Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Dúhový PRIDE Bratislava 2016 sa po ročnej prestávke vracia späť do ulíc hlavného mesta a nadväzuje na kampaň Životné partnerstvo. Tá hovorí jasne: Chceme sa brať! Vážne!

Dúhový PRIDE Bratislava 2016  |MM|  Už 6. ročník tradičného festivalu Dúhový PRIDE Bratislava sa uskutoční 30. júla 2016 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Pestrofarebná prechádzka centrom Starého mesta tak nadviaže na myšlienku obdobných sprievodov po celom svete, keď sa k LGBTI ľuďom pridávajú ich rodiny, priatelia, kolegovia a známi, aby ich podporili v ich túžbe mať rovnaké šance ako ostatní udržať si zdravie, ísť  za svojím šťastím, zarobiť si na živobytie, byť v bezpečí vo svojej krajine a starať sa o tých, ktorých milujú.

 

Organizátori a organizátorky podujatia sa tento rok rozhodli priamo ho prepojiť s kampaňou Životné partnerstvo, ktorá predstavuje platformu slovenských mimovládnych organizácií s cieľom získať podporu verejnosti pre právne uznanie párov rovnakého pohlavia a ich rodín. Platforma chce dosiahnuť, by sa životné partnerstvo stalo stabilnou súčasťou rodinného práva a bolo dostupné pre všetky páry bez ohľadu na rodovú identitu či sexuálnu orientáciu ľudí, ktorí ich tvoria.

 

„Základným motívom kampane je zverejňovanie osobných príbehov, ktoré ponúkajú ľuďom na Slovensku možnosť zamyslieť sa a prehodnotiť ich názory na gejov a lesby. Je načase zviditeľniť páry rovnakého pohlavia žijúce medzi nami, vypočuť ich problémy a presadiť riešenia. Prijatím jediného zákona sa môže vytvoriť nový inštitút pre všetky páry, ktoré dnes manželstvo uzavrieť nemôžu, alebo tak z rozličných dôvodov nechcú urobiť. Nikomu to neublíži, ale niektorým to pomôže,"hovorí jedna z organizátoriek podujatiaNatália Tomeková.

 

Stránka kampane Životné partnerstvo (www.zivotnepartnerstvo.sk) ponúka už v tejto chvíli 7 príbehov párov dvojíc rovnakého pohlavia. Dúhový PRIDE Bratislava 2016 má za cieľ okrem podujatia samotného, sprístupniť tieto príbehy širokej verejnosti, motivovať viac párov rovnakého pohlavia ku otvoreniu sa slovenskej majorite a ukázať, že rodiny dvoch mužov a dvoch žien, či už sú detné alebo bezdetné, prežívajú rovnaké radosti a starosti ako väčšinové rodiny.

 

Dúhovým PRIDE bude účastníkov a účastníčky sprevádzať moderáto Ludwig Bagin, zahrá skvelá Katka Ščevlíková a kubánsky hurikán Azucar Cubana. Rytmus pochodu povedie zoskupenie bubeníkov Batatimba.

 

Martin Macko z Iniciatívy Inakosť vysvetľuje, o čom bude Dúhovy PRIDE v roku 2016 hovoriť: „Láska zohráva kľúčovú úlohu pre šťastný život ľudí bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu. Gejské a lesbické páry zdieľajú rovnaké hodnoty ako ostatné páry, rovnako si cenia svoje rodiny a pomoc svojim blízkym. Chcú povedať pred zákonom: „toto je človek, ktorého ľúbim“, osláviť to so svojou rodinou a priateľmi, stáť vedľa seba v dobrom i zlom, spoločne zostarnúť a dôstojne dožiť.“

 

Dúhový PRIDE Bratislava 2016 organizujú občianske združenia:

 

•       •   Queer Leaders Forum

 

•       •   Iniciatíva Inakosť

 

•       •   Nomantinels

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign