Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Food Revolution Day 2015

815
Food Revolution Day je celosvetová kampaň, ktorú založil známy šéfkuchár Jamie Oliver z Veľkej Británie, jej zámerom je vrátiť vzdelávanie o stravovaní naspäť do školských osnov.
Je to výzva pre školy, materské školy, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň (a nielen počas neho) venovali svoj čas a pozornosť tomu čo budú konzumovať, aby zdieľali svoje skúsenosti s ostatnými, podelili sa o zážitky, originálne recepty, či posunuli ďalej svoje know-how ako zdravšie a zodpovednejšie pristupovať k stravovaniu.
 
Kedy:
15.5.2015 - 16.5.2015
Kde:
Usporiadateľ akcie:
OZ Jem iné
Sídlo: Dvořákovo nábrežie 4A
811 02 Bratislava
Prevádzka: Stará tržnica, Námestie SNP 25
811 01 Bratislava
E-mail: skolavarenia@jemine.sk
 
Záujemcom postačí, aby sa jednoduchou formou zaregistrovali na stránke www.frdslovakia.sk, kde nájdu potrebné materiály, ktoré si môžu stiahnuť a vytlačiť - recept na zdravý Food Revolution Day sendvič, plagát s výzvou a ďalšie tipy na zaujímavé aktivity.

Záštitu nad tohtoročným Food Revolution Day  prevzala MUDr. Iveta Plšeková, námestníčka primátora Hlavného mesta SR  Bratislava.

Food Revolution Day sa uskutoční 15.5. 2015 na celom svete. Podujatie určené len pre školy na Slovensku bude 16.5. 2015 v priestoroch Starej tržnice na Námestí SNP v Bratislave. Počas dvoch dní je naplánovaných veľa zaujímavých aktivít a podujatí, ku ktorým sa môže verejnosť pripojiť podľa vlastného uváženia a možností. Odmenou budú lepšie stravovacie návyky detí, vďaka ktorým budú môcť v budúcnosti uprednostniť zdravé a kvalitné potraviny.

1. deň: piatok 15. mája 2015 celý deň
KDE : doma, v práci, v škole, všade! :)

AKO NA TO? Ak ste žiak, prineste si do školy zdravšiu desiatu, alebo len suroviny a pripravte si ju spoločne so spolužiakmi. Ak ste učiteľ, pripravte pre deti prednášku o jedle či zaujímavú hru rozpoznávania ovocia či zeleniny. Ak ste zamestnanec, pripravte v tento deň obed svojim kolegom, alebo sa spoločne vyberte na piknik a zdieľajte potraviny či doma pripravené jedlo. A ak ste reštaurácia, zaraďte v tento deň do ponuky aj zdravšiu alternatívu jedál, využite lokálne zdroje potravín a zdieľajte recepty so svojimi zákazníkmi.

2. deň: sobota 16. mája 2015 od 10:00 do 15:00
KDE: Stará tržnica

Sprievodným programom Food Revolution Day bude potravinový trh spojený s rôznymi aktivitami pre deti a dospelých, ktorý sa bude konať v sobotu v Starej Tržnici. Účastníci sa môže tešiť na príhovor známeho šéfkuchára Jamie Olivera priamo z centrály Food Revolution Day v Londýne.

Hlavným bodom programu bude celodenný diskusný panel zameraný na stravovanie na školách. Medzi pozvanými sú zástupcovia Potravinárskej komory Slovenska, odborníci na zdravú výživu, rodičia a najmä vedúci školských jedální, ktorí budú odpovedať na otázky návštevníkov o možností zlepšenia školského stravovania.

Vstupné: zdarma
 
 
zdroj:www.bratislava.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign