Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Fíni chcú od krachujúcich krajín zábezpeky - v únii nechcú byť za každú cenu

Miloš MajkoDátum06. 07. 2012 20:04:58TémaEkonomika

Dochádza k tomu, čo sa dalo očakávať už dlhšie. V podstate ide iba o logický postoj prosperujúcej a disciplinovanej severskej krajiny k dlhom prevažne krajín južanských. Fíni potvrdili prínos  Eura pre ich zem, no zároveň zaujali jasné stanovisko v ktorom deklarujú svoju neochotu byť členom  Eurozóny  za každú cenu.

Vyspelá severská ekonimika, ktorá aj v súčasnej situácii má reating na najvyššom možnom stupni  AAA  nesúhlasí s modelom, v ktorom sa budú na dlhy nad pomery žijúcich krajín skladať všetci členovia únie. Pri poskytovaní pôžičiek zadĺženým a krachujúcim krajinám žiadajú zábezpeky.

Už v predchádzajúcich článkoch venovaných predmetnej problematike som uviedol ako príklad bežného občana, ktorý si ide do banky požičať čo i len desať tisíc  Eur. Bez adekvátnej zábezpeky úver nedostane. Prečo za nás politici požičiavajú miliardy  Eur - nie svojich - ale našich spoločných tam, kde žiadne záruky splatenia dlhov nie sú. Požičiavali by tak rozšafne aj zo svojich súkromných peňazí? Za to si môže odpovedať každý čitateľ a zároveň veriteľ sám.

Na mieste je teda otázka - chcú  Fíni tak veľa?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign