Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Exekúcie likvidujú šance mladých ľudí na slušný život

Miloš MajkoDátum08. 03. 2014 14:35:20TémaAktuálne témy
200

Exekúcie majetku pre neplnenie si záväzkov sa v našej krajine stali tak častým javom a v mnohých prípadoch sú pre dotknutých tak ruinujúce, až ich je možné označiť za vážny celospoločenský problém.

Väčšinou si za problémy môže sám exekuovaný, no je množstvo prípadov, kedy by dlžník zaplatil rád, len nemôže. V podnikaní to môže byť spôsobené napr. druhotnou platobnou neschopnosťou, v súkromnom živote trebárs ručením za dlhy iného a pod.

Vo všeobecnosti však platí, že občania nielenže majú nízke právne vedomie, ale ani nezvyknú detailne čítať obsah zmlúv, ktoré podpisujú.

Špinavosťou samozrejme sú exekúcie, v ktorých dlžník za pár sto Eur dochádza o rodinný dom či iný majetok  násobkami  prevyšujúci dlh vymáhaný exekútorom. To sú mnohokrát pripravené scenáre, prostredníctvom ktorých sa majetku lacno zmocní niekto iný.

O oprávnených exekúciách dlžníkov svojim konaním likvidujúcich poctivých podnikateľov v tomto článku písať nechcem - to je téma iná.

Na sociálnej sieti ma zaujal tento príspevok konkrétneho pisateľa:

Juraj Radobický   
Ľudia dám vám niečo z môjho života..... v 2004 som začal podnikať s vydinou že sa budem mať lepšie ale hneď ako som začal to začalo takí výdavok takí výdavok odvody a človek bol rád na začiatok keď to rozbiehal že má aspoň na chleba .
Po čase prišli aj zisky ak by som to tak mohol nazvať samozrejme väčšie odvody a dalšie väčšie problémy nevyplatili mi faktúry za služby ktoré som odviedol tím pádom som ani ja nemohol platiť dalšej strane.... typyci slovenské ... ale dan zo zisku ktorí som síce nemal vyplatení som ja štátu musel odviesť čiže.... zarobíte 10 000 z toho zaplatíte daň 2 000 ale z vášho zárobku vám firmy vyplatia iba 3 000 a o 7 000 sa môžete súdiť a to pri dnešnom našom súdnictve nehrozí že dačo vysúdite .... tak som sa rozhodol inak ..... ako vy mne tak ja vám .... od určitého dátumu neplatím odvody lebo aj tak idú niekomu do vrecka a nie tam kam by mali neplatím dane lebo aj tie idú inde ako by mali a na margo toho je na mna asi 20 exekúcijí ..... nie preto že by som nechcel zaplatiť ale preto že nemienim platiť tam kam to nepatrí a ešte jedna vec... ako sa štát stará o mňa tak aj ja sa starám o štát aké mi požičali taské som im vrátil .... a úprimňe voľakedy som sa toho bál ale dnes som na to hrdí .... a aby ste si nemyslely ž som dáky žgrlák pravidelne robievame občianske zbierky pre socialne slabých teraz sme založili v Zlatích Moravciach organizáciu K ľuďom atď atď .
Budem rád keď pridáte svoje názory

Následne sme sa skontaktovali telefonicky a dokonca stretli aj osobne. Juraj o svojich problémoch hovoril otvorene na kameru. Povedal veci, ktoré sa osobne dotýkajú desiatok tisíc občanov zmietajúcich sa v problémoch a čeliacich exekúciám z rôznych dôvodov.

Juraj na konkrétnom prípade poukázal aj na to, ako dlžník zaplatiť síce chce a má na to aj peniaze. Paradoxne mu platiť nedovolí samotný systém výkonu exekúcie.

Nie, nechcem obhajovať žiadneho dlžníka. No niečo je v systéme vymožiteľnosti prráva v našej krajine nefunkčné. Niečo, čo následne likviduje nás všetkých.

Hlavne na sociálnych sieťach sa ľudia organizujú do skupín, v ktorých preberajú konkrétne skúsenosti s výkonom exekúcie i príčiny, prečo sa do nej dostali.

Aké máte skúsenosti s exekútormi vy?


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign