Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Bratislava rozširuje cyklotrasy

815
Cyklisti aj chodci už čoskoro prejdú Banskobystrickou ulicou oveľa pohodlnejšie. Ulica dostane nový chodník, pribudnú nové pruhy pre cyklistov, prechod pre chodcov bude prispôsobený pre potreby hendikepovaných občanov a zníži sa počet áut na tejto ulici. Podľa primátora Iva Nesrovnala ide o ďalší krok k dobudovaniu komfortnejšej cyklistickej trasy z centra mesta v smere na Hlavnú stanicu a späť. Práce sa začnú už na budúci týždeň (od 18. apríla).
 
Banskobystrickú ulicu čakajú zmeny. Do úzadia ustúpi individuálna automobilová doprava, posilní sa priestor pre cyklistov a peších. Mesto projekt tejto cyklotrasy pripravilo v spolupráci s Cyklokoalíciou. „Bicykel je hlavne na kratšie vzdialenosti v porovnaní s automobilmi omnoho rýchlejší. A hlavne šetrí životné prostredie,“ povedal primátor Ivo Nesrovnal.


Na Banskobystrickej ulici mesto opraví chodník. Po jeho dokončení už ďalej nebude možné parkovať po oboch stranách ulice. Motoristi budú môcť zaparkovať iba na pravej strane jednosmernej ulice – v smere jazdy. Na ľavej strane po zákaze parkovania tak zostane priestor pre vybudovanie protismerného cyklopruhu smerom k Hlavnej stanici, na opačnej strane bude vyznačený cyklopiktokoridor – ulica sa pre cyklistov teda zobojsmerní. Primátor Ivo Nesrovnal považuje zmenu za veľký prínos pre Bratislavčanov. „Budovanie tejto cyklotrasy považujem za krok správnym smerom pre celú Bratislavu. Cyklisti sa budú môcť po ulici pohybovať v oboch smeroch. Našou snahou je čo najskôr spojiť centrum mesta aj s Hlavnou stanicou cez Hodžovo námestie pohodlnou cyklotrasou,,“ povedal Nesrovnal. V rámci opráv pribudne na začiatku ulice aj nový prechod pre chodcov, ktorý bude samozrejme prispôsobený aj pre potreby hendikepovaných spoluobčanov.

„Cyklotrasa na Banskobystrickej má veľký význam aj ako mestotvorný prvok, nakoľko v jej susedstve je krásny park - Prezidentská záhrada a celá ulica bude reprezentatívnejšia. Nemenej dôležité bude jej napojenie na Hlavnú stanicu ako i riešenie Hodžovho námestia,“ povedal Tomáš Peciar z Cyklokoalície.

Budovanie cyklotrás patrí medzi priority vedenia mesta po nástupe primátora Iva Nesrovnala do funkcie. Mesto plánuje postupné vybudovanie bezpečných a priamych radiál z mestských častí do centra mesta. Podľa primátora patrí cyklodoprava medzi priority mesta najmä preto, lebo ide o najekologickejší a najzdravší spôsob dopravy.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign