Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Bratislava má nového hlavného dopravného inžiniera

815

Doterajšieho hlavného dopravného inžiniera Tibora Schlossera vystriedala na poste od 1. februára Tatiana Kratochvílová. Cieľom personálnej výmeny je priniesť aktívnejší prístup do riadenia dopravných projektov.

Bratislavská samospráva rozbehla ešte v roku 2013 viaceré strategické dopravné projekty. Ide o rekonštrukciu Starého mosta,úpravu Štúrovej ulice a vybudovanie I. etapy nosného systému mestskej hromadnej dopravy do Petržalky. Najväčšia mestská časť slovenskej metropoly by tak mala byť zapojená do siete mestských električkových tratí.

 

„Vzhľadom na stav, v akom sa niektoré dôležité dopravné projekty nachádzajú, bolo nevyhnutné spraviť túto personálnu zmenu,“povedal primátor. „Výstavba nového Starého mosta je v sklze 10 týždňov, obyvatelia a návštevníci Štúrovej ulice sú konfrontovaní s rozbitými a nefunkčnými priestormi a hrozí, že Bratislava príde o peniaze z Európskej únie. Nie je preto možné, aby bol post hlavného dopravného inžiniera bez zmeny. Bývalé vedenie tento finančne veľmi náročný projekt podcenilo a v súčasnosti už nemôžeme čakať,“ doplnil primátor Nesrovnal.

 

Primátor preto v rámci svojich kompetencií pristúpil k personálnej výmene na poste hlavného dopravného inžiniera. Do funkcie vymenoval odborníčku na dopravu Tatianu Kratochvílovú, ktorá v minulosti viedla oddelenie dopravy na Miestnom úrade Staré Mesto, ako aj cestné hospodárstvo na Magistráte hlavného mesta. „Od pani Kratochvílovej na tomto poste očakávam zlepšenie koordinácie projektu, zavedenie systému do komunikácie jednotlivých zložiek, ktoré sa na projekte podieľajú a prísnu kontrolu plnenia stanovených termínov,“dodal Nesrovnal. Ako primátor už viackrát uviedol, dostavba Starého mosta a úprava Štúrovej ulice je prioritou roku 2015.

 

„Dopravou sa zaoberám celý svoj profesijný život. Preto vnímam túto ponuku ako obrovský záväzok spraviť v prospech Bratislavy niečo, čo naozaj pomôže dopravnej situácii v našom meste,“ vyjadrila sa Tatiana Kratochvílová. V agende novej hlavnej dopravnej inžinierky nebude chýbať ani projekt mestskej železnice, parkovacia politika či budovanie cyklotrás.

Personálna výmena je súčasťou viacerých opatrení primátora hlavného mesta, ktoré majú za cieľ dobudovať Starý most a električkovú trať do Petržalky, rovnako ako úpravu Štúrovej ulice. Primátor nariadil od marca trojzmennú prevádzku a stály dozor zo strany Magistrátu hlavného mesta na stavbe. Rovnako rozhodol o zriadení ďalšej montovne mostovej konštrukcie.

 

Hlavný dopravný inžinier zabezpečuje odborné špecializované činnosti strategického a koncepčného charakteru v oblasti dopravy a ďalšie činnosti podľa pokynu primátora. Zabezpečuje tiež  koordináciu strategických a koncepčných rozvojových dokumentov pre územie hlavného mesta v oblasti dopravy, koordináciu rozvoja inteligentných dopravných systémov na území mesta a koordináciu medzinárodných projektov a projektov financovaných z EÚ z hľadiska strategického rozvoja dopravy na území mesta.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign