Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 13. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Ďalšie problémy, ktorými Gréci zaťažujú tých, ktorí im požičiavajú

Miloš MajkoDátum30. 07. 2010 22:00:00TémaEkonomika

Gréci sa zase nevedia vpratať do kože. Po celom Grécku sú už niekoľko dní zatvorené takmer všetky čerpacie stanice. Štrajk vodičov cisterien na prepravu pohonných hmôt vážne zasiahol nielen zásobovanie pohonnými hmotami, ale všetko zásobovanie. Trpí tým rozvoz liekov, potravín, či iných tovarov. Tento protest podľa vlády ohrozuje cestovný ruch ako aj celé hospodárstvo krajiny. Už teraz niekoľko tovární muselo prerušiť prevádzku. Štrajk tejto podnikateľskej skupiny sa bezprostredne dotýka desiatok tisícov turistov a to počas rozbehnutej dovolenkovej sezóny. Viecerí rušia plánované cesty do Grécka, pretože sa obávajú, že nebudú mať kde natankovať. Ďalšie desiatky tisíc turistov nemá do svojich áut možnosť natankovať palivo, takže sa nemôže vrátiť domov z dovolenky. Škody týchto ľudí sa šplhajú do závratných výšok. Vodiči štrajkujú proti úsporným opatreniam vlády, ktorých súčasťou sú zmeny v licenčnej legislatíve. Majú sa iba zosúladiť s pravidlami, ktoré sú v ostatných krajinách EÚ štandardom. Grécka vláda chce reformou licenčných pravidiel prilákať zahraničnú konkurenciu aj do tohto odvetvia podnikania. Zmena týchto pravidiel je súčasťou podmienok pôžičky v hodnote 110 miliárd eur, ktoré pre Grécko odsúhlasili štáty eurozóny a Medzinárodný menový fond. Možnosť na ďalšie zamyslenie sa nad hodnotou pôžičky a jej skutočným vnímaním Gréckych obyvateľov a podnikateľov. Ďalšie zamyslenie sa nad ich ochotou prispôsobiť sa konečne štandardom platným v ostatných krajinách. A to sa ešte stále nedá povedať, či miliardy budú pôžičkou, alebo sa časom stanú praobyčajným darom, na ktorý sa poskladáme ako inak - všetci.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
Miloš Majko | 18-11-2010 23:49:59
Ako strasne rad by som sa v niektorych veciach mylil. Zial. Realita nepusti... http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/ekonomika-v-eu/clanek.phtml?id=1220186
anonym | 31-07-2010 19:06:15
Je smutné a smiešne zároveň ako sa Gréci stavajú k pomoci ostatných členských štátov EÚ a MMF. Najlepšie by asi bolo nech sa všetci na nich vykašlú a neprebudení Gréci sa môžu z problémov ťahať úplne sami. A potom bude iba otázkou času kedy sa celkom zruinujú a zlikvidujú, pretože nemajú najmenší záujem vytiahnuť sa z toho bahna. Oni si namiesto ocenenia ponúkanej pomoci ešte štrajkujú a cítia sa urazení. Tým len prehlbujú svoju agóniu. Len škoda, že si to nevedia uvedomiť, že ich kroky sú kontraproduktívne. Vykašľal by som sa na nich a nech si tam zhnijú, pretože robia všetko pre to.
sin | 31-07-2010 10:34:13
Každodenne prichádzajúce informácie z Grécka o vývine tamojšej situácie dávajú celkom jasnú odpoveď na to, či im prispieť na ešte väčší dlh alebo nie. Odpoveď je že NIE!! Je to chyba vlády samotných Grékov ale aj Západných bánk, ktoré nechcú vyhorieť a preto vymysleli habaďúru na členské krajiny EÚ ako cez ne dostať späť svoje peniaze. P.S. kto s týmto názorom nesúhlasí, nech sa obráti na s.Fica a ten mu dá č.účtu, kam môže poslať é-čka, aby mali Grécki dôchodcovia väčšie dôchodky ako u nás ľudia, ktorí chodia do práce.
sused | 31-07-2010 07:56:09
Od žebraka pytaju palicu.Nasrat im nasrat. *headbang* *headbang* *headbang* *headbang*
shelley | 30-07-2010 22:17:45
Ako za hlbokého socializmu ....ba možno horšie...čo si vlastne myslia, že tým dosiahnu?

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign