Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

BEZPEČNÉ MESTO - projekt, s ktorým sa budeme stretávať často

Miloš MajkoDátum24. 11. 2010 18:17:32TémaBezpečné mesto

Už pred viacej ako tromi rokmi, sme sa na Komisii verejného poriadku a bezpečnosti pri MsÚ zhodli, že mesto Sereď má z pohľadu bezpečnosti čo doháňať. A to nielen po stránke pocitu bezpečia obyvateľov, teda v oblasti kriminality, krádeží, toľko pretrásanej drogovej problematiky, ale aj bezpečnosti na cestách, detí pri ceste do a zo školy, zabezpečenia majetku občanov či monitoringu verejných priestranstiev kamerovými systémami. Po viacerých úvahách sme sa rozhodli urobiť konkrétne kroky, ktoré budú postupne smerovať k riešeniu viacerých problémov dennodenne trápiacich širokú verejnosť. O postupných krokoch v oblasti bezpečnosti, poriadku, eliminácie nežiadúcich javov s niektorými asociálmi napr. aj v sociálnych bytoch, testoch bezpečnostných prvkov v meste a pod., priebežne čitateľov informujeme aj v článkoch našich novín. Vývoj ukázal, že celé toto dnes už niekoľkoročné úsilie je pre jeho ešte úspešnejšiu aplikáciu do praxe nevyhnutné zosumarizovať do jedného celku - projektu, ktorý môže byť úspešný iba pri jeho postupnej systematickej realizácii s nevyhnutnou podporov každého z nás. A to pri tom najoptimistickejšom pohľade v horizonte najbližších minimálne troch rokov. Projekt obsahuje priority klasickej bezpečnosti občanov na verejných priestranstvách, bezpečnosti v obydliach občanov a bezpečnosti cestnej premávky. Mimoriadne veľký dôraz je kladený na prevenciu a to vo všetkých menovaných oblastiach. Počíta s aktívnym zapojením obyvateľov mesta, ale aj podnikateľov a samozrejme vedenia mesta spolu s bezpečnostnými zložkami. A práve tu som až nad očakávanie prekvapený - musím povedať pozitívne. K aktívnej podpore projektu sa verejne hlási Krajské riaditeľstvo PZ SR - (e-mailová adresa riaditeľovi KR PZ síce nesie názov bezpečné mesto, no je na externom serveri a od projektu je nezávislá), Mestská polícia a aj niektorí poslanci MsZ. Na projekte dlhodobo spolupracujeme najintenzívnejšie s Ľubomírom Veselickým - predsedom Komisie verejného poriadku a viceprimátorom mesta Petrom Rampaškom. Som rád, že sa do projektu zapájajú i podnikatelia a to najmä tí, ktorých firmy pôsobia v segmente bezpečnosti. Konečne si široké spektrum ľudí uvedomuje, že bezpečnosť vo všetkých sférach života občana musí byť jednou z najdôležitejších priorít nielen kompetentných pracovníkov zainteresovaných inštitúcií, ale každého z nás. Veríme, že s novo konštituovaným vedením MsÚ a poslaneckým zborom, pocítia obyvatelia ešte intenzívnejšie kladné stránky spojenia síl a prostriedkov smerujúcich k rozumnému cieľu, ktorým bezpečné mesto nepochybne je. O jednotlivých segmentoch projektu budeme čitateľov informovať priebežne. Najmä čitatelia SOL budú mať možnosť zasúťažiť si ešte pred tohtoročnými Vianočnými sviatkami a mimo iné využiť aj niektorú z výhod, ktoré projekt bude ponúkať. Ďalšie informácie už čoskoro získate na našich stránkach.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
Rogy | 25-11-2010 20:33:04
Sereď je (pre)nádherné mesto (mám ho rád a rád sa sem vraciam) a vždy budem "môjmu" mestu, kde som strávil najkrajšiu časť svojho života so skvelými ľuďmi, držať palce a pomáhať v rámci svojich možností. Martin Tomčányi, Peter Rampašek, Peter Kurbel, Slávka Kramárová, Zuzka Pastuchová a kopec ďaľších..., prepáčte mi moju trúfalosť, že Vás spomínam. Sereď/č/ania, zo srdca Vám prajem rozkvet a POKOJ pre Sereď.
Jaro trojak | 25-11-2010 09:18:58
Rad sa pripojím.Len aby to neskončilo len rečami.Treba získať občanov mesta.
anonym | 24-11-2010 18:49:39
*yes*
Pavol Kurbel | 24-11-2010 22:33:07
Pod projekt, ktorý zaručí večšiu bezpečnosť nám všetkým, sa rád podpíšem všetkými desiatimi.
Peter Rampašek | 24-11-2010 21:17:40
Pekný večer všetkým čitateľom a prispievateľom SOL. Pocit bezpečia každého z nás je určite predpokladom pre každú inú činnosť. Ak sa spojíme a spoločne si definujeme potrebné kroky, ktoré sú potrebné urobiť v udržovaní verejného poriadku ,zabezpečenia majetku občanov, bezpečnosti na komunikáciach v meste tak máme základný predpoklad úspechu.Želám si, aby sa slušní ľudia spojili a dali svoje vedomosti a schopnosti v prospech projektu "Bezpečné mesto". Som rád že už sa začalo s podporou aj SOL. *yes*
anonym | 26-11-2010 08:57:53
Sereď by bola najkrajšia keby tam nebývali Rómovia a drogoví díleri.Pretože len ony špinia mozaiku a hrdosť našej krásnej Serede.
Igor Lehocky | 24-11-2010 22:05:27
Občania mesta sa v otázke bezpečnosti vyjadrili zreteľne a úplne adresne v dňoch 24.-26.8.2010 svojimi podpismi pod verejne známy text, ktorý podpísal každý ôsmy-deviaty obyvateľ ( v prepočte na 1986 podpisov). Myslím si, že nie je potrebné znovu pracne hľadať, v čom by malo dôjsť v prvom rade k obratu o 180 stupňov, aby ľudia mohli mať oprávnený pocit, že sa deje konečne niečo v ich prospech v otázke ochrany práv, majetku. V zásade musí nasledovať krok zo strany štátnej polície, lebo Policajný zbor je organizácia, ktorá svojimi skutkami musí jasne a preukázateľne v Seredi dokázať, že bližší sú pre policajtov OO PZ slušní ľudia, poškodení,ktorí očakávajú od každého jedného policajta pomoc z jednoduchého princípu: polícia je povinná zo zákona pomáhať poškodeným, ktorým bola spôsobená ujma porušením ich práv. Pokiaľ sa v tomto smere neudejú zásadné zmeny, nič sa v otázke bezpečnosti v tomto meste nezmení! Prvé zmeny v PZ naznačujú snahu vyšších nadriadených o pozitívnu zmenu, to treba prijať s poďakovaním, lebo to staré známe aký je riaditeľ, takí sú aj podriadení platilo, platí a navždy platiť bude! Teraz už len ostáva dôverovať, že noví funkcionári PZ zoberú veci v duchu predchádzajúcej vety a dokážu zabezpečiť riadne plnenie základných povinností Policajného zboru najmä u radových policajtov, ktorí prichádzajú do styku s občanmi tohto mesta, ktorí majú právo hodnotiť ich prácu. To isté platí o príslušníkoch MsP. Ostatné opatrenia technického charakteru vo zvýšení počtu kamier je potom potrebné len uvítať. Ja verím, že občania mesta sú pripravení pomáhať Policajnému zboru v plnení ich povinností, občan a policajt sú tzv. spojené nádoby, jeden bez druhého a bez vzájomnej dôvery nemá zmysel!

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign