Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Bratislavčania aj návštevníci mesta môžu v centre surfovať na internete naďalej bezplatne

Bezplatné bezdrôtové WiFi pripojenie budú môcť Bratislavčania i návštevníci mesta využívať aj naďalej. Hlavné mesto v spolupráci s Bratislava Tourist Board (BTB) nadviazali spoluprácu s mobilným operátorom O2, vďaka čomu bude aj naďalej možné v Starom Meste surfovať na internete bezplatne.


Hlavné mesto tak bude pokračovať v poskytovaní  služby, ktorá bola zriadená v roku 2016 pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Dôvodom je najmä vysoká využiteľnosť, pričom za posledné dva roky využilo WiFi pripojenie viac ako 170-tisíc užívateľov a mesačne sa do nej opakovanie pripojí aj 80-tisíc zariadení. Vyplýva to z dát spoločnosti O2 Business Services, ktorá službu prevádzkuje. 

„Je pre nás samozrejmosťou poskytovať takéto služby pre Bratislavčanov a návštevníkov mesta, obzvlášť v dobe, kedy sa najviac informácií sústreďuje vo virtuálnej podobe,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Bezplatný WiFi Hotspot na mestských promenádach s prístupom do internetu je využívaný stále viac. V špičkách je súčasne pripojených aj 1 300 zariadení, ktoré prenesú priemerne 170 GB užívateľských dát denne.

„Poskytovanie bezplatného a zároveň kvalitného pripojenia na internet považujeme za nadštandardnú súčasť turistickej a informačnej infraštruktúry mesta. Význam tejto služby dokumentuje aj záujem zo strany zahraničných návštevníkov, ktorých podiel na všetkých pripojeniach tvorí až 40 %. Preto sme sa rozhodli, že okrem prístupu na internet, bude služba ponúkať aj smart informácie o Bratislave a to na základe aktuálnej polohy s prepojením na destinačný web mesta visitbratislava.com,“ priblížila A. Melicharová, predsedníčka predstavenstva BTB.

Najčastejšie sa do siete pripájajú ľudia prostredníctvom mobilných telefónov, pričom dominujú zariadenia s operačným systémom Android. Komunikačná sieť má názov VisitBratislava a pre užívateľov je bezplatná. Stačí sa len prihlásiť a súhlasiť s podmienkami použitia. Služba nie je podmienená žiadnym zberom osobných údajov.

Najvyťaženejšími lokalitami mestskej WiFi siete sú Hlavné námestie, Hviezdoslavovo námestie a Námestie SNP. Služba je dostupná aj v lokalitách Rázusovo nábrežie, Vajanského nábrežie, Fajnorovo nábrežie, Šafárikovo námestie, Rybné námestie, Františkánske námestie, Primaciálne námestie, Námestia Ľudovíta Štúra, Námestie slobody a v okolí ulíc Židovská, Staromestská, Kapucínska, Gondova a Rigeleho. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

 

zdroj: bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign