Sotiris Saxionis - Foto: (C) 2010 Milos Majko, reporter24.sk
200
Autor: Sotiris Saxionis - Foto: (C) 2010 Milos Majko, reporter24.sk

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Sotiris Saxionis - Foto: (C) 2010 Milos Majko, reporter24.sk
200
Autor: Sotiris Saxionis - Foto: (C) 2010 Milos Majko, reporter24.sk
200
Autor: Sotiris Saxionis - Foto: (C) 2010 Milos Majko, reporter24.sk


Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
malana | 06-08-2019 15:26:52
Dobrý den, volám sa Monique Fourie. Som obcanom USA. Chcem dosvedcit dobrého veritela, ktorý mi ukázal svetlo, ked ho po tom, co nás otriasli štyria rôzni poskytovatelia internetu, slúbili, že mi poskytnú pôžicku po tom, co som donútil zaplatit vela poplatkov, ktoré neprinášajú nic a predstavovali žiaden pozitívny výsledok. Stratil som tažko zarobené peniaze a bolo to celkom 5 580,00 dolárov. Jedného dna, ked som prehladával internet, vyzeral roztržitý, ked som narazil na svedectvo muža, ktorý bol tiež podvedený a nakoniec sa dostal do kontaktu s legitímnou úverovou spolocnostou SOS FINANCE Loan Limited, kde konecne dostal svoju pôžicku, a tak som sa rozhodol kontaktovat rovnaké úverové spolocnosti a potom im povedal môj príbeh o tom, ako som bol scammed 4 rôznych veritelov, ktorí neurobili nic iné, len aby mi spôsobil viac bolesti. Vysvetlujem spolocnosti poštou a všetko, co mi povedali, bolo vyplakat už viac, pretože dostanem pôžicku v ich spolocnosti a tiež som sa správne rozhodol, že ich budem kontaktovat. a táto skvelá spolocnost mi poskytla pôžicku vo výške 500 000,00 dolárov. Tu som dnes spokojný so svojou rodinou a zaviazal som sa, že budem na internete svedcit o tom, ako som dostal svoju pôžicku. láskavo a rýchlo ich kontaktujte ešte dnes kvôli vašej pôžicke prostredníctvom e-mailu: (luckyjog741@gmail.com) Verím, že ostatní ludia tiež dávajú svedectvo o tom istom cestnom veritelovi. Whatsapp: +18329000689
timothy kober | 19-04-2019 22:09:58
Poskytujeme všetky druhy úverov, ako sú investičné úvery, projektové financovanie a finančná podpora jednotlivcom, podnikom na celom svete. poskytujeme finančné prostriedky s úrokovou sadzbou 3%. Získajte úver v siedmich (7) pracovných dňoch.

E-mailová adresa: plutocreditfinancier@gmail.com
Whatsapp: +18474539904
timothy kober | 19-04-2019 22:09:00
Poskytujeme všetky druhy úverov, ako sú investičné úvery, projektové financovanie a finančná podpora jednotlivcom, podnikom na celom svete. poskytujeme finančné prostriedky s úrokovou sadzbou 3%. Získajte úver v siedmich (7) pracovných dňoch.

E-mailová adresa: plutocreditfinancier@gmail.com
Whatsapp: +18474539904
PLUTO CREDIT FINANCE | 28-11-2018 02:52:11
Hľadáte dnes legitímnu pôžičku? Boli ste odmietnuté bankami kvôli zlej úverovej histórii? strach nič viac, pluto úverové financie doma je váš zlom s len cenovo prijateľnú úrokovú sadzbu 3%. Kontaktujte nás teraz cez

E-mail: plutocreditfinancier@gmail.com
PLUTO CREDIT FINANCE | 28-11-2018 02:51:24
Hľadáte dnes legitímnu pôžičku? Boli ste odmietnuté bankami kvôli zlej úverovej histórii? strach nič viac, pluto úverové financie doma je váš zlom s len cenovo prijateľnú úrokovú sadzbu 3%. Kontaktujte nás teraz cez

E-mail: plutocreditfinancier@gmail.com
zaini | 21-11-2018 12:26:27
Ahojte všetci!

Volám sa Zaini, som zo Slovenska, som ženatý, hľadal som úprimnú úverovú spoločnosť za posledné 3 mesiace a to, čo som dostal, bolo veľa podvodu, vďaka ktorému som im dôveroval a nakoniec vzali všetko moje peniaze a ponechal som menej peňazí, stratil som všetku nádej, bol som zmätený a frustrovaný, stratil som svoju prácu a pre mňa bolo veľmi ťažké nakŕmiť svoju rodinu, nikdy som nechcela robiť nič, nepožičovala by som viac spoločnosti , a tak som sa pýtal, ako mi požičať peniaze priateľovi, povedal som mu všetko, čo sa stalo, a povedal, že mi môže pomôcť, že vedel, že úverová spoločnosť, ktorá by mi mohla pomôcť, že od nich dostal pôžičku, povedal ako som požiadať o pôžičku, urobil som to, čo mi povedal, spýtal som sa ho, nikdy som to neporušil áno, ale skúsil som to a bol som prekvapený, že som dostal úver do 24 hodín, neverím tomu, čo vidím, dnes som šťastný a bohatý a ďakujem Bohu, že takéto úverové spoločnosti stále existujú aj v podvodoch na všetkých miestach a sľubujem, že budem zdieľať dobré správy s ľuďmi zo slovenčiny, prosím, každému, kto potrebuje pôžičku, aby sa obrátil na Dante Paola, majiteľ Dante Družstva Pomocou e-mailu: dantecooperativehelp@hotmail.com, pre rýchly rozhovor sa môžete dostať na Dante cez Whatsapp: +393511067514 Nikdy nezlyhajú, ale zmeniť svoj život ako môj.

Ďakujem

Zaini
JESSICA | 07-11-2018 22:36:03
Ahoj,
Hľadáte renomovaného veriteľa, unavený tým, že ho odmietnete v bankách a hypotéke, ste unavení hľadaním finančných prostriedkov na financovanie svojho podnikania, alebo ste finančne znepokojený, že nemôžete splácať dlh a účty? Myslíte si, že získate finančnú pomoc? zatiaľ čo teraz neponáhľajte a chyťte si Garantovaný a zabezpečený úver dnes, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: Miracleloanservices@hotmail.com
Jessica | 25-10-2018 12:04:58
Moji mená sú Jessica Kotlárová, pochádzam z Bratislavy slovenskej, pred niekoľkými mesiacmi som bol nasávaný do zlej finančnej situácie a potrebujem urgentnú pôžičku na zaplatenie účtov a návrat na nohy finančne kvôli mojej súčasnej finančnej situácii, ktorú moja banka odmietla aby mi dal pôžičku, takže som nechal s inou možnosťou ako hľadať nezabezpečenú pôžičku online, v procese môjho výskumu som bol obeťou podvodu a stratil som takmer 1500 EUR a bol som v ťažkostiach a takmer som dal dúfam, že dostanem pôžičku, kým nebudem nájdený on-line príspevok, príspevok bol zdieľaným svedectvom pani Dominiky zo Slovenska, ktorá svedčí o tom, ako získala pôžičku vo výške 50 000 eur od Dante Cooperative Help. po prečítaní príspevku som sa rozhodol kontaktovať Dante Paola prostredníctvom e-mailového kontaktu zdieľaného v príspevku, moja nezabezpečená žiadosť o úver vo výške 350 000 EUR bola schválená do 72 hodín od mojej žiadosti a moja pôžička bola zaplatená na mojom bankovom účte bez akéhokoľvek opomenutia. Chcem vyjadriť svoju hlbokú vďaku a tiež odporúčam uchádzačom o úvery, aby tam boli veľmi ostražití, pretože tam je veľa podvodníkov, ktorých jediným cieľom je podviesť nevinných uchádzačov o úvery, takže musíte byť opatrní a ostražití. pre tých, ktorí potrebujú pôžičku Odporúčam Dante Družstevnú pomoc, môžete kontaktovať spoločnosť e-mailom: dantecooperativehelp@hotmail.com alebo pre rýchly chat whatsapp alebo Volajte: +393511067514

Ďakujem, že ste si prečítali svoje svedectvo, želám vám šťastie.

Jessica Kotlárová

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign