Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Fotografia z Times Square pripomína romantickú chvíľu ukončenia II. svetovej vojny

Monika MajkováDátum13. 09. 2016 10:28:12TémaCestovanie
17

História fotografie siaha do roku 1945. Vznikla na newyorskom Times Square a jej aktérmi sú zdravotná sestra Greta Friedmanová a námorník George Mendosa. Dnes už legendárny bozk oslavujúci koniec II. svetovej vojny fotografiu zaradil medzi 50 najzaujímaveších fotografií na svete v dlhodobom vyhodnocovaní odborných publikáciách. Napriek tomu, že sa jedná o záber, ktorý tisíckrát obletel svet až do roku 1980 nebolo známe, kto je na fotografii. Zverejnením výzvy na odhalenie identity dvoch bozkávajúcich sa ľudí v časopise Life došlo k odhaleniu identít. Zdravotná sestra Greta Friedmanová 11. septembra tohto roku zomrela v USA vo veku 92 rokov a bude pochovaná na Arlingtonskom cintoríne po boku manžela.

S predmetnou fotografiou, resp. symbolom Times Sqare  roku 1945 sa stretáme po svete často, len si to veľakrát neuvedomujeme. V domácej knižnici máme odbornú knihu fotografií, kde autori hodnotu fotografie ocenili jej umiestnením priamo na obale. V obchodoch môžeme vidieť fotografiu na obaloch niektorých výrobkov a sochu nadživotnej veľkosti z tohto výjavu môžeme obdivovať neďaleko prístavu v talianskej Civitavecchii. Práve pod touto sochou sa radi fotografujú stovky tisíc turistov z výletných lodí často kotviacich v prístave neďaleko Ríma.

No povedzte, existuje lepšie pripomenutie si ukončenia utrpenia miliónov ľudí ako práve takýmto spôsobom, nenásilnou formou šíriacicm sa už takmer storočie po zachytení romantického momentu fotografom na Times Square.


Fotogaléria k článku:

17
Autor: Miloš Majko
17
Autor: Miloš Majko
17
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
17
Autor: Miloš Majko
17
Autor: Miloš Majko
17
Autor: Miloš Majko

17
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign