Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

DOD v SND: televízne spomienky na Ladislava Chudíka

815

SND |MM| Deň otvorených dverí v novej budove SND v sobotu 12. septembra obohatí aj KINO SND. V Modrom salóne si budete mať možnosť pozrieť zaujímavé umelecké kreácie Ladislava Chudíka, ktorý nás opustil na konci uplynulej sezóny.
Staval duchovný chrám slovenského divadla, ale aj rozhlasu, filmu a televízie. Za sedem desaťročí pôsobenia v SND stvárnil vyše 130 postav, rozdával v nich múdrosť a jedinečnosť, ktorá bola spätá s ním tak, ako on bol spätý so SND. Mnoho z divadelných inscenácií, v ktorých účinkoval Ladislav Chudík nasnímala Slovenská televízia.
So súhlasom RTVS vám priblížime tri z pamätných inscenácií SND v televíznej podobe.

Od 12.30 hod. si budete mať možnosť zaspomínať na skvelú „partiu“ hercov v komédii Stará dobrá kapela z roku 1984. Popri Ladislavovi Chudíkovi uvidíte Karola Machatu, Júliusa Pántika, Gustáva Valacha a Evu Krížiková.

Ladislav Chudík bol majstrom stvárnenia tragických postáv, napríklad Shakespearovských drám, spontánne a s príslovečnou noblesou sa vedel uvoľniť a strhnúť svojich „spoluhráčov“ k figliarskym kúskom, ako to dokázal aj v úlohe fiškáľa v Goldoniho komédii Sluha dvoch pánov z roku 1975. Vynikajúco mu sekundovali Martin Gregor, Michal Dočolomanský, Dušan Jamrich, Oldo Haváček, Juraj Slezáček, Dušan Tarageľ, ako aj dáma Zuzana Kocúriková a ďalší.

Legendárnou sa stala inscenácia komédie Neila Simona Zlatí chlapci. Na vtedajšej Malej scéne Činohry SND bola na repertoári od novembra 1974 do októbra 1980 a mala 205 repríz. Na každom predstavení vyvolávali hlavní predstavitelia Ladislav Chudík a Martin Gregor svojím výkonom a replikami salvy smiechu a burácajúci potlesk. Zažiť podobnú atmosféru môžete i vy, ak v rámci DOD navštívite KINO SND v Modrom salóne od 12.30 do 16.00 hod.

V Kine SND s Ladislavom Chudíkom spoločne oprášime krásne divadelno-televízne spomienky!


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign