Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Bratislava pre všetkých 2014

815
Dni otvorených dverí samosprávy. Bratislava pre všetkých je víkend plný osláv, ktorými si každoročne pripomíname historické výsady nášho mesta.
Príležitosť dní otvorených dverí samosprávy takto každoročne využíva viac než 150-tisíc návštevníkov, čo svedčí o skutočnom záujme bratislavčanov, poznať svoje mesto do hĺbky.
Kedy:
25.4.2014 - 27.4.2014
Kde:
Bratislava
Usporiadateľ akcie:

 

Program na jednotlivé dni nájdete v prílohe.

 

 

 

Milí priatelia Bratislavy,
 
 vzťah apríla a Bratislavy nie je témou len pre historikov, pretože práve v tomto mesiaci sa písali dejiny mesta. Dni samosprávy nadviazali na Deň svätého Juraja (24. apríla). V minulosti si mešťania podľa mestských privilégií mohli práve v tento deň slobodne voliť richtára a svojich zástupcov. Bola to na tie časy významná a ojedinelá výsada v celej Európe. Spájala sa s oslavami, ale aj s neformálnymi stretnutiami zástupcov radnice s obyvateľmi kráľovského mesta. 
 
Bratislavská samospráva už pred 11 rokmi nadviazala na tradíciu osláv a otvorila dvere svojim obyvateľom. Z podujatia Bratislava pre všetkých sa stali dni radosti a vzájomného spoznávania mesta a jej obyvateľov, ale i dni otvorených dverí mestských inštitúcií a organizácií. 
 
Sú to chvíle, keď prenikáme do histórie Bratislavy, starých a nových súvislostí mesta, do jeho „životopisu“, kultúry objavujeme a vnímame mestské priestory „inak, ponovom“, spoznávame vzácne predmety minulosti. Zároveň je to čas na poznanie novej kreativity bratislavských organizácií a noviniek mesta. 
 
Verím, že Dni otvorených dverí prinesú dobrú zábavu a príjemné poznávanie nášho mesta. Srdečne vás pozývam okúsiť a vychutnať si to, čo pre vás Bratislava pripravila. Dni Bratislavy sú naším vzájomným sviatkom a želám si, aby sme spoločne zažili aj tento rok príjemné chvíle.
 
 Milan Ftáčnik primátor Bratislavy
 
 
 
zdroj: www.bratislava.sk

 


Priložené súbory k článku:Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign