Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Cestujúci s Kreditovým lístkom, ktorých sa dotkne odchod RegioJetu z linky Bratislava – Košice, majú nárok na vrátenie nevyčerpaných peňazí

815

RegioJet |MM|  Nevyčerpaný kredit možu využiť aj pri nákupe cestovného lístka na iné trasy. Expresy RegioJet jazdia na trati Bratislava - Košice posledný týždeň

Cestujúci, ktorí majú v RegioJete zaregistrované zákaznícke konto a dotkne sa ich odchod súkromného dopravcu z linky Bratislava – Košice, majú nárok na vrátenie peňazí z Kreditového lístka v plnej výške. Nevyčerpaný kredit možu rovnako využiť pri kúpe akéhokoľvek cestovného lístka na iné vlakové či autobusové spoje RegioJet na Slovensku alebo v Českej republike. Vrátenie, výber či využitie peňazí z Kreditového lístka je veľmi jednoduché.

Kreditový lístok využívali najmä zákazníci, ktorí chceli pri svojich cestách ušetriť vďaka nižšiemu cestovnému. Cestovné lístky si kupovali z kreditu, ktorý na ňom mali nabitý. Viacerí zákazníci ho však úplne nevyčerpali. O tieto peniaze samozrejme neprídu – patria im až do nákupu cestovného lístka. Môžu si ich buď štandardne v plnej výške vybrať, alebo využiť pri svojich ďalších cestách ostatnými žltými vlakovými a autobusovými linkami,” hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet.

RegioJet eviduje na Slovensku stovky tisíc zaregistrovaných Kreditových lístkov a chce zabezpečiť všetko k maximálnej spokojnosti cestujúcich, pričom peniaze si budú môcť vybrať kedykoľvek v budúcnosti aj po skončení prevádzky na linke Bratislava – Košice. Je to štandardný jednoduchý postup.

Ako postupovať pri vrátení peňazí z Kreditového lístka

Pokiaľ už cestujúci neplánujú viac cestovať autobusmi, alebo inými vlakmi RegioJet, svoje peniaze z Kreditového lístka si môžu vybrať dvomi spôsobmi.

·         Prostredníctvom internetu

Stačí keď zákazník opíše číslo svojho Kreditového lístka a spolu so žiadosťou o vrátenie peňazí ho pošle mailom na adresu info@regiojet.sk. RegioJet mu následne prepošle všetky peniaze z Kreditového lístka na bankový účet, z ktorého bol kredit uhradený. Pokiaľ si ale zákazník dobíjal daný kredit priamo na pobočke, tieto peniaze si bude musieť vyzdvihnúť osobne v hotovosti.

 

·         Na pobočke

Zákazník si môže vyzdvihnúť peniaze z nevyčerpaného kreditu na ktorejkoľvek pobočke RegioJetu alebo STUDENT AGENCY, kde mu pracovníčka po predložení Kreditového lístka vráti zvyšný kredit v hotovosti. Pokiaľ si však zákazník uhrádzal kredit prostredníctvom bankového účtu online platbou, túto čiastku mu pracovníčka zašle priamo na bankový účet.

 

V Košiciach si je možné peniaze vyzdvihnúť na pobočke STUDENT AGENCY na Mlynskej ulici v centre mesta.

 

Žlté expresy RegioJet premávajú na trati z Bratislavy do Košíc posledný týždeň

Žlté expresy RegioJet premávajú na trati z Bratislavy do Košíc posledný týždeň. Hoci už prepravili viac ako 2 milióny cestujúcich, ani po 2 rokoch prevádzky sa nedokážu dostať z miliónových strát. Súkromný dopravca za to viní nesystémové opatrenie v podobe vlakov zadarmo, ktoré mu vzali polovicu potecionálnych cestujúcich. Študenti a dôchodcovia sa totiž nariadením vlády môžu na tejto trase prepravovať zadarmo iba v konkurenčných štátnych rýchlikoch a RegioJetu zostáva iba veľmi osekaná skupina cestujúcich, ktorú môže voziť. Navyše po politickom rozhodnutí predsedu parlamentu a SNS Andreja DANKA, znova zaviesť IC vlaky ZSSK, nie je šanca, že by sa na tejto linke žlté expresy RegioJet niekedy dokázali uživiť.

Posledný vlak vypraví RegioJet v utorok 31. 01. 2017 o 17:16 z Košíc a úplne posledný spoj o 17:33 z Bratislavy.

RegioJet plánuje posilniť linku z Košíc do Prahy

RegioJet plánuje pre vysoký záujem cestujúcich kapacitne posilniť trasu Košice - Žilina - Ostrava - Praha. Onedlho na tejto trase plánuje zaviesť tretí pár spojv. Po novom by sa tam mal k jednému dennému a jednému nočnému vlaku pridať aj spoj, ktorý by z Košíc vychádzal v skorých ranných hodinách a do Prahy by prišiel na obed. V opačnom smere ho plánuje spoločnosť vypraviť z Prahy poobede, pričom do Košíc by prišiel krátko pred 23. hodinou v noci. V súčasnosti čaká na pridelenie dopravnej cesty od správcu železničnej infraštruktúry ŽSR.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign