Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Čo dokáže "samovláda" keď tečie do bot.

Juraj KuklaDátum27. 12. 2012 23:57:53TémaBlog Juraja Kuklu

Tajné zvolávanie zasadaní, odrezanie občanov od informácií a vykrikovanie, pre čo ste nepodali pripomienky k rozpočtu a podobné somariny je bežný šport rafinovaných starostov na Slovensku. Ide o peniaze, ide omoc nad podanými. U nás v Brunovciach sa práve odohralo podobné teátro so zvolávaním utajovaných  takzvaných zasadaní  o ktorých nevedali ani viacerí poslaci OZ.

- Prvý pokus v sobotu 15.12. ráno, prišiel jeden poslanec a ja s kamerou. Viacerí poslanci o zasadaní vôbec  nevedeli.

- Druhý o pár dní, neprišiel nikto z poslancov. Prišiel som ja s kamerou..

- Tretí dnes. Úspešný, starostka „vyhrala“? Zúčastnilo sa pár verných poslancov,Šutovský, Pisara, Petráš, Cibuľkla a ja som neprišiel. Nikto o zasadaní totiž nevedel. Zvolané zrejme systémom priateľ na telefóne a  prevádzané za zamknutými dverami úradu.

Prišiel som až na konci, lebo som zbadal pred úradom autá. Dvere na úrade boli zamknuté, vnútri sa svietilo, búchal som, nakoniec mi  otvorila nová úradníčka resp. nejaká tajuplná osoba hosťujúca na úrade.   „Diskusiu“ mi starostka zakázala, lebo som jej vraj nedal dopredu písomne žiadosť, potom že diskusiu z programu zrušila … no   trápne, úbohé! Svoje som aj tak povedal a nahral na kameru a bol koniec.

Traja prítomní poslanci p. Mihalčík, Šutovský, Pisara teda zobrali na vedomie „zmeny“ rozpočtu, ktoré si starostka protiprávnym spôsobom sama schvaľovala a vykonávala počas roka 2012. Poslanec Cibuľka bol proti. Vo veci prebieha trestné konanie, uvidíme čo na to zahlási prokurátior.  Schválili aj najzásadnejšie otázky života obce, bez svedkov, znemožnením účasti občanov, včetne schválenia rozpočtu …. a to všetko pekne,  so zákazom diskusie.

Chodím po samosprávach po celom Slovensku.  Sledujem prípady je to strašné . Dehonestujúce veci sa dejú v „rezerváciách samosprávy na Slovensku“ a všetko  si to musia  financovať občania svojimi daňami, kráľovsky odmeňujú často zlých neschopných ľudí, ktorí obci  škodia  a obyvateľom na úkor toho  neúnosne zvyšujú dane.  Nepohodlných občanov prenasledujú a poplatných kumpánov si odmeňujú. Vznikajú miestne mafie, nakoniec položia obec na lopatky. Klamú a rozkrádajú verejné financie, obecný majetok, financujú si svoje požitky, svoje rodiny, splácajú svoje dlhy, pre ktoré by ako obyčajní občania už možno sedeli v base. Požívajú  od nášho "právneho, demokratického"   štátu nepísanú imunitu. „Stáda miestnych oviec za bránami svojich domov obyčajne len potichu bľačia, alebo kašĺú na svpoj osud“.

Dokedy?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
mmmm | 30-12-2012 21:31:18
verše trvale platné:
• Co bude v roku nasledujucom? To co predpovedal uz davno nas spisovatel, bankovy uradnik – Janko Jesensky
J a n k o J e s e n s k ý
V ý b e r z d i e l a
P r e d v o ľ b a m i
Jak sa kolú ! Jak sa rýpu !
Lámu hlavy ! Tlčú kosti !
Bez svedomia , taktu , vtipu
stúpajú do poctivosti !
Letia zdrapy . Letia chlpy .
Každá strana zneuctená.
Ako voliť ? Národ hlúpy
poctivej už strany nemá .
21.november 1928.
D e m o k r a t i c k é v o ľ b y
V tých voľbách demokratických
je predsa čosi novô,
a to je , že hlas národ má
a vyvolený slovo.
Pred dažďom rastú oblaky ,
pred voľbami zas sľuby,
po daždi rastú rýdziky ,
po voľbách – prázdne huby.
Pri voľbách národ vyberie
si stranu milovanú ,
po voľbách strana milovaná
ho odloží – nastranu.
A pravda pravdou zostáva
pod potmehúdskym slncom :
voličia prídu ku urnám
a vyvolený – k hrncom.
17. Júla 1929.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 28-12-2012 12:11:48
Sokrates napísal: | 28-12-2012 08:45:02 | - demokracia nie je idealna, ale zatial nik nevymyslel nic lepsie.

Vsetko je o ludoch. V inom clanku predsa aj 23 rokov po revolucii mozeme citat, ze voleny funkcionar chc mat pred sadnutim si do studia jasno, o com sa bude bavit a s akym scenarom. Evidentne nestaci dlzka relacie a teba - 2 roky vladnutia v meste. Inak povedane, chce vediet otazky, ktore mu budu polozene?
To si pamatam z socialistickej televizie.
Juraj Kukla | 28-12-2012 10:00:22
Tak ten Sokrates "je asi zo Slovenska" lebo to riadne vystihol.
A až zločinci demokraciu nakonec ovládnu, (už ovládli) pretože zločinci od prírody bažia po pozíciach moci. Vznikne tyrania horšia ako dokáže najhoršia monarchia alebo oligarchia. (už vznikla)
Práve toto sa tu deje.
Všetko akože v "zmysle zákona" a v skutočnosti je to podvod na podvod, zlodejčina vykrádenie štátu ožobračovanie chudoby a stádo len potichu bľačí, ťahá a mnohí im to stále žerú, mne to pripadá ako postihnutí ľudia v ústave, bez vlastného rozumu.
Sokrates napísal: | 28-12-2012 08:45:02
"Keď som skúmal (jedného z politikov), ...mal som dojem, že sa síce ten to muž zdá múdrym mnohým, ale najmä sebe, že však ním nie je;

a po tom som sa pokúsil dokázať mu, že si síce myslí, že je múdry, ale že taký nie je. Tým som si znepriatelil aj jeho, aj mnohých z prítomných.

Odchádzajúc som v duchu uvažoval, že som múdrejší ako tento človek; zaiste ani jeden z nás nič nevie dokonale, tento si však myslí, že niečo vie, aj keď nič nevie, ja však tak ako skutočne nič neviem, ani si nenamýšľam, že čosi viem.

Zdá sa teda, že som od neho trochu múdrejší práve preto, že si o tom, čo neviem, ani nenamýšľam, že to viem" (Obrana Sokratova, s. 48 - 49).o politickej činnosti Sokrates nemá najlepšiu mienku
podľa neho nie je možné, aby bez ujmy vyviazol ten:

kto by sa poctivo sta val na odpor proti väčšine

a chránil obec pred nespravodlivosťou a nezákonnosťou,

„ale kto naozaj bojuje za spravodlivosť a chce čo i len na krátky čas zostať bez pohromy, nevyhnutne musí žiť v súkromí, a nie byť človekom verejne činným"

A ako vidí Sokrates demokraciu?
Demokratické zriadenie doplatí na to, že bude chcieť vyhovieť všetkým. Chudobní budú chcieť časť majetku bohatých a demokracia im to dá. Mladí budú chcieť práva starých, ženy budú chcieť práva mužov, cudzinci budú chcieť práva občanov a demokracia im to dá. Zločinci budú chcieť obsadiť verejné funkcie a demokracia im to umožní. A až zločinci demokraciu nakonec ovládnu, pretože zločinci od prírody bažia po pozíciach moci. Vznikne tyrania horšia ako dokáže najhoršia monarchia alebo oligarchia.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 28-12-2012 03:27:56
Juraj, zial ti, ktori vedia ako na to, su ustriehnutelni iba tazko. Konanie starostky ale jasne dokazuje, ako prijemne je mat na zastupitelstve media.
Co myslis, zopakuje sa este situacia z pred niekolkych mesiacov?

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign