Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Dnes: "Slováci vyzývajú občanov k revolúcii"

Miloš MajkoDátum09. 11. 2013 14:07:27TémaAktuálne témy

Bratislava | Už dnes o 15.00 hod. sa pred Národnou radou SR má odohrať ďalší protest občanov zvolávaný v podstate cez sociálne siete. O čo má na tejto akcii íst?

Citujeme zo sociálnych sietí:

"Po navrátení moci občanom SR, potrestaní politikov za 24 rokov tunelovania a rozkrádania, vytvárania podmienok na úkor chudoby a genocídy slovenského národa, KEĎ BUDÚ VŠETCI TÍ, KTORÝCH SA TO TÝKA ODPYKÁVAŤ TRESTY, ktoré sa im vymerajú, sa už NIKDY NESMIE STAŤ, ŽE BUDE MOŽNÉ, ZNOVA BEZTRESTNE KRADNÚŤ A VRAŽDIŤ, SA ZAVEDIE OKAMŽITE OSOBNÁ TRESTNO-PRÁVNA A MAJETKOVÁ ZODPOVEDNOSŤ KAŽDÉHO OBČANA A FUNCIONÁRA, NEPREMLČATEĽNÁ ZODPOVEDNOSŤ.
Všetci sú zvedaví, ako to bude, ako potom môžu žiť a dúfať, že bude lepšie."

 

V mnohých materiáloch uverejňovaných k tejto téme nasleduje veľa predstáv, čo je nevyhnutné spraviť preto, aby krajina prosperovala no ak si tieto materiály prečíta človek snažiaci sa byť nad vecou, majúci prehľad v ekonomike a politike, vidieť veľa v demokratickej spoločnosti nerealizovateľných plánov a nápadov, ktoré by nás mohli uvrhnúť do ťažkých problémov po všetkých stránkach. V mnohých prípadoch ide o čisto teoretické úvahy bez akýchkoľvek reálnych možností na úspech, resp. v demokratickej spoločnosti sa zmeny dajú zavádzať aj demokratickými metódami, ktoré nebudú v podstate hlásať "znárodňovanie" či obmedzovanie podnikania prípadne volať po okamžitom rozpustení parlamentu alebo zrušením vlády.

Je nevyhnutné uvedomiť si rok, v ktorom žijeme a to, že tu o štvrťstoročie máme demokratické voľby, z ktorých vzišli politici, ktorí krajinu do súčasného stavu doviedli.

Jedinou demokratickou cestou, ktorá by nemusela byť bolestivá v konečnom dôsledku aj pre tých najobyčajnejších ľudí je práve účasť vo voľbách a rozmýšľanie pri vyberaní hlasovacie lístka a jeho vhadzovaní do volebnej urny. Najozaj je potrebné uvedomiť si, že o všetkom rozhodujú výlučne samotní občania, z ktorých väčšina voliť nechodí a tým permanentne dáva šancu vládnuť menšine, ktorá sa však pri takto nadstavených pravidlách môže považovať za vládu väčšiny.

Nepochybujem o tom, že rozhorčenie väčšiny obyvateľov tejto krajiny je oprávnené. Mizne stredná trieda a čoraz viacej ľudí sa dostáva na pokraj chudoby, že ľudia nedôverujú politikom vládnucim takmer štvrťstoročie, no nestotožňujem sa s násilnými metódami, ktoré by súčasný stav mali meniť. Pozadie mnohých výziev je málo čitateľné a nedá sa vylúčiť, že za ľúbivými rečami sa môžu skrývať aj extrémistické skupiny či jedinci, prevzatie moci ktorými by mohlo Slovensko uvrhnúť do ešte väčších problémo v akých sa nachádza teraz.

Tam, kde sa hľadajú na zložité problémy jednoduché riešenia k skutočnému riešeniu problémov nedochádza a história nám dokázala, že na nekvalitných vodcov doplácajú vždy tí, ktorí sa nimi nechávajú viesť.

Dnes, o 15.00 hod. pred Národnou radou SR podľa mnohých ľudí má prísť k závratným zmenám. Či tomu naozaj tak bude sa pokúsime zistiť osobne.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign