Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Európske fondy v luxusnej latríne

Vladimír ŠpánikDátum23. 02. 2013 23:47:13TémaZOMOS
621

 

 
Som presvedčený, že všetko čo dostaneme zadarmo je akési čudné! Čudné preto, lebo mi  vtĺkali od malička do hlavy, že nič nie je zadarmo.

Ani povinná dochádzka do školy, ani zdravotná starostlivosť počas vlády komunistov. Jednoducho všetkoniečo stojí a niekto to musí zaplatiť.

Ak ale dnes hrdá starostka obce Dojč na Záhorí pred kamerou TV Markíza pyšne popisuje úspech v projekte, ktorého výsledkom je dodanie WC v cene 65 000 € a obec to nič nestálo, som v šoku.

A skutočnosť, že   bude v prevádzke len počas leta, pretože pre obec je nákladné zapojiť vykurovanie v zimnom období je tiež nie veľmi pozitívna informácia.

V obci kdesú zničené komunikácie, nemajú kanalizáciu a rozpočet je pre starostku zdrapom papiera sa prezentujú hajzlom.

Zmienka o 10% spoluúčasti obce na tomto projektev rozhovore s pani starostkou nezaznela.

V porovnaní so zmluvou ktorú obec uzatvorila v r. 2005zmluvu o prvom municipálnom úvere č. 44/001/02 na výstavbu kanalizácie v obci vo výške 66.387,84€ (2.000.000,-Sk) je výstavba takéhoto WC skutočné unikát!

Pravda je, že kanalizácia v obci do dnešného dňa nie je.

Pointa tohto príbehu je ale niekde inde. Starostka porozprávala, že keby podala projekt na niečo čo obec potrebuje, určite ho nedostanú, tak podali projekt na WC čo síce nepotrebujú, ale je reálnejší predpoklad, že budú úspešní. A divme sa spolu, boli!

Táto logika je zvrátená a dokazuje, že európske fondyj e niečo, čo kriví charakter, deformuje myslenie a pocit, že niečo dostaneme zadarmo privádza ľudí do zvrátených myšlienok na zvrátené projekty.

Je jasné, že ani zastupiteľstvo obce sa v tomto prípade neprezentovalo prezieravosťou a ich predstava bola niekde na úrovni plastovej búdy staveniskového WC s označením TOI TOI.

Snaha poslancov obce zastaviť projekt ale vyšla na prázdno a dnes sa obec Dojč hrdí uzamknutou toaletou za 65 000 €.

Cestu do Európy sme si už dávno našli, ale  toalety špičkovej úrovne podobné tej v Dojči si podľa reportáže Markízy nemôže dovoliť ani kúpeľné mesto Piešťany.

Utápaťeurópske peniaze z európskych fondov vo vidieckom hajzli je v dnešnej dobe šetrenia skutočne to, čo potrebujeme a zadarmo nech aj črevo potrhá.

Len aby niekto stihol to WC odomknúť!


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
splachovač | 24-02-2013 18:08:08
toto bude asi jeden z príkladov,ako niekto niekde v EÚ vyrába
eurohajzle určite za dodácie. Toto snáď nie je možné.Veď za 2 miliony korún aj dnes postavíme dva nízkonákladové rodinné domy a riešime minimálne ubytovanie pre 10-12 ľudí. A tieto hajzlíky riešia určite len odčerpávanie peňazí z eurofondov ale prvorade pre ich výrobcu. Kde ich vlastne vyrábajú? Na Slovensku ani v Čechách určite nie.
Výstižné | 24-02-2013 13:28:26
Výborne napísané, bohužiaľ aj ja to cítim presne takto... Keby sa európske peniaze dali naozaj tam, kde ich treba, naša krajina by bola niekde úplne inde...
anonym | 24-02-2013 10:19:09
Tak toto je konečná.
pre koho? | 24-02-2013 00:43:10
ty trubiroh,čo je tu o zomose a hajzloch??je to o rozkrádaní a vyhadzovaní peňazí na kraviny.
a buď rád,že seredonline nie je plátek ako by si ho chcel mať ty
koho | 24-02-2013 00:30:22
KOMENTÁR PORUŠIL PRAVIDLÁ DISKUSIE
Príspevok svojim obsahom bol v rozpore s pravidlami diskusie, prípadne porušoval legislatívu platnú v SR a EÚ. Administrátorom portálu bol vymenený za tento oznam a uložený do archívu.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign