Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Budúcnosť územia okolo električky v Petržalke

Hlavné mesto SR Bratislava pozýva 29. júna 2015 o 17,00 hod. do Zrkadlovej siene Primaciálneho paláca v Bratislave na verejnú prezentáciu urbanistického návrhu riešenia územia okolo centrálnej rozvojovej osi Petržalky, ktorý bude podkladom pre spracovanie urbanistickej štúdie.

Súčasťou podujatia bude aj prezentácia prvej fázy participácie – individuálnych hĺbkových rozhovorov. Od septembra 2015 budú do participatívneho procesu zapojení občania formou kvalitatívneho a kvantitatívneho prieskumu – verejných diskusií, odborných okrúhlych stolov, fokusových skupín a ankiet. Verejnosť bude v tomto rozsahu zapojená do rozhodovania o budúcej podobe časti hlavného mesta po prvý raz. Účasť verejnosti na prezentácii je veľmi dôležitá, pretože na základe urbanistického návrhu a podnetov občanov bude spracované zadanie urbanistickej štúdie, ktorá bude slúžiť ako podklad k zmenám a doplnkom územného plánu mesta.

Podujatie otvorí hlavná architektka mesta Ingrid Konrad s informáciou o urbanistickej súťažia o prebiehajúcom participatívnom procese. Bohumil Kováč z víťazného tímu po prvýkrát predstaví verejnosti ideový návrh a celkovú koncepciu možného rozvoja územia okolo budúcej trasy električky v Petržalke. Úvodnú analýzu spracovanú z výsledkov individuálnych hĺbkových rozhovorov uvedie odborník na participáciu Miroslav Švec. 

Vypísaním urbanistickej súťaže v roku 2013 hľadalo mesto nový koncept udržateľného rozvoja centrálneho priestoru Petržalky okolo plánovanej električkovej trate, ktorá bude súčasťou nosného systému mestskej hromadnej dopravy v časti Bosákova – Janíkov dvor. 

 

zdroj: www.bratislava.sk

 

 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign