Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Autobusová linka RegioJet Bratislava – Viedeň denne prepraví okolo 1000 cestujúcich a medzitýždenne rastie o 30 %

815

RegioJet |MM|   RegioJet plánuje otvoriť na Slovensku ďalšie autobusové linky. O tom, kam budú žlté autobusy premávať, rozhodnú sami cestujúci

Pred mesiacom, 18. novembra, otvoril RegioJet prevádzku na autobusovej linke z Bratislavy do Viedne a späť. Po prvých štyroch týždňoch prevádzky sa linka teší priemernej obsadenosti takmer 50% a denne prepraví okolo 1000 cestujúcich. Priemerný medzitýždenný nárast vnpočtu prepravených je na úrovni 30%.

„Tisíc cestujúcich denne a už teraz takmer 50% obsadenosť linky iba mesiac po jej spustení je výnimočná. Najmä pre trh, v ktorom vládne veľmi silná, no férová konkurencia. Ukazuje sa, že cenová hladina lístkov s dlhodobou cenou v maximálnej výške € 4,- je udržateľná. Cestujúcim okrem toho ponúkame aj limitovaný počet cestovných lístkov za akčnú cenu € 1,-,“hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet.

Žlté autobusy premávajú na trase Bratislava – Viedeň od polovice novembra – a to až 16x denne v každom smere. Aktuálne nimi cestuje približne 1 000 cestujúcich denne. Obsluhujú aj letisko Vienna International Airport v rakúskom Schwechate, pričom vďaka vhodne nastavenému cestovnému poriadku je zabezpečený prípoj na medzinárodné lety.

V Bratislave zastavuje RegioJet okrem autobusovej stanice aj na zastávkach Einsteinova pri výstavisku Incheba a Most SNP v historickom jadre mesta. Tú pre svoju vhodnú polohu využívajú najmä rakúski turisti.

Pokiaľ bude počet cestujúcich naďalej narastať, RegioJet na linku nasadí ďalšie autobusy a skráti intervaly medzi spojmi. V súčasnosti premáva linka raz za hodinu.

RegioJet plánuje po celom Slovensku vytvoriť sieť liniek. O tom, kam budú žlté autobusy premávať, rozhodnú sami cestujúci

Slovensko vnímame ako krajinu, v ktorej plánujeme rozširovať naše aktivity. V súčasnosti pripravujeme zoznam autobusových trás, na ktoré v budúcnosti vstúpime. V rozhodovaní nám môžu pomôcť aj samotní zákazníci, ktorí nám môžu posielať tipy, na ktorých linkách by naše autobusy uvítali,“hovorí Radim JANČURA.

Vyzývame ľudí z celého Slovenska, aby nám posielali tipy na trasy, po ktorých by mali premávať naše žlté autobusy. Záujem máme o vnútroštátne diaľkové trasy, spoje nadväzujúce na naše vlaky a medzinárodné linky, spájajúce s Slovensko s okolitými európskymi krajinami. Svoje tipy nám môže verejnosť posielať mailom na adresu riaditel@regiojet.sk. Čoskoro sa hlasovanie objaví aj na webových stránkách a facebooku. Hlasovanie vyhodnotíme, pričom výsledky z neho zohľadníme pri plánovaní a otváraní ďalších nových autobusových liniek", vysvetľuje Radim JANČURA.

Na trasy kde vstúpime prinášame kvalitu v podobe luxusných moderných autobusov, predaja cestovných lístkov prostredníctvom internetu a mobilnej aplikácie, miesteniek v cene lístka, internetu zadarmo a ďalšieho servisu,“dodáva JANČURA.

Cestujúcich, ktorí nám pošlú tip na novú linku zaradíme do súťaže o voľné lístky na autobusy RegioJet.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign