Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Ešte raz: Zberateľ samorastov

505 Klokan

Nedávno som písal o 83-ročnom JÁNOVI  BENOVI zo Serede, bývalom riaditeľovi Závodného klubu ROH v našom meste (terajší Kultúrny dom). Na starobnom dôchodku je rovnako iniciatívny ako v mladosti. Pozbieral desiatky samorastov v Poronde a na brehoch Váhu pod podomletými brehmi. Napísal som aj názvy samorastov.

            Som rád, že môj článok čítali mnohí v seredských súkromných internetových novinách. Jedni zberateľa samorastov obdivovali, ale čo ma prekvapilo ako autora článku? Že sa v diskusii rozvinula debata o vajci, ktoré bolo na fotografii na stolíku vedľa zberateľa. Dokonca anonym napísal, že príspevok o vajci bol hodnotnejší ako samotný článok. Šokujúce. Článok nebol o vajci, ale o samorastoch!

            Navštívil som zberateľa opäť a bol som zvedavý na vajce, ktoré som si predtým vôbec nevšimol, lebo nebolo ani vtedy pre mňa ničím podstatným. Smial sa. Vajce sa objavilo na fotografii iba náhodou, v pozadí. Domáci ho dostali ako dar od vnučky a ani netušia, či má, alebo nemá nejakú hodnotu a či ide o jedno z výroby Febergeho vajec.

            Osobne si myslím, že všímať si akési veľkonočné vajce nestojí za to, ako hodnotiť iniciatívu staršieho človeka, ktorý je nielen zberateľom, ale aj šikovným záhradkárom a pisateľom viacerých kroník v meste, osobitne kroniky o rybárstve. Aj teraz je v Rybárskom dome v Seredi jeho výstava starých rybárskych navijakov.

            Na pripomienku čitateľa som odfotil to „úbohé vajce“ a časť samorastov. Verím, že niektorí čitatelia, ktorí nepochopili môj zámer, už budú pri čítaní pozornejší a nebudú sa zaoberať nepodstatnými vecami a zbytočne filozofovať. Mne ide len o to, aby som včas a objektívne informoval čitateľov o dianí v našom meste. A robím to len z novinárskej vášne a zadarmo.

 


Fotogaléria k článku:

505 Vajce, ktoré tak mimoriadne zaujalo niektorých čitateľov. Nie je až také veľmi zaujímavé, aby si vyžadovalo mimoriadnu pozornosť
Autor: Miroslav Košťány
Popis: Vajce, ktoré tak mimoriadne zaujalo niektorých čitateľov. Nie je až také veľmi zaujímavé, aby si vyžadovalo mimoriadnu pozornosť
505 Starožitné, viac ako storočné hodiny. Ani tie neboli v článku o zberateľovi samorastov podstatné
Autor: Miroslav Košťány
Popis: Starožitné, viac ako storočné hodiny. Ani tie neboli v článku o zberateľovi samorastov podstatné
505 Chobotnica
Autor: Miroslav Košťány
Popis: Chobotnica

Zobraziť všetky fotografie
505 Ježiš na kríži
Autor: Miroslav Košťány
Popis: Ježiš na kríži
505 Kamzík
Autor: Miroslav Košťány
Popis: Kamzík
505 Lasica
Autor: Miroslav Košťány
Popis: Lasica

505 Ľudské cievy
Autor: Miroslav Košťány
Popis: Ľudské cievy
505 Ján Beno, zberateľ samorastov zo Serede
Autor: Miroslav Košťány
Popis: Ján Beno, zberateľ samorastov zo Serede
505 Ján Beno, zberateľ samorastov zo Serede
Autor: Miroslav Košťány
Popis: Ján Beno, zberateľ samorastov zo Serede


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
sered | 19-04-2012 20:06:50
je to velmi pekne

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign