Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Bratislavská samospráva aktuálne rieši dva podnety doručené na protikorupčnú adresu

Dva podnety aktuálne rieši primátor Milan Ftáčnik, ktoré boli doručené na bratislavskú protikorupčnú mailovú adresu. Jeden podozrenie na neetické správanie smeruje k správaniu sa zamestnanca mesta pri vydávaní rozhodnutia o umiestnení dopravného značenia v Dúbravke. V druhom prípade ide o poukázanie na neprimeraný, korupčný nátlak pri prerokovávaní zmeny záväzného stanoviska týkajúceho sa nadstavby na Brnianskej ulici.

V oboch prípadoch stále prebieha šetrenie. Ak sa však potvrdí neetické, možné korupčné správanie sa zamestnanca mesta, samospráva na základe pravidiel definovaných Protikorupčným minimom bezodkladne rozviaže s dotknutou osobou pracovno-právny vzťah a prípad odovzdá orgánom činným v trestnom konaní.

Bratislavčania môžu tretí rok upozorniť vedenie metropoly na možné korupčné správanie sa zamestnancov mesta. Samospráva zatiaľ na protikorupčnej adrese (korupcia@bratislava.sk) zaevidovala 23 podnetov, pričom len v šiestich prípadoch išlo o nahlásenie podozrivého konania, možného korupčného správania sa zamestnancov bratislavského magistrátu. Všetky doručené podnety boli prešetrené a ani v jednom prípade sa podozrenie na nezákonné, korupčné konanie úradníkov nepotvrdilo.

V jednom prípade musel zamestnanec magistrátu podniknúť kroky, ktoré vylúčili možný konflikt záujmu. Viaceré upozornenia smerujú do pôsobností mestských častí, na základe čoho vedenie bratislavskej samosprávy požiadalo napr. mestskú časť Dúbravka, Devín či Petržalka o prešetrenie podnetu na korupciu.

O zriadení špeciálnej e-mailovej adresy korupcia@bratislava.sk, ktorá vytvára priestor na podávanie podnetov, aj anonymných, na neetické, nemorálne či trestné konanie zamestnancov samosprávy, rozhodol primátor Milan Ftáčnik v rámci balíka bratislavských protikorupčných opatrení. Prístup k uvedenej e-mailovej adrese má výlučne primátor mesta, a to v záujme ochrany údajov tých osôb, ktoré podali podnet na vedenie samosprávy v súvislosti s možným korupčným konaním, správaním akéhokoľvek pracovníka slovenskej metropoly. Doručené podnety sú evidované a v prípade požiadavky je zachovaná anonymita ich adresátov. Do evidencie môže nahliadnuť poslanec mestského zastupiteľstva a to preto, aby sa zabránilo akejkoľvek manipulácii s doručenými podnetmi.

 

Doterajšie skúsenosti ukazujú, že verejnosť využíva protikorupčnú adresu tiež na podanie bežných sťažností, pripomienok.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign