Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Dušanovi Močkovi sa tridsať rokov občania skladali na výplaty a odmeny. Dnes stojí pred súdom a odvoláva sa na obecnú písanku...

Miloš MajkoDátum14. 05. 2013 19:24:39TémaINFOSLOBODA
200

V samosprávach na  Slovensku som už videl všeličo. Zásadné rozpory pri hlasovaní o jasných a logických veciach, vnútorné boje medzi poslancami či poslancami a starostom/primátorom. Zažil som pokusy o potlačenie elementárnych zásad demokracie a práv občanov. Dokonca aj nepriame útoky na médiá.
Aj aroganciu volených funkcionárov, no to, čo som zažil na súde  s  Dušanom Močkom, bývalým starostom obce  Brunovce, prekvapilo aj mňa.
Prokurátor navrhol rozšírenie a prekvalifikovanie inak  za podobnú trestnú činnosť už trestaného exstarostu o trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa.
Pán Močko na pojednávaní tvrdil, že jeho nezákonne vyplácané odmeny boli poslancami schválené a záznam o tom je v zošite, ktorý si viedla jedna z pracovníčok úradu.
Pán Močko tvrdil, že nevie, kde sú niektoré doklady a vlastne - že on je nevinný.


Pojednávanie bolo verejné. Po ňom som sa pána Dušana Močka na kameru chcel spýtať, ako sa cíti ako občan, ako obyvateľ obce pred svojimi voličmi. Chcel som sa ho spýtať, prečo  "obecná písanka" a nie uznesenia  obecného zastupiteľstva. A chcel som sa spýtať, prečo na jednej strane vyhlasuje, že dobre pozná zákon  369 o obecnom zriadení a na strane druhej, ho tak flagrantne porušuje.


Žiaľ,  Dušan Močko, ktorému sme sa my, daňoví poplatníci zo svojich zárobkov  30 rokov - rozumej viac, ako polovicu jeho profesionálne činného života  - skladali  na výplaty a odmeny, ma požiadal, aby som sa od neho držal na  5 metrov. On, človek, ktorému občania dali dôveru rozhodovať o veciach verejných. On, kto ani dnes nie je schopný predstúpiť pred ľudí a povedať aspoň - prepáčte...


Som občanom SR, voličom a otcom dieťaťa, ktorému od malička vštepujem, koho si má prečo vážiť a koho prečo nie. Som daňovým poplatníkom, ktorý je jedným z tých, ktorí po celý život financujú štátnu správu, obecnú samospávu a veci verejné.
Mám právo pýtať sa akým spôsobom sú moje peniaze využívané a mám právo za ne vyžadovať adekvátne  služby.
A mám právo domáhať sa, aby štát zabezpečil také právne prostredie v  krajine v ktorej žijem, aby nečestní zlodeji nemohli peniaze patriace nám všetkým beztrestne rozkrádať.


Pán  Dušan Močko, exstarosta obce  Brunovce, tridsať rokov sa  Vám občania Slovenskej Republiky skladali na výplatu a na  Vaše odmeny.
Hanbím sa za  Vás a hanbím sa za každého Vám podobného samozvaného vládcu, ktorý zneužije dôveru nás občanov. Hanbím sa za systém, ktorý takéto konanie umožňuje.

- - -

Spolu s týmto článkom uverejňuje svoj materiál aj  Juraj Kukla, aktivista, ktorý na  Dušana Močka podal trestné oznámenia. Pod jeho článkom je aj audiozáznam z verejného pojednávania na  OS v Novom Meste nad Váhom.

 

http://www.seredonline.sk/clanky/brunovce-sud-o-zlatu-mrezu/


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
daniel | 16-05-2013 00:49:35
Všetko sú to chrapúni,nech zvolíte kohokoľvek a preto nikdy nevolím. Na čo?
na čo ho volili | 15-05-2013 22:39:37
Zvoľme si menšieho zlodeja o štyri roky, keď sa vyškolí ďalšieho. Alebo dovolajme v referene zlého a zvoľme dobrého a o nedlho keď sa vyškolí, začne aj ten rabnovať. Kde je príčina? Samospráva je štátom udržované bezprávie bez zodpoovednosti s nepísanou trestnou imunitou pre prominetov strostov a nefunkčným zákonom o obecnom zriadení bez sankcií za porušovanie zákona. Dokiaľ sa tento systém, ktorý si tu chránia všetky doterajčie vlády nezmení, nikdy tu nebude zákonná samospráva pre občanov, ale práčky peňazí a eurofondov. Juraj kukla
lebo | 15-05-2013 19:23:03
lebo ludia sú jak ovce, bohužial, bud na to kašlú, alebo volia toho kto im dá lepší predvolebný žganec, bohužial, tak to je.
anonym | 15-05-2013 18:58:34
Oprava: Načo ho volili? :-)
anonym | 15-05-2013 18:55:28
Načo som volili?
Makoty | 15-05-2013 09:30:07
No neviem čo sa čudujete.Takému Ficovi sa tiež už od r.90 skladáme na výplatu a tiež po nom ostane len potopa...
legenda | 15-05-2013 08:51:25
Tento starosta je "legenda podvodu v samospráve na Slovensku". Tento komunistický predseda MNV a potom starosta v r. 1990 sa vzdal na prvom zasadaní funkcie starostu, potom to poprel a násilne vyhodil prvý na Slovensku 7 zvolených poslancov v prvých slobodných voľbách, medzi nimi aj mňa.Ja som si vtedy myslel, že toto je nonsens, toto nieje v právnom štáte možné. Podali sme podnety, prokurátor vydal jalový protest, bol som osobne u ministra vnútra Pittnera, generálneho prokurátora p. Bachu, tan napísal, že je to protizákonné, no nič sa starostovi nestalo, nič sme si nepomohli, strosta si sám nadelil odmeny k platu, zasadania boli tajné, rozpočty obce nezmysel, a nás úrady a polícia šikanovali. Štát udržal trvalý rozvoj podvodnej samosprávy na Slovensku až dodnes. Následne to mnohí po ňom opakovali. "Samospráva na Slovensku je samoškoliaci diabolský systém bez zodpovednosti s nepísanou trestnou imunitou pre miestnych diktátorov". Dnes je rom 2013 a je to už podľa môjho názoru organizovaná štátom chránená mafia a práčky peňazí a Eurofondov cez ktorých si môžu rôzne mietne a štátne mafie bez kontoly rabovať a prelievať eurofondy. Česť výnimkám strostom, ktorí robiapopri tom aj pre občanov. Ja som sa nevzdal dodnes, vznikol vďaka mne Z O MOS zruženie občanov miest a obcí slovenska. V Brunovciach Slovenská samospráva - samovláda začala! Treaz končí po 23 rokoch na súde, vo štvrtok bude vynesený rozsudok za falšovanie uznesení a podvodné odmeny starostovi za roky 2004 za použitia falošného dôkazu na oklamanie súdu. Uvidíme či bude donekonečna súd dávať len podmienku! Juraj Kukla
tony | 15-05-2013 05:21:07
Od eštebakov nič ine ani nemožeme očakavatˇ.
tony | 15-05-2013 05:16:02
...a velky hajzel.
sused | 14-05-2013 21:07:17
Malá ryba.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 14-05-2013 19:49:32
Tento pan je pouckou hlavne pre volicov. Iba oni maju totiz moc, veci menit...

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign