Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Gréci namiesto tvrdej práce a šetrenia radšej znovu štrajkujú

Miloš MajkoDátum28. 06. 2011 09:28:15TémaEkonomika
200

Atény |   Dnes začal dvojdňový generálny štrajk, ktorým Gréci pritvrdili v prezentácii svojho pohľadu na šetrenie, ktoré od Grécka nevyžaduje iba  MMF a  EÚ, ale aj zdravý rozum.

Áno, musia sa uskromniť. Menej mínať, viacej pracovať a zvyknúť si na fakt, že po novom sa bude štátny rozpočet tunelovať ťažšie.  Konečne štát obmedzil vyplácanie dôchodkov  rodinám po viacej ako tridsať rokov mŕtvych príbuzných, prestal dotovať desiatky darmožráčov, ktorí sa za štátne peniaze starali o takmer 100 rokov vyschnuté jazero, či robí poriadky v školách, kde na 10 žiakov pripadá 50 učiteľov. Gréci si musia zvykať na realitu trhovej ekonomiky - z luxusu sa zvyká ťažko...

Páči sa mi postoj niektorých predstaviteľov žiaľ iba niektorých krajín, ktorí jednoznačne tvrdia, že Grécko  nemôže dostať ďalšie úvery bez radikálneho šetrenia. A páči sa mi postoj Ivana Mikloša, ktorý sa zasadzuje o záruky Grécka za poskytnuté úvery. Je to prirodzené, každý z nás sa banke musí zaručiť majetkom (nehnuteľnosťou) za poskytnutý úver.

Konečne si niekto uvedomil, že klamanie verejnosti, klamanie sa krajín  EÚ navzájom  a nedodržiavanie ani tých najzákladnejších princípov ktoré inak  neboli navrhnuté zle vedie do úplnej prd... ., Muselo nás to stáť miliardy Eur?

Je len dobre, keď sú konečne aspoň vyslyšané hlasy odborníkov tvrdiacich to, čo sme písali už pred viacej ako rokom - pôžička Grécku je darom. Žiaľ, ešte stále je ďaleko doba, kedy sa hlasom odborníkov politici aj budú riadiť. To by asi museli požičiavať peniaze vlastné...

V každom prípade lepšie je spamätať sa neskoro, ako nikdy. EÚ má pomerne silnú ekonomiku a ak zvíťazia rozumné názory, možno sa fungujúcej únie dožijú aspoň naše deti. Pretože z tej súčasnej mám pocit, že je skorej rajom pre politikov ako pre bežných obyvateľov. A kam to smerovalo, vidíme a žiaľ aj cítime všetci.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anonym | 11-07-2011 11:11:41

neviem či ste postrehli,aký bič tí europodvodníci na nás uplietli:
ČTK | 11. júla 2011 10:03
Európska centrálna banka chce, aby štáty eurozóny zdvojnásobili objem peňazí v záchrannom fondu (EFSF) zo súčasných 750 miliárd eur na 1,5 bilióna eur. Píše o tom v pondelok nemecký denník Die Welt s odvolaním sa na nemenované zdroje.
Nové peniaze majú eurozóne pomôcť, aby zabránila ďalšiemu šíreniu dlhovej krízy do Talianska, ktoré má dlhové bremeno vo výške 120 percent HDP.
Igor Lehocký | 30-06-2011 13:16:20
http://www.pluska.sk/zahranicie/na-toto-im-skladame-grekom-platia-aj-za-umyvanie-ruk.html - tento článok je fakt skvelý, tuším by sa dalo povedať o Grékoch, že sú tiež "trafení", teda nie silno ale presne, lebo rozum sa musí zastaviť asi každému zdravému človeku :). Myslím si ale, že nadpis článku "Na toto sa im skladáme.." je zavádzajúci, lebo som presvedčený o tom, že podmienkou na poskytnutie pôžičky je práve koniec takým nezmyslom, ako sú v článku uvedené. Ale "Slovač" až tak pozadu, čo sa týka presného trafenia, nie je. Aspoň podľa že vraj "ekonomických expertov" na Slovensku. Totižto niekedy koncom minulého roku, keď sa v parlamente NR SR schvaľovalo zvýšenie DPH z 19 na 20%, som nejak náhodou pozeral nočné správy na TV Markíza. Vysielali úryvky z parlamentu, za kecpultom bol p.Burian, tuším bývalý štátny tajomník MF SR zo Smeru, ktorý samozrejme kritizoval zvýšenie DPH, lebo že stúpnu ceny potravín, energií a že ľudia budú mať zase hlbšie do peňaženiek, čo malo v podstate svoju pravdivú logiku. A potom zaznel pre mňa pamätný komentár redaktorky Markíza, vtedy správy uvádzala M.Ďurianová: " Podľa ekonomických expertov Slovenska, ceny potravín nestúpnu, lebo majitelia obchodných reťazcov si ukroja zo svojich ziskov", koniec citátu!!! Ľudia boží, na toto do smrti asi nezabudnem a márne som si pretieral oči a štípal sa, či som v realite alebo spím. Márne.Nespal som. Teda na margo gréckych ultranezmyslov len toľko, že na Slovensku asi ultrasprostosti z úst "ekonomických expertov" kvitnú a niekto si ich asi priehrštím osvojuje a tak sa pýtam, za čo majú takýto "experti" tento národ po vyslovení spomenutých odhadov? Nič dobré mi z toho nevychádza a s Grékmi si môžme na podklade uvedeného asi len ťapnúť.
Gréci nám to dávajú vyžrať... | 30-06-2011 10:26:57
Turisti, ktorí sa v utorok vracali z gréckeho ostrova Zakynthos, mali problémy s odletom. Ich lietadlo kvôli štrajku meškalo štyri hodiny.

Nám však dovolenkári, ktorých sme po pristátí na letisku v Bratislave oslovili, povedali, že náš stroj zadržali Gréci úmyselne. Vraj je to trest za to, že sme im nepomohli, keď Európska únia poskytla peniaze na záchranu ich krajiny.

Lietadlo malo v našom hlavnom meste pristáť o 18.50 hod. Dovolenkári zo Zakynthosu však prišli až niečo po jedenástej v noci. Keď vychádzali z príletovej haly pár minút pred polnocou, spýtali sme sa ich, ako bolo o nich postarané na letisku a či štrajk ovplyvnil aj ich dovolenku na ostrove.

Zhodli sa v tom, že na ostrove bolo všetko v poriadku, no za zdržaním letu viacerí z nich vidia grécku pomstu. Viacerí totiž boli presvedčení, že keby personál letiska zbytočne nezdržoval vybavenie formalít, stihli by z ostrova odletieť skôr, ako sa začal štrajk.
EVA z Hlohovca:
j.f. | 30-06-2011 09:25:58
Všetko by u nas bolo v poriadku keby sa nasa vlada nesnazila byt papezskejsia ako papez. Mozme setrit, utahovat si opasky, uskromnit sa, ale v konecnom dosledku to v nasom pripade vedie len k jednemu, a to, ze papalasi si povedia vydrzali zit ako bedac pritiahneme este viacej a vydrzia zit aj ako zobrac. Hlavne nech je tabulka s HDP v poriadku. :)
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-06-2011 23:30:56
http://www.pluska.sk/zahranicie/na-toto-im-skladame-grekom-platia-aj-za-umyvanie-ruk.html
Peter Klokner | 29-06-2011 23:08:18
Po takom dlhočiznom diskusnom príspevku sa dá konštatovať iba to, že konšpiračným teóriám nikdy nebude konca. Samozrejme že rozpletanie konšpiračných prepletencov má svoje čaro a nádych tajomnosti. Lebo veď čo už je tajomné na fakte, ak si nejaký blbec požičia s úsmevom na tvári od nebankovky a potom zvyčajne príde o majetok ?
Len na okraj, aj náš najmúdrejší expremiér tvrdil s chladnou hlavou, že najjednoduchšou cestou z krízy, ktorá sa našich bežných ľudí nemala vôbec dotknúť, je zadlžovanie.
Márne pátram po logike tých vyjadrení, čím sa však fanúšikovia onoho pána nezaťažujú.
anonym | 29-06-2011 17:34:51
Za všetkým hľadaj rodinné klany Roth*** a Rocke***. Vedia ako na to. A bude tak ako oni budú chcieť. Prostredníctvom slobodomurárskych lóží majú pod palcom medzinárodné inštitúcie a súkromné banky. A špekulujú. Ako o všetkom rozhodovať a na všetkom zarobiť. Vždy, všade a za každých okolností.
kto chce v skutočnosti získať grécky štátny majetok | 29-06-2011 16:29:44


Kolik Řecko opravdu dluží? Dluží hodně? Jak hodně? Kolik je dluh a kolik úroky? Jak jsou na tom jiné země? Přesnou částku není možné vyčíslit, ale zhruba 7 – 10% dluhu je dlužný kapitál, zbytek jsou úroky a úroky z úroků.

Řecko ještě dnes platí dluh z roku 1929, který má u USA. Úroky jsou tak velké, že dlužnící už dávno dostali to, co půjčili. Z každé splátky, které Řecko odvádí, jdou pouhá 3 % na umoření dluhu a zbytek na úroky. Zahraniční dluh Řecka se zvětšil od roku 1997 z 114,570 miliard eur na 354,541 miliard v březnu 2011, tedy o 239.971 miliard. Na úrocích bylo zaplaceno na 386 miliard eur (nejde o tiskovou chybu).

Pár čísel

Opravdu je Řecko nejzadluženější zemí na světě, jak se nám snaží vsugerovat? Pár údajů vám dokáže opak. Tak např. ve většině evropských médií se píše, že Řecko má přebujelý státní aparát a státní úředníci si žijí nad poměry. Kolik procent pracujících pracuje ve státní sféře? Podle údajů Mezinárodní organizace práce nejvíce státních zaměstnanců lze nalézt ve Švédsku (33,8 % všech pracujících), Dánsku (32,3 %) a Francii (29 %). Řecko je v Evropě na šestém místě s 22,3 %. Nejméně lidí zaměstnává německý stát – 14,3 %.

Jsou platy v řeckém soukromém sektoru z nejvyšších v Evropě? Ve »staré Evropě« bylo Řecko na 15. místě spolu s Portugalskem. K tomu má Řecko nejdražší spotřební zboží a potraviny.

Projděte si i další údaje, které jsou snadno ověřitelné a zjistitelné na oficiálních stránkách Organizace pro spolupráci a rozvoj, na stránkách MMF, EU, Evropské centrální banky a jinde.

Zahraniční dluh v absolutních hodnotách podle Světové banky činil ve 2. čtvrtletí 2010:

USA dlužily 13 983 miliard dolarů, Velká Británie 8930 miliard, Německo 4712 miliard, následovaly například Irsko s 2131 miliardami, Rakousko se 754 miliardami, Dánsko s 559 miliardami a na devatenáctém místě žebříčku Řecko s 532 miliardami.

Samozřejmě můžete argumentovat, že se nedá srovnávat velikost Řecka např. s USA, ale rozhodně lze srovnávat Řecko s Dánskem, Irskem, Rakouskem a dalšími zeměmi. Aby byl obraz přesnější, zaznamenejte vztah zahraničního dluhu a HDP (údaje jsou z roku 2009, zdroj: CIA Fackdook):

Irský dluh dosahuje 1004 % HDP, britský 416 %, švýcarský 271 % a řecký na sedmém místě žebříčku 167 % HDP. A takto vypadá zahraniční dluh na hlavu (zdroj: WorldLingo 2007): Irsko 424 300 dolarů na hlavu, Velká Británie 189 800, USA 41 300 a Řecko 33 300 dolarů na hlavu.

V pozadí Brusel

Pro pochopení situace v Řecku je třeba vrátit se alespoň do 90. let 20. století, kdy začal z Bruselu řízený proces omezování výrobního potenciálu země. Do roku 1992 Řecká státní banka alarmovala, že státní dluh je příliš velký. Najednou od roku 1992 není o dluhu ani slova. Nebyl zájem, aby centrální státní banka upozorňovala na dluh. Tehdy totiž začala fiesta spekulantů a velkých bank. Z dluhů vydělávají.

Soukromé banky dostaly možnost půjčovat jednotlivým zemím. Všimněte si, že dnes státy nedluží jeden druhému, ale soukromým bankám. Tedy, zkrachuje-li stát, patří soukromníkům!!! V rámci této politiky bylo také vytvořeno euro, které představuje globální sjednocený prostor pro bankovní trh a umožňuje spekulaci opravdu v grandiózním měřítku. Banky skutečně vycucly finanční hotovost jako vývěva: jejich aktiva se zvýšila čtyřikrát. Sice je vrátily na trh, ale ve formě půjček, jejichž pomocí vysávají i poslední drobty. V podstatě veškerý výsledek lidské práce patří celosvětové finanční oligarchii. Soukromé banky soustředily veškerou hotovost EU.

Pernamentní dluh

Řecko je laboratorní králík a jeho případ je precedentní pro celou Evropu, nebo alespoň prozatím pro Eurozónu. Spekulanti a banky však nechtějí, aby Řecko zkrachovalo, ale mají pro něj připravenou instituci tzv. »perpetual depth« = permanentní dluh. Tím mají šanci stále vydělávat, protože všechno, co se v zemi vyprodukuje, odplyne do jejich kapes a navíc země ztrácí právo samostatně a nezávisle rozhodnout o tom, jak hospodářskou situaci řešit.

V roce 1995 dlužilo Řecko přibližně 110 miliard, což představovalo 58 % HDP, dnes je to přes 500 miliard. Splátky se neřídí tím, co může dlužník platit, ale tím, co chce věřitel. Jeden můj kolega trefně poznamenal: »To je hrůza. Je to, jako bys mi dlužila pět tisíc, měla auto, které stojí 10 a kupce, který by ti dal osm. Já bych ti zakázal mu to prodat a určil bych ti kupce, který by auto bral za tři. Peníze by dal rovnou mně, i když ty bys doma neměla ani kousek chleba, a tak bych ti zase ty tři půjčil s vydřidušským úrokem. Tvůj jediný majetek by byl fuč a znovu bys mi dlužila pět tisíc a úroky.«

Někteří se logicky zeptají: Když však budou v Řecku nízké platy a lidé budou mít velmi nízkou nákupní sílu, to přece bude pro spekulaty nevýhodné, když nebudou lidé schopni nakupovat a hýbat trhem. To platilo tak v 80. letech minulého století. Dnes spekulanty a velkopodnikatele mnohem více než maloobchod zajímají státní dotace a daňové úlevy, spekulace na finančním trhu. Maloobchod je jen jednou z reklam, z výkladů firem, které tak vytváří svůj image na trhu akcií. Tímto způsobem se také elegantně zbaví oblastí, které jsou chudé. V rámci této filozofie je postaven nový zákon o obcích v Řecku, takzvaný Kalikratis, na základě něhož byly správní celky přeměněny na akciové společnosti. Kdo si nevydělá, kdo není zajímavý pro globální kapitál, je tak nelítostně odkázán ke zmírání. Rozdíly mezi jednotlivými regiony se tak budou prohlubovat.

Do role posluhů

Co bude s Řeckem je rozhodnuto. Země se má stát rekreační oblastí. Opravdu skvělá budoucnost! Připomínám, že v současnosti se 65 % veškerého turistického ruchu soustřeďuje do Thajska. Také si připomeňme, jak vypadala turistická Kuba v době Batistů. Posluhové čekající na bakšiš, obchod s bílým masem, živý skanzen a žádná možnost využít vlastní možnosti. To je budoucnost Řecka podle velkokapitálových plánů.

Vždyť se v Řecku nic nevyrábí, žádnou ekonomiku nemá, tak co by chtěli, možná si říkáte ovlivněni masmédii. Ale skutečnost je opět jiná, než předkládá oficiální propaganda: Řecko je zemí s ohromným přírodním bohatstvím: V současnosti jsou nevyužité zdroje mědi, hliníku a zlata. V mořích jsou nevyužité zdroje zemního plynu. Země má ohromný zemědělský potenciál, který by dovolil ekologickou produkci v Evropě nedostatkových produktů (olivový olej, citrusy, letní ovoce a raná zelenina, bavlna, ale také bylinky a koření, ryby a mořské produkty, skopové maso a mléčné výrobky). Bohužel nic z těchto zdrojů se nenachází v řeckých rukou. Od 80. let 20. stol. EU zdánlivě nelogicky, zato systematicky, likviduje řecké zemědělství.

Nebezpečí likvidace země

Evropané často navrhují, že by země měla prodat státní majetek včetně ostrovů v rámci logiky: »Dlužíte, musíte platit, takže rozprodejte, co máte«, ale není to tak jednoduché. Jednak odpor lidu by byl asi totálně nekontrolovatelný. Navíc ústava jasně říká, že státní majetek může být využíván pouze pro obecný prospěch. Stát nesmí majetek ani prodat ani pronajmout pro komerční účely. Dnes jsou používány různé triky, jak tato ustanovení obejít a dostat se ke státnímu majetku (např. předání k používání, dlouhodobé používání atd.). V Řecku se intenzivně privatizuje od roku 1991 a od té doby byl zprivatizován majetek za 12 miliard eur. Nyní by MMF a spol. rád viděl na stole 50 miliard a to za tři roky, které by měly být získány právě prostřednictvím rozprodání státního majetku.

Řecko je v nebezpečí naprosté likvidace země. Společnost, hospodářství i politika se nacházejí v totálním rozkladu. Řecká národní ekonomika nemůže přežít. Eurozóna má dvě možnosti, jak zareagovat: buď Řecku řekne: »Když nestíháte, odejděte«, což neudělá, protože by riskovala, že Řecko vyhlásí krach a spekulanti tak přijdou o ohromné zisky, které vyplývají z těžké situace země. Případně a nejpravděpodobněji v Řecku využije, co může, sledujíce své zájmy a ze zbytku země udělá odpadiště.

Další otázkou je, zda by Řecko mělo nebo nemělo zůstat v Eurozóně. Musíme vyjít z toho, že země sdružené v Eurozóně nemají žádnou šanci na obranu v případě krize. Pokud země nemá vlastní měnu, jak se postaví na vlastní nohy?

Připomeňme si také rezoluci OSN z podzimu 2010, která konstatuje, že Řecko je v nejhorší situaci v historii zemí, které kdy měly problémy s dluhem a to proto, že nemá žádné nástroje, aby restartovalo svou ekonomiku. Země, která je v krachu v případě, že vlastní měnu má, může ji devalvovat, ale ať ji podcení jakkoliv, nemůže ji zničit úplně. Naopak devalvací může nabudit export nebo turistický ruch. Navíc Řecko nemá ve svých rukou ani státní zlato, protože je odevzdalo do Frankfurtu.

Jaké má Řecko šance, naděje a jaké další tahy jsou možné a co by přinesly? Renomovaní ekonomové jako např. Max Keiser, Alex Wolf, anebo řecký Dimitris Kazakis se shodují na tom, že země je na tom hůř než například Argentina, ba dokonce, že je na tom hůř než kterákoliv jiná země, která kdy měla problémy s dluhem. Právě proto, že nemá měnu.

Buržoazní odpůrci memoranda navrhují vystoupit z Eurozóny. Takové hlasy se objevují v samotné Eurozoně. V každém případě z jiného důvodu. Vystoupení z Eurozóny by představovalo zelenou pro věřitele, aby vytvořili ještě mnohem horší podmínky pro splacení dluhu a opět oni by byli těmi, kteří by měli pod absolutní kontrolou kurz nové řecké měny.

Všechny údaje směřují k závěru, že »řecká krize« v rámci kapitalismu řešení nemá. Jediným řešením je vystoupení z EU a jejich svazujících pravidel, znárodnění základních zdrojů bohatství a jejich systematický rozvoj na základě kritéria uspokojení lidových potřeb a ne kapitalistického zisku. Nejsem snílek. Souhlasím s Marxem, který dobře věděl, že provést něco takového ve vlnách globální krize v jediné malé zemi je prakticky nemožné. Ale globální krize kapitalizmu je tak hluboká a nekontrolovatelná, že k tomu dojde ať imperiální bossové a jejich posluhové chtějí nebo ne. Mohou podobné myšlenky i postavit mimo zákon, mohou přistoupit k různým restrikcím v Řecku, v ČR i jinde, ale upřímně: stala se ze země nehybná placka, když inkvizice upálila Giordana Bruna?

Prophecy | 29-06-2011 12:29:59
Keď sa chce tak sa dá vyvodiť zodpovednosť, len netreba byť ľahostajný tak ako sme my Slováci...
Radosť vládnuť takémuto národu blbcov... :(
http://www.facebook.com/notes/vladim%C3%ADr-frejlich/hold-islandu-aneb-fakta-o-revoluci-kter%C3%A1-nastartovala-nejen-%C5%A1pan%C4%9Blsko/10150199786073163

Treba sa informovať a brať si príklad od iných....
Peter Klokner | 28-06-2011 21:55:03
Je až tragické, že ani táto úplne jasná a reálne polopatistická ukážka skutočného fungovania a dôsledkov imaginárneho sociálneho raja neotvorí niekomu oči.
Sranda je to, že tí istí čo odrbávali národ, banky a svoje ovečky z nich teraz idú zodrať kožu.
O to tragickejšie je to, že aj slovenský volič si priam žobre o podobný prúser.
To bude taký slovenský politický masochizmus.
Jozef | 28-06-2011 19:42:54
... a Elvis zije.
anonym | 28-06-2011 19:34:00
Financmajster by sa mohol opýtať svojich kamarátov z Bilderbergu ako to riešiť. Vlastne je dosť možné, že už presadzuje ich myšlienky. Obávam sa, že okrem gréckej politiky (a nielen gréckej), ktorá sa riadila zo zákulisia, aj samotné riešenie problému bude vnútené zo zákulisia tými, ktorí ovládajú svet. A to nikdy nedopadlo dobre.
Igor Lehocký | 28-06-2011 15:02:18
Z dostupných a verejne publikovaných skutočností a faktov je už známe, že dve tretiny Gréckych dlhopisov vlastní Nemecko a Francúzsko, z toho veľkú väčšinu samotné Nemecko. Je teda nad nebo jasné, ktoré dve krajiny sa mierou najväčšou podieľali na "biznise" s topiacim sa Gréckom. Každá jedna krajina, každý jeden aspoň európsky štát, je pre ostatné štáty tzv. otvorenou knihou čo sa týka hospodárskych a ekonomických parametrov, už minimálne z pohľadu previazanosti niektorých tovarov a služieb, s ktorými sa obchoduje medzištátne. V každej jednej banke sedí niekoľko presne vyškolených finančných expertov alebo poradcov, ktorí nerobia nič iné iba sledujú a monitorujú finančné trhy a prideľujú štátom "punc" dôveryhodnosti a samozrejme bokom neostávajú ani tajné služby na území cudzích štátov. Je až neuveriteľné, ako mohol Grécky megapodvod vegetovať desaťročia, bez povšimnutia, po tichu a hladko a dokonca samozrejme aj za existencie Európskej únie. Že by EÚ bola produktom podvodníkov, ale navonok sa tvári konštitučne ako tá najpovolanejšia inštitúcia na riadenie Európy? Ktovie, čo si tak hovorí sám pre seba Václav Klaus, ako jeden z najväčších kritikov EÚ, ktorý mal výhrady od jej samého zakladania. Ako spievajú naši klasici " na tvári ľahký žiaľ, hlboký v srdci smiech...", tak nejak to bude. Keď si k tomu prirátame údajné nemecké hlasy, ktoré varujú Slovensko pred neodsúhlasením eurovalu odchodom nemeckých firiem zo Slovenska, skladačka je celkom úplná a jasná ako facka. Silnejší pes j..., žiadna zodpovednosť za stav v Grécku voči konkrétnym ľuďom neprichádza do úvahy, tvorcom HDP "lopaty a bič", podvodníkom majetky a moc! Skvelé princípy demokracie, len čo je pravda.
zvonar | 28-06-2011 14:09:44
je to len presny aj ked globalnejsi priklad Slovaci - cigani...ale zase pekne by bolo: Nemas na vratenie pozicky? daj sem nejaky ostrov ..:)
Johny | 28-06-2011 14:07:18
Ja by im tie prachy nepoziciaval? Nech im len pekne priemerna mzda klesne na nasu uroven, nech maju pekne tvrde reformy. Vecne sa na dlh zit neda...
anonym | 28-06-2011 13:32:14
My sa uskromňujeme 20 rokov a výsledok? Ešte väčšia bieda. Prečo by si to teda Gréci neužívali ak im je dopriate? Toto je všetko politika EU a hlavne bankárov, ktorí im požičiavali na nadštandartný život. Teda lepšie povedané na život dôstojný, o ktorom my možeme snívať.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign