Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Do konca apríla môžu opäť mladí umelci posielať svoje literárne a výtvarné práce do súťaže Bratislava, moje mesto

815

Bratislava ako hlavné mesto je opäť témou literárnej a výtvarnej súťaže s názvom BRATISLAVA, MOJE MESTO, ktorá sa uskutoční už po piatykrát. Svojou podstatou a zameraním napĺňa základnú myšlienku – dať priestor mladým tvorcom prezentovať prostredníctvom svojich diel, ako vidia, cítia, vnímajú súčasnú metropolu Slovenska. Tentoraz sú témou významné osobnosti Bratislavy – rodáci alebo cudzinci, ktorých osud je spätý s Bratislavou na dlhší či kratší čas. Môžu to byť súčasné osobnosti, ale aj postavy z legiend, dávnej či blízkej minulosti.

Pri literárnych prácach si môžu žiaci vybrať z dvoch žánrov. V poviedke môžu rozpovedať príbeh, ako sa stretli s osobou, ktorá sa zapísala do histórie nášho hlavného mesta. Porozprávať v ňom môže, kto bola tá významná osobnosť, kedy a kde sa stretli a či bola podľa jeho očakávaní, alebo sa správala inakšie. V básni sa zasa môže autor vžiť do pocitov, problémov či myslenia slávnej osobnosti Bratislavy z minulosti či súčasnosti a veršovaním prezradiť, ako vníma mesto, či sa mu páči a ako sa Bratislava zmenila. Poctu osobnosti, ktorej osud bol spätý s Bratislavou, môžu umelci aj výtvarným dielom.

 

V literárnych prácach musia autori dodržať žáner a rozsah textu do štyroch strán A4, rozsah básne je ľubovoľný. Vo výtvarnej práci sa podmienky nekladú. Môže to byť dielo jednotlivca alebo triedneho kolektívu, či kombinácia rôznych výtvarných techník. Súťažiť budú žiaci v troch vekových kategóriách - najmladší žiaci (1.- 2. ročník ZŠ), mladší žiaci (3.- 5. ročník ZŠ, prima osemročných gymnázií) a starší žiaci (6.- 9. ročník ZŠ, sekunda - kvarta osemročných gymnázií).

 

Literárno–výtvarnú  súťaž pre školákov BRATISLAVA, MOJE MESTO vyhlasuje hlavné mesto a Mestská knižnica v Bratislave v spolupráci s verejnými knižnicami v mestských častiach Staré Mesto, Ružinov, Nové Mesto a Petržalka. Súťažné práce treba odovzdať do 30. apríla osobne alebo poštou na adresu Mestská knižnica v Bratislave, Klariská 16, 814 79 Bratislava 1 (obálku označte názvom súťaže). Literárne práce môžete poslať aj mailom na stránku dramaturgia@mestskakniznica.sk.

 

Slávnostné vyhodnotenie a ocenenie výhercov sa uskutoční koncom mája. Minulý rok bolo v kategóriách výtvarných a literárnych diel odovzdaných celkom 19 ocenení a šesť čestných uznaní. Tie vybrala odborná komisia spomedzi 334 súťažných prác žiakov základných škôl, základných umeleckých škôl a osemročných gymnázií v hlavnom meste.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign