Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Akú dopravu preferujú obyvatelia v regiónoch ?

815

ZAD |MM| Zväz autobusovej dopravy (ZAD) vykonal v uplynulých dňoch prieskum, analýzou ktorého získal obraz o tom, ako sa na cestovanie pozerajú obyvatelia z rôznych regiónov Slovenska.

Rozhodnutie podporiť len vlakovú dopravu je nesystematickým a nekoncepčným postupom. Cestovanie zadarmo len vlakmi nie je spôsob ako motivovať celú cestujúcu verejnosť k využívaniu verejnej dopravy. Cestujúci si volia spôsob dopravy do zamestnania a školy nielen na základe ceny, ale hlavne podľa možností prístupu k jednotlivému typu dopravy v mieste bydliska, školy a pracoviska. Ako je možné, že vláda nemyslí na občanov, ktorí nemajú prístup k vlakovej doprave? Takýto diskriminačný postup zvýhodňovanie len železníc bude mať negatívne dopady na samotných cestujúcich.

Prieskum bol vykonaný prostredníctvom dotazníkov, ktoré obyvateľom distribuovali vybrané obce zo všetkých regiónov Slovenska. Na otázky prieskumu odpovedalo celkom 11 945 obyvateľov Slovenska. Takmer 91% opýtaných považuje za prioritný pre zabezpečenie dopravnej obslužnosti vo svojej obci autobus. Vyše 51% respondentov uviedlo, že nemá možnosť cestovať iným dopravným prostriedkom ako autobusom. Pri otázke o rovnakej úrovni výšky cestovného až 93% respondentov sa vyjadrilo, že sú za rovnakú cenovú úroveň vo vlakoch aj autobusoch.

Podstatná skupina cestujúcich (32%), ktorá by nemala možnosť cestovať iným dopravných prostriedkom, ako bola doteraz zvyknutá, by začala využívať osobné autá. Spoločným záujmom štátu a subjektov činných v doprave však má byť presun cestujúcich z áut do verejnej hromadnej dopravy a nie naopak !

 

Ing. Peter Sádovský, viceprezident ZAD: „ZAD naďalej požaduje, aby autobusoví cestujúci mali rovnaké zľavy aké sú ponúkané cestujúcim vlakom a mal by ich dofinancovať štát.“

 

 

Zväz autobusovej dopravy združuje najvýznamnejšie podniky na Slovensku poskytujúce výkony vo verejnom záujme v autobusovej doprave pre samosprávne kraje (spoločnosti slovenskej autobusovej dopravy SAD). Sektor slovenskej autobusovej dopravy ročne prevezie takmer 190 miliónov cestujúcich, vykoná viac ako 206 miliónov km a jeho flotila predstavuje 3 550 vozidiel. Spoločnosti pravidelne investujú do modernizácie a bezpečnosti vozidiel a komfortu autobusových staníc. Zväz autobusovej dopravy má 16 členov, ktorými sú najväčší autobusoví dopravcovia na Slovensku.


Fotogaléria k článku:

815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer

Zobraziť všetky fotografie
815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer

815
Autor: Miroslav Košírer
815
Autor: Miroslav Košírer

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign