Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Bratislavskí poslanci schválili návrh rozvojového rozpočtu na rok 2016

Bratislavské mestské zastupiteľstvo dnes schválilo návrh rozpočtu na rok 2016. Pôvodne predložený materiál bol pozmenený spoločným návrhom primátora Nesrovnala a piatich poslaneckých klubov, v ktorých boli zapracované pripomienky poslancov a verejnosti. Mesto Bratislava bude v roku 2016 hospodáriť s rozpočtom vo výške 280 823 298 eur.

Návrh rozpočtu podporilo 32 zo 45 prítomných poslancov. „Som spokojný, že  vám môžem predstaviť rozvojový rozpočet, ktorý nám pomôže v budúcom roku napĺňať priority mesta a zvyšovať kvalitu života Bratislavčanov. V rozpočte podporujeme už nastavené systémové opatrenia a projekty, ale v budúcom roku stoja pred nami aj nové výzvy a budem rád, keď ich budeme môcť v plnej miere naplniť,“ povedal na úvod rokovania prítomným poslancom a verejnosti primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 
 
Ako uviedol primátor: „V končiacom sa roku sme začali s ozdravovaním mestských financií. Na základe postupnej stabilizácie ekonomiky mesta tento rozpočet predkladám ako rozvojový. Aj v nasledujúcom roku budeme pokračovať v realizácii účinných opatrení na strane príjmov a  výdavkov. Príjmy by malo okrem iného zvýšiť intenzívnejšie vymáhanie pohľadávok či efektívnejší výber daní. Som rád, že v rozpočte môžeme zohľadniť aj zvýšenie dane z príjmov fyzických osôb, ktoré samosprávy dostávajú od štátov, zo 68,5% na 70%, čo pre Bratislavu znamená nárast príjmov o 8,5 mil. EUR. Výdavky mesta by sa zase mali znížiť napríklad elektronizáciou samosprávy, ktorá v spojitosti s informatizáciou zníži aj administratívnu náročnosť.“ 
 
Primátor po hlasovaní ocenil prijatie rozpočtu a poďakoval sa poslancom mestského zastupiteľstva za jeho schválenie. „Je to pre Bratislavčanov dôležitý signál, že Bratislava vstúpi do roku 2016 s prijatým rozvojovým rozpočtom a nebude nás ohrozovať rozpočtové provizórium,“ povedal primátor. „Stoja pred nami veľké výzvy, ktoré chceme s úspechom naplniť. V druhom polroku 2016 budeme predsedať Rade EÚ. Rok 2016 bude pre hlavné mesto rozvojovým rokom. Nadviažeme na rozbehnuté projekty a spustíme ďalšie nové opatrenia v oblasti mobility, čistoty, bezpečnosti, kultúry, ale aj riadenia a chodu mesta,“ doplnil primátor. 
 
V rozpočte sú okrem iných zohľadnené aj potrebné financie pre rozvíjanie parkovacej politiky, podpory verejnej dopravy, pokračovanie v budovaní cyklotrás, v budovaní električkových radiál. Rovnako sú výrazne navýšené financie na pomoc ľuďom bez domova. Vedenie mesta chce ďalej pokračovať v konceptoch boja proti grafitom, vizuálnemu smogu či revitalizácii viacerých verejných priestranstiev ako napríklad Kamenného námestia, Námestia Slobody, Patrónky či Trnavského mýta. 
 
zdroj: www.bratislava.sk
 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign