Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Anglicky už za víkend. Aj to sa dá?

Miloš MajkoDátum23. 06. 2013 10:40:57TémaFirmy a podnikanie
200

Hlavne pri snahe uplatniť sa v zahraničí a pri cestovaní, je ovládanie cudzieho jazyka dnes už nevyhnutné. Možností naučiť sa to, čo bude určite na tento účel postačovať, teda dobrý komunikačný základ je viac. Bežné jazykové kurzy sú dnes už asi v každom meste.

Väčšina z nás denne bojuje s nedostatkom času. Veľa povinností spôsobuje, že je problematické pravidelne chodiť do kurzov natiahnutých na niekoľko týždňov, ba dokonca mesiacov.

Dve lektorky zo  Serede ponúkajú inú možnosť ako základy cudzieho jazyka získať.  Absolvovanie   víkendového kurzu, ktorý  intenzitou výuky dosiahne požadovaný efekt  v príjemnom prostredí, s rodinou a to formou takmer dovolenky.

O podrobnostiach tejto možnosti výuky cudzieho jazyka a jeho výhodách, sme sa porozprávali priamo s lektorkami    Luciou Tóthovou a   Danielou Šubovou.  

 

·        Prečo by som sa mal takéhoto kurzu zúčastniť ?

Naším cieľom je osloviť ľudí po celom Slovensku a ukázať im, že učenie nemusí byť nudné a nemusí prebiehať len v lavici, s papierom a perom v ruke. Chceme spojiť príjemné s užitočným. Ak sa chcú napríklad rodičia zdokonaliť v jazyku a majú obavy, kam zatiaľ odložiť svoje deti, my sa o to postaráme. Kým sa oni budú učiť, deti budú v starostlivosti animátorky. Samozrejme, v našom programe je vyhradený čas aj na spoločne strávené popoludnie, tak rodičia nemusia mať výčitky, že svoje deti „odložili“ :D Veríme, že naša myšlienka zaujme ako jednotlivcov, tak skupinky priateľov, kolegov, rodiny, ako aj firmy.

·        Prečo ste sa rozhodli robiť tieto víkendové kurzy?

Po založení vlastnej jazykovej školy sme sa zamýšľali nad tým, čo ľuďom chýba a čo iné jazykovky neponúkajú. Stretávame sa s prípadmi, že sa človek veľmi chce učiť jazyk alebo ho potrebuje v práci, ale je tak časovo vyťažený, že si nenájde cez týždeň ani dve hodiny na kurz. A čo si budeme nahovárať, aj nadšenie samoukov nám vydrží len krátko J Ďalším dôvodom pre rozbehnutie nášho projektu je aj fakt, že nie sme viazaní lokalitou. Do našich intenzívnych víkendových kurzov sa môžu prihlásiť záujemcovia z celého Slovenska a samozrejme aj iných krajín. Cudzincov len privítame :D

·        Aké máte skúsenosti?

S vyučovaním angličtiny máme obe dlhoročné skúsenosti. Už počas štúdia na vysokej škole sme začali učiť v súkromnej jazykovej škole, kde sme po ukončení štúdia pracovali niekoľko rokov ako lektorky anglického jazyka a zároveň ako manažérky kurzov. Vyučovali sme širokú škálu študentov, čo do veku, to do úrovne jazyka J V preklade to znamená, že máme skúsenosti s vyučovaním detí, cez tínedžerov až po dospelých. Takisto vieme pripraviť a prispôsobiť hodinu ako individuálnym študentom, tak skupinkám.

Naše hodiny sú komunikatívne, zábavné a tvorivé. Učíme našich študentov, ako reagovať v rôznych situáciách, ako sa vynájsť a nebáť sa rozprávať cudzím jazykom. Neučíme ich jednoduché frázy, ktoré len opakujú. Ukazujeme im, ako jazyk používať samostatne.

·        Na základe čoho rozdeľujete ľudí do skupín?

Každý záujemca od nás dostane test a po jeho vyplnení vyhodnotíme úroveň. A na základe tohto výsledku bude následne zaradený do správnej skupinky.

·        Čo ľudí čaká na vašom kurze?

V prvom rade to bude English, English, English. Či už sú to začiatočníci alebo pokročilí, angličtina sa stane naším dorozumievacím jazykom na celý víkend. Zúčastnení sa môžu pripraviť na kopu hier, zaujímavých aktivít, veľa rozprávania a hlavne zábavy. Budú mať príležitosť spoznať nových ľudí z celej krajiny.  To všetko bude prebiehať v priateľskej atmosfére aj pri spoločnej grilovačke .

·        Môžem študovať angličtinu s vami aj mimo týchto kurzov?

Samozrejme, fungujeme ako jazyková škola so sídlom v Seredi, kde prebieha výučba angličtiny. Pripravíme vás na maturitu, pracovný pohovor, doučíme vaše deti do školy, aby mali lepšie známky, pomôžeme vám oprášiť už vaše doterajšie jazykové znalosti, poprípade ich vylepšíme. Alebo si príďte s nami len tak „pospíkovať, “ máme radi aj čisto konverzačné hodiny.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign