Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

"Cesta to bola tŕnistá, a padli sme na nej hádam do každej kaluže, ale zakaždým sme pokračovali. "

Miloš MajkoDátum11. 11. 2014 13:47:45Téma17. november 1989
200

Priatelia, ako sa zdá, oslavy 25 výročia v réžii súčasnej moci nebudú, opozícia je rozdrobená. Vládnúci z opozíciou sa nedohodnú a tak sa štandardná oslava Štátneho sviatku na Slovensku odkladá na neurčito : ) Čo už... pozývam teda priateľov a ľudí dobrej vôle v predvečer št.sviatku na Primaciálne námestie na kus reči, nejakú hudbu a pohár vína.
Podrobnosti o kapelách a iných hosťoch budem vešať priebežne na túto nástenku. Termín : 16.11.2014, od 18,30 , Primaciálne námestie.

Nenechajme si vziať možnosť byť pri tom prelome cesty : totalitné režimy trvali na Slovensku pol storočia, sme akurát v polčase.

Je čo oslavovať ? - pýtajú sa nespokojní ľudia a ja patrím k nim. Ale zhrňme si fakty, ktoré sú očividné : pred 25 rokov sme si vyvzdorovali občianske a ľudské práva, dosiahli sme to demonštráciami na námestiach a generálnym štrajkom (1989). Vynútili sme si slobodné voľby (1990), odchod okupačných vojsk (1990-91), vytvorili sme vlastný štát (1993) a ustáli sme jeho demokratickú orientáciu (1998).

Od r. 2004 sme súčasťou veľkého spoločenstva EÚ, od 2007 môžeme v EÚ voľne cestovať (Schengen) a od r. 2009 sme zvládli zavedenie spoločnej meny.

Cesta to bola tŕnistá, a padli sme na nej hádam do každej kaluže, ale zakaždým sme pokračovali. Kam ?

Súčasné generácie v Slovenskej republike spája vôla uchovať a dosiahnuť 4 základné ciele , ktoré boli definované ešte v Novembri 89 : mať slobodu, mier, demokraticky usporiadané pomery a prosperujúce hospodárstvo. Tieto ciele nás ako národ, aj národnosti žijúce v SR spájajú podnes, preto tu žijeme v porozumení napriek rôznosti konfesií, politických názorov, alebo jazyka.

Zaiste, politická prevádzka nesie zo sebou veľa konfrontácií a hádok, ale pokiaľ sa odohrávajú na scénach , kde patria (tzn. v parlamente a pod) môžeme byť pokojní. Nehádame sa , ani sa nestrieľame na uliciach. Myslím, že občania SR si uchovávajú potrebnú mieru občianskej súnaležitosti, a vôle ísť dopredu. Prajem Vám všetkým, ktorí Ste rovnako kritickí ku našej politike, ako som ja, aby sme si aspoň tento jeden týždeň, na konci ktorého dobehneme do tej polovice historickej cesty z dvoch totalít, uchovávali dobrú vôľu a pokúsili sa pripustiť, že náš svet nie je najhorší z možných svetov. Pekný utorok, priatelia


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign