Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Ďalšie protestné zhromaždenie v suvislosti s kauzou GORILA je zvolané na zajtra

Miloš MajkoDátum02. 02. 2012 12:55:40TémaKauza GORILA
200

Už zajtra bude v Bratislave ďalšie verejné protestné zhromaždenie, k účastni na ktorom sa hlási okolo  12 000 občanov. Podľa vyjadrenia  ministra vnútra  SR Daniela Lipšica, polícia je spolu s protestujúcimi na jednej lodi - obidvom ide o dodržiavanie zákonnosti v krajine. Protestné zhromaždenia sa budú konať aj v ďalších mestách  Slovenska. Dokonca majú byť podporené našimi občanmi žijúcimi v zahraničí, ktorí sa chcú stretnúť pred našimi zastupiteľskými úradmi.

Organizátori protestného zhromaždenia na svojej webovej stránke vydali nasledovné vyhlásenie k protestným akciám:

VÁŽENÍ PRIATELIA A ÚČASTNÍCI VŠETKÝCH NAŠICH PROTESTOV-GORILA

Absolvovali sme stretnutie so zástupcami policajných zložiek za účelom presnej inštruktáže dodržania poriadku a bezpečnosti na všetkých našich mítingoch. Ide o ochranu každého z nás, nášho spoločného i súkromného majetku a hlavne myšlienky, za ktorú všetci bojujeme. Dozvedeli sme sa, že sa medzi nás a náš pokojný protest chcú infliltrovať nežiadúce indivíduá prípadne skupinky, ktorých cieľom je pošpiniť nielen naše dobré meno, ale hlavne myšlienku spravodlivosti, pravdy, čestnosti a zákonnosti. V žiadnom prípade nechceme jednu nezákonnosť odstraňovať druhou nezákonnosťou, a preto vás všetkých podľa zákona 84/1990zb. z 27.3.1990 o zhromažďovacom práve žiadame o dodržanie nasledovných ustanovení:

§7 Povinnosti účastníkov zhromaždenia:
(1) Účastníci zhromaždenia sú povinní dbať na pokyny zvolávateľa a usporiadateľov podľa §6 a zdržať sa všetkého, čo by narušilo riadny a pokojný priebeh zhromaždenia.
(2) Po ukončení zhromaždenia sú jeho účastníci povinní pokojne sa rozísť. Ak je zhromaždenie rozpustené, sú povinní bez meškania opustiť miesto zhromaždenia. V rozchode sa im nesmie žiadnym spôsobom brániť.
(3) Účastníci zhromaždenia nesmú mať pri sebe strelné zbrane alebo výbušniny. Takisto nesmú mať pri sebe iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností alebo zo správania účastníkov usudzovať, že sa majú použiť nenásilie alebo hrozbu násilím.
(4) Účastník zhromaždenia nesmie mať svoju tvár zakrytú. Spôsobom znemožňujúcim jeho identifikáciu, ak je proti nemu vykonávaný služobný zákrok príslušníkmi Policajného zboru a príslušník Policajného zboru ho na odkrytie tváre vyzval.

V prípade, že niekto nedodrží ustanovenia §7 využijeme možnosť §6:
(3) Ak je dôvodná obava, že zhromaždenie bude rušené, môže zvolávateľ požiadať obec alebo príslušný útvar Policajného zboru, aby sa zhromaždeniu poskytla ochrana.
(4) Zvolávateľ je oprávnený vydávať priamo alebo s pomocou usporiadateľov účastníkom pokyny na zabezpečenie riadneho priebehu zhromaždenia.
(6) Ak sa zvolávateľovi po narušení pokojného priebehu zhromaždenia nepodarí zaistiť nápravu, požiada o potrebnú pomoc obec alebo útvar Policajného zboru. Môže tak urobiť tiež, ak sa účastníci po ukončení zhromaždenia pokojne nerozídu.

 

Protestné zhromaždenie budeme tak ako pred týždňom podrobne dokumentovať a prinesieme z neho reportáž.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign